Mitsubishi Mirage 2023: Technické údaje, motory, ceny

Nezbývá mnoho vozidel s doporučenou maloobchodní cenou pod 20 000 eur, natož s 10letou zárukou. Naštěstí pro nakupující, kteří hledají levnou dopravu Mitsubishi malý vůz Mirage od 18 000 eur. Kromě nízké ceny a dlouhé záruky nabízí malý Japonec větší nákladový prostor, než se očekávalo, a výjimečně nízkou spotřebu paliva. EPA ji uvádí na 36 mil na galon při jízdě ve městě a 43 na dálnici.

Malý tříválcový motor, přestože byl velmi úsporný, jsme zjistili, že je téměř bezvýkonový, nepříliš kultivovaný a bolestivě ošuntělý. Kromě těchto čtyř atributů – cena, záruka, spotřeba paliva a překvapivý nákladový prostor – Mitsubishi Mirage 2023 nesplňuje vyšší standardy funkcí ani potěšení z jízdy. Není špatný automobil , jen lehce.

Co je nového pro rok 2023?

Nejvýraznější změnou Mirage 2023 je odstranění pětistupňové manuální převodovky pro tento modelový rok. To znamená, že všechny Mirage jsou nyní standardně vybaveny bezestupňovou automatickou převodovkou (CVT). Jedinou další změnou je zavedení černé střechy, která je k dispozici pouze u určitých úrovní výbavy.

rozhodování o cenách a nákupu

Pokud uvažujete o Mirage, pravděpodobně si budete chtít koupit auto, které není příliš drahé. S ohledem na to doporučujeme zůstat u základního modelu ES, protože pokud jste ochotni utratit více peněz za dražší specifikaci, Mirage bude konkurovat mnoha lepším modelům.

motoru, převodovky a výkonu

Všechny hatchbacky Mitsubishi Mirage jsou vybaveny 1,2litrovým tříválcovým motorem, který poskytuje pouze 78 koní a 74 liber za minutu točivého momentu. To je výrazně méně než u podobných konkurentů Nissan Versa (122 koní a 114 liber). Každý Mirage je standardně vybaven převodovkou CVT, která posílá výkon na přední kola. V městském provozu a na dálnici má Mirage slabé zrychlení. Držet krok s provozem vyžaduje hodně plynu a motor je hlasitý, když na něj sešlápnete – a to je většinu času, kdy auto jede.

Spotřeba paliva a MPG v praxi

Podle EPA dosahuje Mitsubishi Mirage spotřeby paliva 36 mpg v městském provozu a 43 mpg na dálnici. Tato čísla jsou velmi působivá a dělají z Mirage ekonomičtější volbu než u Nissan Versa (až 32/40 mpg).

Interiér, pohodlí a nakládka

Existují malá auta, která nabízejí přiměřeně špičkové interiéry, ale Mirage mezi ně nepatří. Přestože je design rudimentární a je vidět spousta tvrdých plastových dílů, interiér je na svou cenovou kategorii vcelku příjemný. Přední řada sedadel nabízí pohodlný prostor, ale místa pro nohy na zadních sedadlech je málo. Nákladový prostor je prostorný. S plným sedadlem nabízí Mirage ložný objem 17 metrů krychlových. Pokud se sklopí standardní zadní sedadla dělená v poměru 60:40, zvětší se nákladový prostor na 47 metrů krychlových. Díky tomu je Mirage prostornější než Spark, který nabízí 11 metrů krychlových nákladového prostoru za druhou řadou sedadel a 27 metrů krychlových za první řadou sedadel.

✓ Můžete také zkontrolovat:

infotainment a konektivita

Mirage je standardně dodáván s připojením Bluetooth pro hands-free volání. Standardní výbavou je také audiosystém se čtyřmi reproduktory, 7,0palcový dotykový displej, Apple CarPlay a Android Auto. Pokud se vám líbí ještě kvalitnější, můžete si na přání dovybavit zvukový systém Rockford Fosgate.

bezpečnost a asistenci řidiče

Mirage je standardně dodáván s automatickým nouzovým brzděním a nejvyšší verze SE má varování před opuštěním jízdního pruhu a automatické stmívání světlometů. Pro více informací o výsledcích nárazových testů Mirage navštivte webové stránky National Highway Traffic Safety Administration (NHTSA) a Insurance Institute for Highway Safety (IIHS). Mezi klíčové bezpečnostní prvky patří

  • Standardní automatické nouzové brzdění s detekcí chodců
  • Je k dispozici varování před opuštěním jízdního pruhu
  • K dispozici automatická dálková světla

záruka a údržba

Mitsubishi nabízí jednu z nejlepších záruk v oboru a podporuje ji 10letou zárukou Kia Rio a Hyundai Přízvuk stejný. Mirage dokonce překračuje záruky konkurentů, jako je Nissan Versa.

  • Omezená pětiletá záruka nebo 60 000 mil
  • Záruka na pohonné ústrojí je platná po dobu 10 let nebo 100 000 mil
  • Žádná bezplatná údržba

Průměrné hodnocení 5 / 5. Počet hodnocení: 1

Zatím žádné hodnocení. Buďte první, kdo ohodnotí.