VW Atlas 2022: Cena, interiér, technická data

Připravovaný VW Atlas 2022 je velké SUV se třemi řadami sedadel. Tento model bude k dispozici v následujících měsících. Atlas je od svého uvedení na trh v roce 2018 největším SUV značky Volkswagen a stojí nad menšími SUV Tiguan a Taos.

Atlas je stále relativně nový model. Protože však zákazníci dávají přednost designu svého bratrance, Atlas Cross Sport, rozhodl se VW vyladit nárazníky Atlas 2021, aby lépe odrážely jeho sportovnějšího bratra. Předpokládáme, že Atlas 2022 bude přenosným modelem, vzhledem k tomu, že je to teprve druhý modelový rok po revizi. 

Atlas 2022 dostává drobné kosmetické aktualizace

Atlas 2021 obsahuje přepracované světlomety, masku chladiče, zadní světla a nárazníky. Z tohoto důvodu VW Atlas 2022 nezavede zásadní vizuální vylepšení. Moderní atlas vypadá velmi vznešeně, zejména přední část. Atlas má také elegantní linie karoserie, jemné okraje kapoty a velmi moderní dveře zavazadlového prostoru.

To může některé zákazníky dráždit, ale Volkswagen je připraven pokračovat v současném designu exteriéru. Atlas podle nás vypadá atraktivně. 17palcová kola jsou opět standardem, na přání doporučujeme 20palcové ráfky. Výrobce by mohl poskytnout nové barvy exteriéru nebo některé jedinečné funkce pro určité úrovně výbavy. Změny však zdaleka nejsou tak výrazné.

Uvnitř občerstvení

Připravovaný VW Atlas 2022 má standardní interiér značky Volkswagen. Toto SUV nabízí některé levné plastové materiály v základních modelech. Atlas přesto přichází s měkkými materiály, jasným designem kabiny a jednoduchým uspořádáním ovládacích prvků. Volant zploštělý ve spodní části a dotyková obrazovka pomáhají rozbít jednotvárnost, ale jen na zlomek sekundy. Očekáváme, že tento neotřelý design interiéru zůstane v Atlasu 2022.

✓ Můžete také zkontrolovat:

Současný Atlas nenechává nic dalšího pro další vybavení, protože jeho základní sada funkcí je dostačující pro většinu uživatelů. Standardně je dodáván 6,5palcový dotykový displej, Apple CarPlay, Android Auto a látková sedadla. Pokud chcete více luxusu, 8palcový displej je volitelný. VW navíc nabízí na přání 10,3palcový digitální přístroj, třízónovou automatickou klimatizaci a kožené čalounění.

Dvě možnosti hnacího ústrojí

Aktuální Atlas je k dispozici se dvěma možnostmi pohonu. Ve VW Atlas 2022 se pro nejspolehlivější zprávy nezmění. Všechno začíná základním čtyřlitrovým turbomotorem o objemu 2,0 litru. Toto zařízení má výkon 235 koní.

Volitelný 3,6litrový šestiválec je hitem s výkonem 276 koní. Oba motory jsou standardně spřaženy s osmistupňovou automatickou převodovkou a pohonem předních kol. Pohon všech kol je volitelný. Předpokládáme, že tyto možnosti motoru zůstanou v Atlasu 2022 nedotčené.

Cena VW Atlas 2022, datum vydání

Nový VW Atlas 2022 ještě nemá oficiální datum vydání. Mnoho spolehlivých zdrojů však předpovídá červenec 2021 jako nejpravděpodobnější datum spuštění. Pro Atlas 2022 neexistují žádné oficiální údaje o cenách , ale cena by se neměla měnit. Díky tomu bude toto SUV začínat na 32 565 eurách a půjde až na 51 920 eur. 

Průměrné hodnocení 5 / 5. Počet hodnocení: 1

Zatím žádné hodnocení. Buďte první, kdo ohodnotí.