Mercedes-Benz E-Class 2024: Technická data, exteriér, ceny

Mercedes

Mercedes-Benz třídy E 2024 je šestou generací tradičního sedanu střední třídy od německé automobilky. Třídu E jsme vždy milovali a pro nás zůstává středem řady sedanů Mercedes-Benz: prestižnější než třída C, ale ne tak arogantní jako vlajková loď třídy S. S novou třídou E chtěl Mercedes vytvořit co nejvíce „osobní“ vůz s třícípou hvězdou a zároveň nabídnout ohromující řadu dostupných technologií.

„Nová třída E je ještě inteligentnější a dosahuje nové dimenze personalizace a interakce,“ říká Markus Schäfer, člen představenstva Mercedes-Benz Group AG. „Díky digitálním inovacím lze hudbu, hry a streamovaný obsah prožívat v autě téměř všemi smysly.“

Mercedes-Benz třídy E 2024: co je nového?

Mercedes-Benz třídy E 2024 je zcela nové vozidlo, ale zachovává si rozsáhlou tříboxovou konstrukci svého předchůdce. Má design „cab-backward“ s dlouhou kapotou, krátkými předními převisy, o něco delšími zadními převisy a o něco delším rozvorem (116,5 palce) než předchozí model. Výsledkem je součinitel odporu vzduchu 0,23, identický jako u předchozí třídy E, ale ještě působivější díky větší čelní ploše nového modelu.

V USA bude třída E k dispozici ve dvou variantách: E 350 4MATIC a E 450 4MATIC, obě s hybridním pohonem. E 350 4MATIC má 2,0litrový čtyřválcový přeplňovaný zážehový motor a elektromotor. Poskytuje výkon 255 k a 295 Nm točivého momentu, zatímco mild hybridní systém poskytuje v případě potřeby dalších 22 k a 148 Nm točivého momentu. Pokud uvážíte, že maxima točivého momentu dosahuje mezi 2000 a 3200 otáčkami, jde i přes malý zdvihový objem čtyřválce o silný hybrid.

E 450 4MATIC má přeplňovaný řadový šestiválec o objemu 3,0 litru s výkonem 276 kW a točivým momentem 500 N⋅m. Je to také mild hybrid s podobným elektromotorem, který poskytuje výkon 16 kW a 200 N⋅m točivého momentu, což je dost na odstranění jakékoli prodlevy turba. Standardem je devítistupňová automatická převodovka 9G-Tronic, lepší trakci zajišťuje pohon všech kol 4MATIC.

K dispozici vzduchové odpružení a řízení zadní nápravy

Mercedes-Benz třídy E 2024 má technologický balíček s řízením zadních kol a vzduchovým odpružením Airmatic se vzduchovými pružinami a adaptivními tlumiči. Navíc má automatickou regulaci hladiny, která udržuje konstantní světlou výšku vozidla i při měnícím se zatížení. Dokáže snížit světlou výšku o 15 mm, když rychloměr překročí 120 km/h.

Volitelné řízení zadní nápravy natáčí zadní kola v opačném směru než přední kola při rychlostech pod 60 km/h, aby se zlepšila manévrovatelnost. Při vyšších rychlostech systém natáčí zadní kola stejným směrem pro sportovnější ovládání. Mercedes tvrdí, že modely třídy E s 4MATIC a řízením zadních kol mají snížený poloměr otáčení na 11,1 m (12 m bez řízení zadních kol).

MBUX super obrazovka

Plně elektrické Mercedesy EQS a EQE mají MBUX Hyperscreen, nová třída E má MBUX Superscreen s volitelným displejem pro cestující a navigací s rozšířenou realitou. V kombinaci s digitálním přístrojovým displejem a obrovskou dotykovou obrazovkou uprostřed je nová třída E průkopníkem digitálního infotainmentu se zabudovanou umělou inteligencí. Nemluvíme samozřejmě o Skynetu, ale o digitálním asistentovi, který si dokáže zapamatovat vaše řidičské návyky.

Pokud například chcete, aby se vyhřívaná sedadla a ambientní osvětlení přepnuly ​​na oranžovou, když teplota v interiéru klesne pod 50 stupňů Celsia, AI si může „zapamatovat“ nastavení a použít příslušné funkce, aniž byste museli stisknout tlačítko nebo slovo. říct. Stejně tak MBUX nyní reaguje na přirozené požadavky, aniž by pokaždé přerušil buzení „Hey Mercedes“. Podle Mercedesu je nový systém MBUX více softwarově řízen než dříve a výpočetní funkce řídí jediný výkonnější CPU, což umožňuje plynulejší a rychlejší doby odezvy.

Superscreen MBUX navíc podporuje instalaci aplikací třetích stran, jako je Zoom, Angry Birds, webový prohlížeč Vivaldi a TikTok, a také streamovací aplikace, jako je Spotify a Apple Music. Nová třída E má několik vnitřních kamer, včetně volitelné selfie a videokamery, která umožňuje řidiči a spolujezdci pořizovat fotografie a videa. Nejsme velkými fanoušky aplikací sociálních médií v autě, především z důvodu ochrany soukromí a bezpečnosti. Přesto je fajn, že se Mercedes snaží vytvořit jedinečný multimediální zážitek v autě.

✓ Můžete také zkontrolovat:

zvuková vizualizace

Všechny varianty Mercedesu E-Class 2024 mají standardně prostorový audio systém Burmester 4D se zvukovými měniči, Dolby Atmos a až 21 reproduktorů. V kombinaci s volitelným aktivním ambientním osvětlením mohou cestující slyšet, cítit a vidět hudbu s pulzujícím světlem a zvukem ve studiové kvalitě – poprvé u třídy E.

Kromě toho může cestující streamovat videa na volitelné obrazovce, aniž by (teoreticky) rozptyloval pozornost řidiče. Superscreen spolujezdce je vybaven funkcí ochrany soukromí na základě kamery, která automaticky minimalizuje jas obrazovky, aby se zabránilo rozptylování řidiče.

Asistenční balíček pro řidiče

Podle očekávání je Mercedes-Benz třídy E 2024 vybaven nejmodernější bezpečnostní technologií. Je vybaven automatickým asistentem nouzového brzdění, asistentem jízdy v jízdním pruhu, asistentem změny jízdního pruhu a asistentem sledování mrtvého úhlu. Novinkami jsou Attention Assist, Active Brake Assist, Active Lane Keeping Assist a parkovací balíček s couvací kamerou a Speed ​​Limit Assist.

Na přání dodávaný paket jízdních asistencí jde ještě o krok dále a nabízí mimo jiné aktivní asistent řízení, vylepšené vedení jízdních pruhů, asistent pro najíždění na křižovatku, brzdový asistent a funkci nouzového brzdění.

Ceny pro Mercedes-Benz třídy E 2024

Mercedes-Benz třídy E 2024 byl uveden na trh koncem roku 2023. Výrobce již oznámil oficiální ceny. Cena E 350 začíná na 1 529 000 Kč a E 450 na přibližně 1 677 000 Kč. Třída E je k dispozici v úrovních výbavy Avantgarde, Exclusive a AMG Line.

Jak užitečná je publikace?

Kliknutím na hvězdičku ohodnotíte!

Průměrné hodnocení 5 / 5. Počet hodnocení: 1

Zatím žádné hodnocení. Buďte první, kdo ohodnotí.