Ford Puma 2022: Technická data, změny, cena

Ford

Popularita formátu cross hatchback v moderním automobilovém světě přiměla inženýry a designéry Fordu k výrobě vlastní verze takového vozu. a Ford Puma 2022 , který vychází z u nás velmi oblíbeného večírek -Hatchback byl postaven, přitahuje pozornost svým ultramoderním vzhledem, pohodlným, poměrně velkým interiérem a kufrem a také vynikajícím vybavením motorového prostoru, jehož vlastnosti umožňují vozu vyrovnat se s většinou jízdních situací.

Mimo

Již z prvních fotografií křížového šrafování můžeme usoudit, že optika bude silnou stránkou vozu. Jedná se o vysoký hatchback, v jehož stylu lze odhadnout jak typický vývoj Fordu, tak obvyklé vlastnosti evropských modelů.

Přední část nové karoserie vypadá jasně a neobvykle. Začíná to ostře lomeným panoramatickým sklem a končí vysokou zaoblenou kapotou s kapkovitými světlomety ve stylu Porsche, uvnitř kterých je kvalitní LED výplň. Dole je široký “úsměv” oválné černé plastové mřížky s velkým vzorem.

The Ford Puma 2022 Body kit z celkového designu tlamy příliš nevyčnívá a obsahuje aerodynamické přechody, platformu pro SPZ, lichoběžníkový přívod náhradního vzduchu a také ozdobnou vložku složitého tvaru, v jejíchž rozích je kulatá LED mlha jsou instalována světla.

Na boku se nový model vyznačuje hladkým reliéfem na nafouklých dveřích a blatnících a postupně se svažující střechou, jejíž tvar zvýrazňuje kapkovitá figura okna v černé barvě a plastové lemování. Vzhled dotvářejí malá zaoblená zrcátka na stylových nožičkách, mírně vyčnívající kliky dveří, pevné prahy s ozdobnými překryvy a ideálně tvarované podběhy s velkými světlými okny uvnitř.

Restyling také jasně prošel zadní částí crossoveru. Pod žraločí ploutví antény je masivní spoilerový panel s opakovači brzdových světel a plastovými bočními podpěrami. To vše skrývá mírně skloněné zaoblené sklo, které plynule přechází v malé reliéfní víko zavazadlového prostoru. Velká oválná obrysová světla obsahují jasné křivky LED, které dokonale identifikují vůz na silnici za všech podmínek viditelnosti. A vysoký bodykit se skládá z hlubokého prolisu pod SPZ, mlhovek a černého plastového difuzoru se zvlněnou vložkou v barvě karoserie ve spodní části, z níž vychází jediné chromované výfukové potrubí.

✓ Můžete také zkontrolovat:

Vnitřní

Interiér nového Fordu Puma 2022 modelového roku nezdobí ty nejdražší plasty, látky a kůže, ale obsahuje spoustu moderních technických řešení, dobrý multimediální systém a navíc nabízí celkem pohodlná křesla, která se hodí jak na krátké výlety po městě a dlouhé cesty po kolejích.

kontrolní a řídící orgány

Volant vozu působí příliš neohrabaně, má tradiční tvar vozu Ford s rovnáním ve spodní části a spoustou tlačítek na bočních paprskech. Hned vzadu je pohled na přístrojovou desku, která může být buď standardní, nebo virtuální. Trochu vpravo od něj je tablet multimediálního centra a o něco níže – pás s fyzickými tlačítky a tlačítky, ventilačními deflektory a klimatizací.

Středový tunel obsahuje prohlubeň pro drobnosti, místo pro nabíjení zařízení a technický panel skládající se z více tlačítek a velmi archaické řadící páky. Tento prvek doplňuje loketní opěrka potažená kvalitní kůží s chlazenou přihrádkou na rukavice uvnitř.

sedadla a kufr

Vůz bude mít pět celkem pohodlných kůží čalouněných sedadel s měkkým polstrováním a červeným prošíváním. Přední řada má vyvinutou boční podporu, vyhřívání a značkové opěrky hlavy a může být vybavena bederním masážním přístrojem a potahy na židle za příplatek. Zadní řada dává řidiči možnost sklopit zadní část pohovky a využít multifunkční loketní opěrku v nepřítomnosti středového spolujezdce.

Zavazadlový prostor bude jeden z největších ve své třídě: do výklenku pod podlahou se vejde více než 450 litrů zavazadel ve složené poloze a 80 litrů špinavého vybavení. Podle výrobce lze tento MegaBox bezpečně umýt hadicí a v případě potřeby přepravy velkého objemu nákladu je možné zadní pohovku složit, čímž se původní údaj zvětší 2,5krát.

Technická charakteristika

Nejprve Ford Puma 2022 vybavený šestistupňovou „mechanikou“, ke které později přibude sedmistupňový „robot“. Pohon pro všechny verze vozu bude pouze vpředu. Jako motory bude v základu instalován tříválcový litrový benzínový turbomotor se 125 „koněmi“. Kromě toho tato řada zahrnuje také hybridy s výkonem od 125 do 155 sil z benzínového motoru a 15,6 sil ze startéru-generátoru, který je doplňuje.

Akcelerační charakteristika novinky je spíše průměrná – na první „stovku“ trvá 9–10 sekund a maximální rychlost nepřesáhne 190 km/h. Jak ale ukázala testovací jízda, vůz má nízkou spotřebu paliva: od 4,5 do 6,5 litru na sto kilometrů v závislosti na úpravě motoru.

možnosti a ceny

Tradičně se vůz vyrábí ve třech stupních výbavy. Vstupní cena přesáhne působivých 22 500 eur a cena nejpropracovanější verze se bude pohybovat kolem 6 000 jednotek evropské měny navíc.

soutěžní modely

Mezi hlavní konkurenty mini-crossoveru pro peněženku kupujícího patří Opel Mokka, Nissan Qashqai , Renault Captur a částečně Kia Sportage .

Jak užitečná je publikace?

Kliknutím na hvězdičku ohodnotíte!

Průměrné hodnocení 5 / 5. Počet hodnocení: 1

Zatím žádné hodnocení. Buďte první, kdo ohodnotí.