Mitsubishi Eclipse Cross 2023: Specifikace, cena, datum vydání

The Mitsubishi Eclipse Cross 2023 se vyhýbá pohonu všech kol, ale jinak zůstává do značné míry nezměněn. Odvážný exteriér a vynikající záruka dělají z kompaktního crossoveru pro Mitsubishi krok správným směrem, ale není dostatečně vyspělý, aby mohl konkurovat zavedeným favoritům.

Mitsubishi Eclipse Cross 2023: Specifikace, cena, datum vydání

Co je nového?

  • Nyní pouze s pohonem všech kol
  • Standardní LED světlomety

Náš názor Mitsubishi Eclipse Cross 2023

Mitsubishi Eclipse Cross z roku 2023 je decentní, ale neinspirující. Čerstvý z loňské stylistické aktualizace Eclipse Cross přebírá malé crossovery, jako je tento Subaru Crosstrek a Mazda CX-5 na.

Mitsubishi Eclipse Cross 2023: Specifikace, cena, datum vydání

Karoserie je oproti předchozí verzi vylepšením a interiér není špatným místem pro jízdu. Plastových dílů je dostatek, ale prostor pro cestující je velkorysý a hluk z vozovky minimální. Jednou z nejlepších vlastností Eclipse Cross je jeho záruka, která patří mezi nejlepší v oboru.

Mitsubishi Eclipse Cross 2023: Specifikace, cena, datum vydání

Navzdory těmto přednostem se Eclipse Cross v přeplněném segmentu neprosadil. Hnací ústrojí je při zatížení drsné a spotřeba paliva je jen průměrná. Design interiéru není ničím výjimečný a jízdní vlastnosti neohromí. Loňský Eclipse Cross byl vzhledem ke své základní ceně docela atraktivní, ale letošní zvýšení cen ztěžuje nabídku. Eclipse Cross je dobrý na to, abyste se dostali z bodu A do bodu B, ale na doporučení to nestačí.

výkon a spotřeba paliva

Eclipse Cross následuje trend segmentu malých motorů a CVT. 1,5litrový přeplňovaný čtyřválec produkuje 152 koní a 184 lb-ft, čímž se řadí někam do středu mainstreamových kompaktních crossoverů. Od roku 2023 bude Eclipse Cross k dispozici pouze s pohonem všech kol. To zní jako přidaná hodnota, ale loňský Eclipse Cross byl o více než 2 000 liber levnější a za pohon AWD stál pouhých 1 600 liber.

Mitsubishi Eclipse Cross 2023: Specifikace, cena, datum vydání

Základní verze ES je nejhospodárnější s odhadovanou spotřebou EPA 25/28 km v městském a dálničním provozu. Zbytek modelové řady dostane 25/26 mpg. To ji staví daleko za konkurenty, jako je tato Subaru Crosstrek nebo dem Toyota Kříž Corolla.

✓ Můžete také zkontrolovat:

Sportovní ambice

Prominentní řadicí páky byly jednou z prvních věcí, kterých jsme si všimli při nastupování do Eclipse Cross. Název má i sportovní význam a připomíná oblíbené kupé z 90. let. V kombinaci se sportovním, hranatým exteriérem je poselství jasné: Mitsubishi chce, aby lidé věděli, že to může být také zábava.

Mitsubishi Eclipse Cross 2023: Specifikace, cena, datum vydání

Tyto vlastnosti jsou v rozporu s osobností Eclipse Cross. Na nákupy je to mnohem lepší než na přejezdy kaňonem. Ostré zatáčky nevyvážejí odpružení a měkká jízda je navržena spíše pro pohodlí než pro výkon.

Bezpečnostní hodnocení a vlastnosti

Eclipse Cross má od NHTSA celkové pětihvězdičkové hodnocení. Na IIHS si obecně vedl dobře, ale špatné hodnocení světlometů a bočního nárazu mu zabránilo v získání ocenění.

Mitsubishi Eclipse Cross 2023: Specifikace, cena, datum vydání

Jedinými standardními bezpečnostními prvky jsou automatické nouzové brzdění a varování před opuštěním jízdního pruhu. Systém varování před mrtvým úhlem je k dispozici pouze ve výbavovém stupni SE a adaptivní tempomat je omezen na výbavový stupeň SEL (a tam je stále za příplatek).

nákladový prostor a interiér

Eclipse Cross má pět míst a na kompaktní crossover má slušný prostor. Jeden však nabízí Mazda CX-5 výrazně vyšší nosnost za stejnou cenu.

Nákladový prostor (za první/druhou řadou):

  • Eclipse Cross: 50,1/23,4 kubických stop
  • CX-5: 59,3/30,8 kubických stop

Prostor pro nohy (první/druhá řada):

  • Eclipse Cross: 40,9/37,1 palce
  • CX-5: 41,0/39,6 palce

technika

Modely ES jsou vybaveny infotainment systémem se 7,0palcovým displejem, který není vhodný pro chytré telefony. Všechny ostatní úrovně výbavy získají 8,0palcový displej s kompatibilitou Apple CarPlay a Android Auto a navigace je zahrnuta od úrovně výbavy SE výše. Zvukový systém se rozšiřuje ze čtyř na šest až osm reproduktorů se zvyšující se výbavou. Ve výbavovém stupni SEL je standardem systém surround-view kamer a k dispozici je head-up displej.

Mitsubishi Eclipse Cross 2023: Specifikace, cena, datum vydání

Doporučená úprava

Eclipse Cross je k dispozici ve čtyřech verzích: ES, LE, SE a SEL. Výbava SE je srdcem série. Vybavení jako navigace, dvouzónová klimatizace, varování před mrtvým úhlem a automatická dálková světla z něj dělají kompetentní (ne-li vynikající) crossover za tu cenu. Vzdejte se základní výbavy – postrádá infotainment a bezpečnostní prvky, aby mohla konkurovat ostatním cenově dostupným SUV.

Zprávy o autech k vidění

Novinky, názory a přehled

Autobrezik