Mitsubishi L200 2022: Specifikace, cena, datum vydání

Japonská společnost Mitsubishi, která mění své nejoblíbenější modely, pravidelně zlepšuje kvalitu a spotřebitelské vlastnosti automobilů. Totéž se stalo s nejoblíbenějšími Mitsubishi L200 2022 Pickup , který dostal znatelné změny vzhledu, pohodlnější interiér a vylepšené parametry motorového prostoru. Výrobci říkají, že novinka může ve většině parametrů konkurovat předním evropským a asijským automobilkám a často je předčí i v praktičnosti. A to znamená, že bestsellery let minulých zůstanou stejně oblíbené a s největší pravděpodobností si získají nové fanoušky.

Mitsubishi L200 2022: Specifikace, cena, datum vydání

Mimo

Již z fotografie lze snadno odhadnout, že se vůz stal sportovnějším, agresivnějším a zároveň pragmatičtějším. Odvážné reliéfní přechody, nejmodernější přívody vzduchu a osvětlovací technika jsou harmonicky kombinovány se značkovými dekorativními prvky a vytvářejí obraz, který má poznávací hodnotu a zároveň vyniká v proudu.

Mitsubishi L200 2022: Specifikace, cena, datum vydání

Největší změny přišly až na tvář Mitsubishi L200 2022 postižený. Je posazen na vysoké úrovni a navzdory svým hladkým obrysům působí hranatým dojmem. Relativně malé čelní sklo přechází v rovný, mírně dopředu skloněný kryt kapoty s vyvýšeným reliéfem uprostřed. Bezprostředně před ní je úzká, rafinovaně sevřená optika hlavy, která bude u prvních verzí halogenová a u dražších LED. Je to jakési pokračování zlé chromované mřížky chladiče, jejímž vizuálním středem je obrovská ikona značky.

Níže začíná sada karoserie, která se skládá z platformy pro poznávací značku, velkého obdélníkového přívodu vzduchu a bloků další optiky, které jsou od ní odděleny složitě zakřivenými chromovými razítky. Spodní část nové karoserie obsahuje aerodynamickou vložku s výkonným blatníkem uprostřed.

Mitsubishi L200 2022: Specifikace, cena, datum vydání

Boční stěny Japonců vypadají velmi efektně jak s namontovanou zadní stavbou, tak i bez ní. Unikátem této části vozu je kombinace jednoduché okenní figury s černým plastovým lemováním a přísně tvarovanými skly s poměrně propracovaným reliéfem, zakončeným v oblasti masivní stupačky a obrovských obdélníkových podběhů. Vzhled dotvářejí velká zaoblená zrcátka s opakovači směrových světel, světlé ráfky a mírně vyčnívající kliky dveří.

Mitsubishi L200 2022: Specifikace, cena, datum vydání

Zadní část nového modelu začíná spoilerem a obdélníkovým, mírně zkoseným sklem odnímatelné nástavby a přechází do zadních výklopných dveří s vertikálními LED světly. Pod tím vším je prohlubeň pro SPZ a mohutný, ne však největší nárazník s ochrannou vložkou ve spodní části. Skromnost designu bodykitu se vysvětluje tím, že se používá hlavně jako schůdek pro přístup do kufru auta.

✓ Můžete také zkontrolovat:

Vnitřní

Mitsubishi L200 2022: Specifikace, cena, datum vydání

V novém Mitsubishi L200 modelového roku 2022 je vše skromné, ale docela pohodlné. Mezi dokončovacími materiály stojí za zmínku tkaniny, koženka, různé typy plastových a kovových vložek. Multimediální komplex se neliší velkým množstvím funkcí, ale pro pohodlný pohyb zcela postačí.

Styling frontendu

Středová konzola neobsahuje mnoho prvků, ale nechybí zde jednoduché vzduchovody, malý displej zábavního centra, pár tlačítek a jednotka klimatizace. Malý volant má příjemný tvar a je potažen měkkou kůží, jeho boční paprsky obsahují celou řadu různých spínačů. Prakticky se nekryje s dobře čitelnou, klasicky vyhlížející palubní deskou s otáčkoměrem, rychloměrem a palubním počítačem.

Mitsubishi L200 2022: Specifikace, cena, datum vydání

Tunel není velký, ale obsahuje uklizený volič převodovky, ostřikovač voliče jízdních režimů, dvojici držáků nápojů a pohodlnou loketní opěrku s odkládací schránkou v útrobách.

sedadla a kufr

Dvouřadá kabina pikapu je podle dokumentů pětimístná, ale ve druhé řadě bude pohodlnější jen pro dva dospělé průměrné postavy. Pohodlné sedačky obsahují středně měkké výplně a jsou potaženy pevnou látkou nebo koženkou. Přední sedadla mají rozšířenou boční oporu, vyhřívání a také řadu elektrických nastavení. Těmito možnostmi lze vybavit i pohovku ve druhé řadě, ale za příplatek a pokud není prostřední cestující, lze použít sklopnou loketní opěrku.

Mitsubishi L200 2022: Specifikace, cena, datum vydání

Nákladový prostor dokáže přepravit náklad o celkovém objemu až 3000 litrů a hmotnosti až 900 kilogramů.

Mitsubishi L200 2022: Specifikace, cena, datum vydání

Technická charakteristika

Pro Mitsubishi L200 2022 předchozí struktura rámu byla zachována, takže je kompatibilní s modelem pajero sport souvisel. Také rozměry zůstaly téměř beze změny: délka je 5,22 metru, šířka 1,82 metru a výška 1,775 metru. Světlá výška je stále příjemná: činí neuvěřitelných 200 milimetrů.

Mitsubishi L200 2022: Specifikace, cena, datum vydání

Elektrárna bude pouze jedna: 2,4litrový turbodiesel, který má nahoře 154 „koní“. Ve vrcholných verzích se výkon tohoto motoru již zvyšuje na 181 sil. Převodovku zastupuje 6stupňový automat a na mladším motoru je na stejný počet stupňů i mechanika. Pohonné ústrojí ve všech stupních výbavy bude kompletní, ale u první a vyšších verzí se budou lišit samotné systémy.

Jak ukázala testovací jízda, vůz má skromnou „chuť k jídlu“ v rozmezí 7,1–7,5 litru, stejně jako vynikající průchodnost terénem a nosnost, což umožňuje použití pickupu v různých podmínkách na silnici.

možnosti a ceny

Model L200 se do tuzemských autosalonů dodává ve čtyřech stupních výbavy. Vyvolávací cena vozu se bude pohybovat kolem 32 000 eur, v horní části bude vůz stát 36 000 eur v jednotkách místní měny.

soutěžní modely

Jeho krajané Isuzu D-Max a Toyota Hilux a také Volkswagen Amarok a Great Wall Hover budou soutěžit s Japonci o peněženky kupujících.

Zprávy o autech k vidění

Novinky, názory a přehled

Auto Březík Servis