Mercedes-AMG C63 2024 SE Výkon: ceny, přehled, technická data

S modelem Mercedes-AMG C63 SE Performance 2024 začíná pro hvězdu nová éra. Je to facka tváří v tvář konkurenci, nabízí větší výkon a točivý moment a zároveň je nejmenším zážehovým motorem mezi svými konkurenty, včetně Audi RS5, BMW M3 a Cadillac CT4-V Blackwing, abychom jmenovali alespoň některé.

Výkonný 4,0litrový motor V8 s dvojitým přeplňováním M177, který Mercedes-AMG vyvíjel k dokonalosti od debutu prvního AMG 63 v roce 2015, je pryč. C63 SE Performance obsahuje nejvýkonnější čtyřválcový sériový motor, jaký kdy svět viděl. Navíc je tu hybridní-elektrický systém z Formule 1, vrcholu automobilového inženýrství.

„Nový C63 SE Performance se svým výkonným hybridním pohonem a elektricky asistovaným turbodmychadlem výfukových plynů je technologickým mistrovským dílem, které razí novou cestu,“ říká Jochen Hermann, člen výkonné rady – technický ředitel Mercedes-AMG GmbH.

Nejlepší z obou světů

Mercedes-AMG s C63 SE Performance nedělá věci napůl. Pod kapotou je ručně vyrobený 2,0litrový čtyřválcový motor M139I s elektrickým přeplňováním turbodmychadlem, technologie vypůjčená od týmu Mercedes-AMG Petronas F1 Team. Turbo čerpá energii z 400V hybridního systému vozidla P3, který je poprvé použit v Mercedes-AMG GT63 SE Performance, aktuálně nejvýkonnějším vozidle Mercedes-AMG na trhu. Vysokonapěťový hybridní systém se skládá z 6,1 kWh vysoce výkonné baterie, elektromotoru v zadní části, dvoustupňové převodovky pro elektromotor a elektronické uzávěrky diferenciálu.

Benzínový motor má výkon 350 kW a točivý moment 545 Nm mezi 5000 a 5500 ot/min. Elektromotor o výkonu 110 kW v zadní části produkuje 70 kW a dosahuje maximálního výkonu 150 kW (a 320 Nm točivého momentu) po dobu 10 sekund, což umožňuje rychlejší předjíždění. S celkovým výkonem 460 kW a točivým momentem 1020 Nm nutí Mercedes-AMG C63 SE Performance posadit se a všimnout si německých a amerických konkurentů. Ve srovnání s předchozím modelem C63 s motorem V8 se výkon zvýšil o 125 kW a točivý moment o 320 Nm.

Výkon se přenáší na všechna čtyři kola prostřednictvím pohonu všech kol AMG Performance 4MATIC+ a devítistupňové převodovky AMG SPEEDSHIFT MCT s mokrou startovací spojkou namísto konvenčního měniče točivého momentu. Dvourychlostní převodovka elektromotoru vzadu má elektrický ovladač, který zařazuje druhý rychlostní stupeň při 87 mph. V plně elektrickém režimu zůstává C63 SE Performance vozidlem s pohonem všech kol, které může ujet až osm mil, než naskočí benzínový motor.

Výkon Mercedes-AMG C63 SE 2024: od nuly do 60

Mercedes-AMG uvádí, že C 63 SE Performance zrychlí z 0 na 100 km/h za 3,3 sekundy a dosáhne maximální rychlosti 280 km/h. Kromě toho může C 63 SE Performance s čistě elektrickým pohonem dosáhnout rychlosti 130 km/h. Čas zrychlení z 0 na 100 km/h u C63 SE Performance se blíží času Mercedes-AMG GT Black Series (3,1 sekundy), který byl od roku 2022 jedním z pěti nejrychlejších sériově vyráběných vozů na Nürburgringu.

Řízení zadního kola a režim Drift

Mercedes-AMG C63 SE Performance 2024 má další pozoruhodné výkonnostní vlastnosti. Vyznačuje se řízením zadní nápravy, které řídí zadní kola v opačném směru než přední kola až do rychlosti 100 km/h. Při vyšších rychlostech řídí zadní kola stejným směrem jako přední kola, aby se optimalizovala ovladatelnost, zatáčení a stabilita.

Řidič má k dispozici nejméně osm jízdních režimů AMG, včetně nového režimu drift pro „ještě více radosti z jízdy“, uvádí Mercedes-AMG. K dispozici jsou také čtyři úrovně rekuperace energie a tři nastavení odpružení. Jinak má C63 SE Performance ve standardu ocelové pružiny s adaptivními tlumiči AMG Ride Control a také šestipístkové brzdy vpředu a jednopístkové plovoucí třmeny vzadu.

✓ Můžete také zkontrolovat:

Sportovnější design

Mercedes-AMG C63 SE Performance 2024 je o dva centimetry delší vpředu a celkově o 3,3 centimetru než běžný sedan třídy C. Navíc je tu o 0,4 centimetru delší rozvor a o tři centimetry širší rozchod kol. Mezi nové stylistické detaily patří výstup vzduchu v kapotě, maska ​​chladiče specifická pro AMG a přední nárazník AMG s designem tryskových křídel. Nechybí ani nové prahové lišty, standardní 19palcová kola s aerodynamickou optimalizací, přepracovaný zadní nárazník, zadní difuzor a čtyři koncovky výfuku.

Uvnitř zůstává třída C rozpoznatelná, ale s detaily na míru, jako jsou sportovní sedadla AMG s výrazným prošíváním, volant AMG a aktualizovaný infotainment a multimediální systém MBUX se specifickými displeji a personalizovanými funkcemi menu. Má dokonce zvukový výstražný systém vozidla, který varuje chodce prostřednictvím vnějších předních a zadních reproduktorů, když se vozidlo pohybuje v elektrickém režimu. Systém navíc posílá zesílené tóny do interních a externích reproduktorů v režimu Full Attack – funkce, která u V8 není potřeba.

Ceny a dostupnost

Mercedes-AMG zatím nechtěl prozradit doporučenou maloobchodní cenu nového C63 SE Performance Sedan. Vzhledem k tomu, že předchozí AMG C63 S měla základní cenu pod 1 900 000 Kč, očekáváme, že Mercedes-AMG C63 SE Performance 2024 bude stát mezi 2 100 000 a 2 170 000 Kč.

Průměrné hodnocení 5 / 5. Počet hodnocení: 1

Zatím žádné hodnocení. Buďte první, kdo ohodnotí.