Ford Puma 2021: Interiér, motor a úpravy

Podle posledních zpráv nebude nový Ford Puma do USA v roce 2021 . Je to špatná zpráva poté, co jste měli možnost vidět takový skvělý crossover. Bohužel je Puma na prodej všude kromě USA. Navíc Puma nedosáhne ani Kanady a Mexika. To znamená, že Ford EcoSport zůstává jediným crossoverem malých automobilů od Fordu na kontinentu.

To je špatná věc, protože EcoSport vypadá starý a nemá tolik co nabídnout. Puma se prodává hlavně v Evropě, ale měli byste očekávat, že dorazí i na několik dalších kontinentů. Kromě toho Ford uvede také variantu ST, ale tento model se také vyhne autorizovaným prodejcům v USA.

Puma 2021 se bude prodávat v Evropě

Je to hořká pilulka, kterou spolknete. Všichni jsme však věděli, že příchod pumy do USA je nepravděpodobný od prvního okamžiku. Od prvních informací o Fordu Puma 2021 se ve všech zprávách píše o jeho uvedení na trh v Evropě. Jak již bylo zmíněno dříve, EcoSport zůstane jediným crossoverem malých automobilů Ford v Severní Americe. To je špatné, protože fanoušci doufali, že uvidí něco nového v nabídce. EcoSport je nějakým osmým nejprodávanějším modelem malého automobilu ze sedmnácti konkurentů.

✓ Můžete také zkontrolovat:

EcoSport však existuje již devět let a nemá toho tolik co nabídnout. EcoSport však slaví své desáté narozeniny a je jedním ze starších typových štítků v tomto segmentu. Pokud jste fanouškem silného Fordu a hledáte subkompaktní crossover, situace není zdaleka ideální. Puma byla jedinou nadějí pro nadcházející roky. Celkově by Puma mohla představovat kvalitnější alternativu pro EcoSport nebo ji nahradit. Nic se však nestane.


Puma ST vypadá skvěle

Ford do své řady přidá další vysoce výkonnou verzi. Nadcházející Ford Puma 2021 ST se do obchodů dostane příští rok a bude sportovnější verzí subkompaktního crossoveru. Stejně jako Edge ST a Explorer ST bude i Puma ST něčím novým a bude se od těchto dvou modelů lišit. Stejně jako normální Puma je Puma ST vyrobena pro Evropu a bude vypadat skvěle. Blue Oval přidává několik druhů vylepšení.

To zahrnuje sportovnější vzhled, nadměrné přívody vzduchu a jedinečná kola. Kromě toho je jízda menší a je k dispozici tužší odpružení. Interiér je vybaven slavnými sedadly Recaro, jako je Ford Fiesta ST. Pod kapotou bude Puma ST používat 1,5litrový tříválec EcoBoost. Tato varianta nabízí výkon 200 koní a točivý moment 215 lb-ft a Ford ji může nabídnout také s manuální převodovkou.

Datum vydání a cena modelu Ford Puma 2021

Doufejme, že Ford představí Puma nové generace v USA za pět let. Do té doby zahájí Ford Puma svou cestu po Evropě v roce 2021 a do prodeje se dostane v prvním čtvrtletí roku 2021. Cena běžné Pumy by měla začínat kolem 30 000 $. Očekávejte, že varianta ST bude blíže 40 000 $. Puma ST bude soutěžit s modely jako Nissan Juke Nismo a Volkswagen T Roc DSG.

Autobrezik