Mercedes-Benz eSprinter 2024: ceny, interiér, technická data

Mercedes-Benz eSprinter sice není tak ikonický jako jiné modely nesoucí hvězdu, ale stále je to všestranný a prostorný dříč. S eSprinterem 2024, plně elektrickou variantou nejprodávanější dodávky značky, je německý výrobce automobilů jedním z prvních, kdo elektrifikuje svou řadu užitkových vozů. Mercedes-Benz představil první eSprinter již v roce 2018, ale eSprinter v2.0 je úplně jiná dodávka.

Mercedes-Benz eSprinter 2024: co je nového?

eSprinter 2024 je součástí strategie automobilky mít v nabídce pouze elektrifikované dodávky, čehož chce Mercedes dosáhnout ještě před schválením oficiální legislativy EU. „Nový Mercedes-Benz eSprinter je logickým pokračováním naší strategie hrát průkopnickou roli v elektromobilitě s nejoblíbenějšími dodávkami a celosvětově ziskově růst,“ říká Mathias Geisen, vedoucí Mercedes-Benz Vans.

Na rozdíl od prvního eSprinteru s pohonem předních kol má eSprinter v2.0 pohon zadních kol prostřednictvím speciálně vyvinuté elektrické zadní nápravy. Má také třímodulovou karoserii, která inženýrům Mercedes-Benz nabízí „největší možnou svobodu při vývoji a designu různých přestaveb a karoserií“.

eSprinter navíc zpočátku přijde na trh pouze v jedné karosářské variantě s vysokou střechou a dlouhým rozvorem, ale daleko není ani varianta s nízkou střechou a normálním rozvorem.

Mercedes-Benz eSprinter: baterie a nabíjení

Severoamerický elektrický transportér eSprinter má mezi přední a zadní nápravou lithium-iontovou fosfátovou baterii o kapacitě 113 kWh. Elektrony dodává do elektromotoru v zadní části, který dodává výkon 100 až 150 kilowattů nebo 202 koní a točivý moment až 295 Nm. Mercedes slibuje nákladovou kapacitu až 488 kubických stop a celkovou hmotnost vozu až 4,25 tuny.

Údaje o výkonu se mohou na papíře zdát skromné, ale kombinace baterie a motoru zajišťuje vynikající dojezd. Zatímco Mercedes zatím neuvádí oficiální dojezdy EPA, simulační testy ukázaly dojezd kolem 300 mil na plné nabití. Mercedes eSprinter má navíc standardní palubní nabíječku, která umožňuje rychlonabíjení stejnosměrným proudem až do výkonu 115 kW. To stačí k nabití baterie z 10 na 80 procent za přibližně 42 minut.

✓ Můžete také zkontrolovat:

„S novým eSprinterem pozvedáme segment elektrických osobních nosičů na novou úroveň,“ pokračoval Geisen. „Třída efektivity, dojezdu a nosnosti dělá z nového eSprinteru nejuniverzálnější eVan Mercedes-Benz všech dob.

infotainment MBUX

Mercedes-Benz eSprinter 2024 je první svého druhu, který je vybaven infotainment systémem MBUX. eSprinter, který byl dříve vyhrazen pro ušlechtilé luxusní modely značky, je standardně dodáván s navigací „elektrické inteligence“, která vypočítává nejlepší strategii nabíjení a plánování trasy s cílem maximalizovat dojezd. Je také vybaven hlasovým asistentem „Hey Mercedes“, který usnadňuje život za volantem.

Dostupnost Mercedes-Benz eSprinter 2024

Mercedes bude vyrábět eSprinter ve svém závodě v Charlestonu v Jižní Karolíně v roce 2024. První dodávky dorazí k prodejcům v polovině roku 2023. Navrhovaná maloobchodní cena ještě nebyla stanovena, ale očekáváme, že základní cena bude začínat kolem 53 000 USD.

Fotografie a zdroj: Mercedes-Benz AG.

Průměrné hodnocení 5 / 5. Počet hodnocení: 1

Zatím žádné hodnocení. Buďte první, kdo ohodnotí.