Volkswagen Touran 2021: cena, specifikace, fotografie

Nová  kompaktní verze modelu  Volkswagen Touran 2021,  představená na ženevském autosalonu v březnu, se brzy objeví na ruském trhu. Třetí generace modelu přesvědčila své fanoušky dynamickým zevnějškem, funkčním super sedanem s 5 nebo 7 sedadly, rozsáhlou výbavou na úrovni reprezentativních automobilů a řadou úsporných elektráren.

Pokud se seznámíme s německou novinkou, okamžitě uvidíme, že vůz je založen na nové modulární platformě MQB. Kompaktven se do svého domova přestěhovala po novém modelu Volkswagen Passat B8, který v Rusku debutoval téměř před měsícem. Přechod na univerzální platformu ovlivnil celkové rozměry Turanu.

Nový VW Touran 2021

Es ist viel größer geworden und hat eine beeindruckende Länge von 130 mm und 113 mm zum Radstand beigetragen. Bei den übrigen Maßnahmen waren die Anpassungen nicht spürbar. Unter Berücksichtigung aller Umbauten ergeben sich für den neuen  Volkswagen Turan 2021  folgende Karosseriemaße: Länge – 4527 mm, Breite – 1814 mm, Höhe – 1628 mm, Radstand – 2791 mm. Golfové sportovní vozy a vozy Sharan in der Linie der neuen Volkswagen Minivans einzunehmen.


Vnější obrázky nového   modelu Volkswagen Touran 2021 třetí generace ukazují trend ke konečnému přechodu od hladkých linií k fazetovaným tvarům. Tento styl karoserie je typický pro celou modelovou řadu německých výrobců automobilů a modernizovaný minivan se k tomuto konceptu dokonale hodí.

✓ Můžete také zkontrolovat:


Nová verze vozu je elegantní a dynamická a zachovává proporce a klasické tvary rodinných monokabin. Profil Nový  Volkswagen Touran 2021  má vysoký pas, krátké převisy, vodorovnou linii střechy a vzadu je téměř tuhý. Široké dveře a velká čtvercová bota dokonale splňují praktické požadavky.

Pragmatičtí Němci by měli mít rádi přísný vzhled dodávky s výraznými lesklými rysy v podobě hrbolů a nápadných žeber přes boky. Nový Volkswagen Touran 2021  předchozí generace byl nejsilněji umístěn na domácím trhu.

Design a vzhled modelu  Volkswagen Touran 2021

Čas ukáže, zda dokáže získat podíl svých konkurentů v jiných evropských zemích. Zejména v případě Ruska bude tradičně hrát důležitou roli cenový faktor.

Sedan aktualizovaného kompaktního modelu, který stále nabízí 5 nebo 7 míst se střídáním generací, se stal prostornějším.

Přechod na novou platformu a prodloužení rozvoru umožnilo prodloužení kabiny o 63 mm, což usnadnilo přistání všem cestujícím. To znamená, že druhou řadu sedadel lze nyní posunout podélně o 200 mm namísto předchozích 160 mm. Běžci ve volitelné třetí řadě mají přibližně o 54 mm větší vůli kolen.


Objem zavazadlového prostoru nového  Volkswagenu Touran 2021  s pěti sedadly se v roce 2020 zvýšil o 48 litrů a dosáhl rekordní úrovně ve třídě 1040 litrů (zatížení pod střechou). Po sklopení všech předních sedadel kromě dvou se kapacita pětimístného vozu zvýšila na 1980 litrů a sedmimístného na skromnější – 1857 litrů.

Kromě působivých objemů  ukázal showroom  Touran 2021 neuvěřitelnou flexibilitu, pokud jde o transformaci. Tři sedadla ve druhé řadě jsou zcela nezávislá. Jsou schopni se pohybovat jednotlivě, vytáhnout nebo zcela vyčistit. Sejmutím středového sedadla a posunutím po stranách získáte čtyřmístnou konfiguraci s větší volností zevnitř.

Kompaktní sedadla řidiče zdobená veškerou „německou“ racionalitou. Před očima – informativní palubní deska se dvěma „umyvadly“ na středové konzole – proprietární multimediální displej s velikostí 5 až 8 palců a požadovaným minimálním počtem tlačítek. Díky operačním systémům Apple CarPlay a Google Android Auto dostupným pro multimediální komplex můžete synchronizovat téměř s jakýmkoli chytrým telefonem. Mezi několika nevýhodami, které vidíme, neexistuje příliš úspěšný design předních sloupků vozu, který výrazně snižuje viditelnost řidiče.

Ale kde nový  Volkswagen Touran 2021 zaznamenal  skutečný úspěch, existuje spousta možností, včetně mnoha pokročilých bezpečnostních systémů.

Arzenál nových produktů zahrnuje LED optiku a adaptivní světlomety, řadu systémů řízení dopravy, adaptivní řízení rychlosti s autopilotem „Plug“, dálkový monitorovací systém, sledování mrtvého úhlu a výběr provozního režimu, pomoc při parkování s paralelním a vertikálním parkováním, trojitá klimatizace , elektrické dveře zavazadlového prostoru, panoramatické střešní okno 1, 34 m².

Technické údaje  Volkswagen Touran 2021

Kromě působivého výběru možností zákazníků   nabízí Volkswagen Touran 2021 na výběr šest elektráren, z nichž polovina běží na těžký topný olej.

Řada dieselových motorů zahrnuje motor TDI o objemu 1,6 litru s užitečným zatížením 110 koní a dva motory 2,0 litru s výkonem 150 a 190 koní. Paletu zážehových motorů představují jednotky 1,2 TSI (110 k), 1,4 TSI (150 k) a 1,8 TSI (180 k). Všechny motory jsou již vybaveny funkcí Start / Stop a systémem rekuperace brzdné energie. To snižuje spotřebu paliva až o 19%. Nejekonomičtější vznětová verze s motorem 1,6 TDI a robotem DSG spotřebuje přibližně 4,1 litru paliva na 100 km. Nejmenší „chutí“ mezi benzinovými verzemi je Touran 1,4 TSI s DSG, který v kombinovaném cyklu spotřebuje 5,4 litru na 100 km.

Kromě boxů DSG 6. a 7. úrovně obsahuje seznam možností přenosu „mechanický“ na 6 úrovních. Podvozek nového  Volkswagenu Touran 2021  je zcela nezávislý na předních sloupcích McPherson a zadním víceprvkovém vedení. Plně německy poháněný a nepodporovaný, nyní se vše kompaktní mění s pohonem předních kol. Světlá výška vozu je 145 mm.

Zásoba nového modelu Volkswagen Touran 2021

  1. 5
  2. 4
  3. 3
  4. 2
  5. 1
(1 hlas, im mittleren: 5 von 5)