Volkswagen Nivus 2021: technické údaje, cena, datum vydání

Připravovaný Volkswagen Nivus 2021 je téměř tady. Tento crossover podobný kupé je oficiálně představen bez maskování. Nivus se začne prodávat v Brazílii později v červnu 2020. Tento model byl však v této zemi plně vyvinut. Později v tomto roce dorazí také do Argentiny a do Evropy počátkem roku 2021.

Je to další německý crossover v Jižní Americe po T-Crossu. Na rozdíl od T-Crossu Nivus odejde všemi možnými způsoby. Kromě toho bude Nivus levnější než T-Cross a nabídne motor o objemu 1,0 litru. V nabídce bude šestistupňová převodovka a řada zajímavých inovací.

Volkswagen Nivus 2021: technické údaje, cena, datum vydání, Auto Březík Servis

Rozměry Nivus 2021

Volkswagen NIVUS 2021 nevybočuje z designérského jazyka značky. Nebude to nic nového, ale musíme říci, že to vypadá úžasně. Jedná se o crossover podobný kupé založený na architektuře MQB-A0. Nivus má rozvor náprav 100,8 palce a délku 167,7 palce. To znamená, že Nivus je o tři palce delší než model T-Cross.

Tento crossover je dodáván s LED zadními světly, zadními parkovacími senzory, couvací kamerou a elektricky nastavitelnými zrcátky. Prostřednictvím volitelných balíčků budou navíc k dispozici stěrače čelního skla s dešťovými senzory a podobná zařízení. Patří sem také kola z lehké slitiny, více chromovaných prvků a různé asistenční systémy pro řidiče. Přesvědčte se sami, myslíme si, že Nivus vypadá skvěle.

Volkswagen Nivus 2021: technické údaje, cena, datum vydání, Auto Březík Servis

Vnitřní vybavení

Zde je další rozdíl mezi modelem T-Cross a novým VW Nivus 2021 . Nivus odjíždí ze zadní části T-Crossu, protože nabízí více nákladového prostoru. Nivus byl ohodnocen na 14,66 kubických stop, zatímco T-Cross nabízí 13,2 kubických stop. Na druhou stranu má Nivus nižší střechu, takže světlá výška není tak velká. Interiér vypadá pohodlně a moderně.

✓ Můžete také zkontrolovat:

Z technického hlediska nabídne Nivus v roce 2021 multimediální centrum VW Play. Dodává se s 10,1palcovou dotykovou obrazovkou a nabízí Apple CarPlay a Android Auto. Bezdrátová funkce je volitelná, spolu s adaptivním tempomatem, předními parkovacími senzory a koženými sedadly. Volkswagen nabízí řadu speciálních výbav a speciálních paketů.

Volkswagen Nivus 2021: technické údaje, cena, datum vydání, Auto Březík Servis

Možnost jedné hnací soustavy

Kolem roku 2021 přijde pod kapotou Volkswagen Nivus s přeplňovaným motorem o objemu 1,0 litru. Toto zařízení má výkon 128 koní a je k dispozici pouze se šestistupňovou automatickou převodovkou. K dispozici budou tři varianty výbavy: 200 TSI, Comfortline a Highline.

Všechny varianty vybavení však používají stejný výstup. Volkswagen nebude dodávat ani o něco vyšší výkon nebo nový a volitelný motor. Cílem je však soustředit se na kvalitu jízdy a pohodlí, nikoli na výkon.

Cena a datum vydání modelu Volkswagen Nivus 2021

Nový Volkswagen NIVUS 2021 začíná na méně než 20.000 eur. Tento model je levnější než T-Cross dostupný v Brazílii. Již jsme řekli, že budou tři úrovně výbavy. Obložení Comfortline stojí kolem 20 000 eur a Highline kolem 22 000 eur. Volkswagen také nabídne volitelný paket R-Line s lesklými černými povrchovými úpravami a kvalitnějším interiérem.