Volkswagen Caddy 2021: Technická data, ceny, změny

První vozy současné generace nového Volkswagenu Caddy 2021, označené jako Typ 2K, byly představeny v roce 2004 na specializované výstavě užitkových vozidel v Nizozemsku. Modernizace v roce 2010 modelu nejenže pomohla udržet se na trhu, ale také se stát jedním z lídrů prodeje ve své kategorii.

V roce 2013 němečtí prodejci úspěšně prodali téměř 145 000 vozů Caddy po celém světě. O rok později prodej dosáhl 149 000 kusů. Celkový počet prodaných minivanů Volkswagen třetí generace a nových dodávek za 11 let výroby tak překročil 1,5 milionu vozů.

Tyto působivé údaje jasně ukazují úspěch modelu Caddy. Inženýři a designéři, kteří pracovali na vývoji nové generace, proto museli vynaložit velké úsilí nejen na udržení dosaženého úspěchu, ale také na jeho další rozvoj.

Nový  Volkswagen Caddy 2021

Specialisté na nový  Volkswagen Caddy 2021  pečlivě upravili konstrukci vozidla a modernizovali technické komponenty tak, aby výsledky aktualizace neodradily potenciální kupce. Možná i proto to po testování čtvrté generace nového  Volkswagenu Caddy 2021  vypadá, že toto auto je dalším přepracováním současné třetí generace.

Model se vyznačuje vzhledem nového korporátního designu, který byl použit pro všechny inovace, které byly v posledních letech zavedeny na dopravním pásu německé společnosti. Přední část dodávky je velmi podobná Golfu sedmé generace. Vzhled vozu navíc kombinuje prvky Passatu B8 a nového Touaregu.

Obrysy  nového Volkswagenu Caddy 2021  jsou přísnější a pevnější, linie světlometů v přední optice byly ostřejší a na kapotě se objevily nové kapoty. Maska chladiče a přední nárazník jsou nové. Linii bočních prahů zdůrazňují elegantní výztuhy na dveřích a blatnících.

Z profilu vypadá vůz elegantně díky novým, čistým nárazníkům a nádhernému spojleru nad oknem dveří zavazadlového prostoru. Návrhářům se podařilo vytvořit moderní a elegantní auto, které současně dává zdrženlivost a aristokracii. Auto vypadá stejně působivě jako zadní část. Nová zadní světla s LED podsvícením dodávají vozidlu výraznější vzhled. Páté dveře mají téměř dokonalý tvar a velké prosklení.

Vzhled a interiér nového modelu Volkswagen Caddy 2021

Výrazně se změnil také interiér nového modelu  Volkswagen Caddy 2021 . Kromě nového designu a rozdílů v konstrukci užitkových vozidel získala novinka rozsáhlý seznam elektronických asistentů řidiče a systémů aktivní bezpečnosti. Vůz je volitelně vybaven adaptivním tempomatem, systémem nouzového brzdění, automatickými světlomety a vertikálními a paralelními parkovacími asistenty.

Sedněte si za volant nebo na sedadlo spolujezdce  Nový Volkswagen Cuddy 2021 je stejně pohodlný jako například v sedanu nejoblíbenějšího modelu hatchback. Architektura klíčových prvků interiéru – přední panel a středová konzola, jakož i design vnitřních výplní dveří, předních a zadních sedadel – odrážejí interiér předchůdce mnoha způsoby. Tento dojem však vzniká pouze tehdy, když je stroj znám poprvé.

Při bližším pohledu na interiér lze snadno vidět nový volant s proříznutou hranou ve spodní části, novou formu naklápění ventilačního systému, další klimatizační jednotku a nové multimediální centrum. V nejdražší konfigurace, nový  Volkswagen Caddy 2021 je  vybaven   nejmodernější multimediální systém s navigací, zpětného pohledu kamery a velkou 6,33-palcový dotykový displej. Mezi další novinky v automobilu patří upravený podstavec pro středovou konzolu a nová řadicí páka.

✓ Můžete také zkontrolovat:

Použité dokončovací materiály se staly kvalitativnějšími. Samozřejmě neexistují žádné vložky z leštěného hliníku nebo drahého dřeva, ale použité plasty jsou příjemné na dotek a vypadají dobře. Přední sedadla, podobně jako u crossoveru Tiguan, poskytují řidiči a spolujezdci vysoký komfort a poskytují pohodlí i na dlouhých cestách.

Nový  Volkswagen Caddy 2021  se stal pohodlnějším a elegantnějším a neztratil funkčnost předchozí generace modelů. Sedadla v zadní řadě jsou sklopená v poměru 40/60, zatímco sedadla ve druhé řadě lze nejen sklopit, ale také rychle vyjmout z kabiny, což výrazně zvyšuje nákladový prostor automobilu.

Mimochodem, standardní verze vozu pojme 3030 litrů zavazadel. Verze Caddy Maxi s rozvorem více než 3 metry pojme přibližně 4 150 litrů zavazadel. Cestující mohou doslova nastoupit bočními posuvnými dveřmi. Stejnými bočními dveřmi je také možné efektivněji ovládat stroj v nákladní dopravě, pokud jsou demontována zadní sedadla Caddy. Postranní dveře doplňují obrovské dveře zavazadlového prostoru a poskytují maximální komfort při nakládání a vykládání vozidla.

Technické vlastnosti nového modelu Volkswagen Caddy 2021

Platforma PQ35, která postavila novinku a použila ji v předchozím modelu. U minivanů nové generace se návrháři rozhodli pro nezávislé zavěšení kol s tradičními vzpěrami McPherson vpředu. Za ním je namontováno polonezávislé zavěšení, které je doplněno podpěrou zavěšenou na speciálních podélných pružinách.

Elektrický posilovač řízení se stal efektivnějším a poskytuje jasnou reakci na akce řidiče. Použití mechanismů brzdových bubnů na zadní kola se však zdá poněkud zvláštní. Bubnovými brzdami jsou však vybaveny pouze základní verze stroje.

Nový program  Volkswagen Caddy 2021  je poměrně rozsáhlý. Seznam motorů zahrnuje tři benzínové motory s pracovním objemem 1,0, 1,2 a 1,4 litru. Budoucí kupující si může vybrat verzi dodávky s dieselovým motorem. Některé verze řady dvoulitrových vznětových motorů mají maximální výkon 75 až 122 koní. Původní vznětový motor se vyznačuje vysokou spotřebou paliva. Podle německých inženýrů auto s takovým motorem spotřebuje maximálně 3,9 litru nafty na 100 km stopy.

Kromě uvedených motorů bude k dispozici nový 1,4litrový motor TGA, který vyžaduje doplňování paliva kapalným metanem. Benzínová verze měla název  Nový Volkswagen Caddy 2021  EcoFuel. Načerpání 4,1 litru zkapalněného plynu by mělo stačit na 100 km.

Kromě dlouhého seznamu motorů vývojáři nabízejí několik redukčních převodů. V závislosti na zvoleném motoru lze vůz agregovat s pětistupňovou nebo šestistupňovou manuální převodovkou a také s uzly DSG v šesti a sedmi řadách.

Fotografie nového modelu Volkswagen Caddy 2021

Průměrné hodnocení 5 / 5. Počet hodnocení: 1

Zatím žádné hodnocení. Buďte první, kdo ohodnotí.