Mitsubishi Pajero 2022: specifikace, cena, datum vydání

Nadcházející Mitsubishi Pajero 2022 se blíží ke konci výroby. Toto je oficiální a Mitsubishi dodá Final Edition později v tomto roce. Tato varianta vede do Austrálie a případně i do jiných částí světa. 800 jednotek se však prodává dolů.

Bez ohledu na to, kterou variantu výbavy si vyberete, Pajero nabízí turbodieselový motor s více než dostatečným výkonem. Hybridní pohon byl zjevně jen fáma, protože Mitsu neplánuje elektrifikovat své slavné SUV. Legendární Pajero se chystá do důchodu, takže zde je vše, co potřebujete vědět o této finální edici.

Mitsubishi Pajero 2022: specifikace, cena, datum vydání, Autobrezik

Pajero 2022 design

Mitsubishi Pajero 2022 nezavede vnější redesign. To dává smysl, protože Mitsubishi přestala vyrábět svůj slavný štítek. Z tohoto důvodu Pajero získává malé vizuální upgrady a trochu více luxusu. Některé věci se budou lepit, takže můžete snadno rozpoznat rozpoznatelný hranatý tvar a robustní design Pajera.

Styl naopak vypadá svěže a očividně moderněji. Neznáme všechny detaily, ale Pajero pravděpodobně využije pár rad, které najdete na aktuálním SUV Outlander. V neposlední řadě výrobce přidá zbrusu nový chránič kapuce, gumovou nálož a ​​četná loga Final Edition.

Mitsubishi Pajero 2022: specifikace, cena, datum vydání, Autobrezik

Interiér dostává větší luxus

Interiér Mitsubishi Pajero 2022 také dostává jakousi aktualizaci uprostřed cyklu. Pajero opět odchází do důchodu, takže nejsou nutné žádné zásadní změny. Místo toho Mitsubishi představí nové a pěkné detaily, ale většina interiéru zůstane. Například Pajero nyní nabízí nové kobercové podlahové rohože a službu potaženou kůží a také manuál.

✓ Můžete také zkontrolovat:

Úroveň výbavy Exceed přichází s novým koženým čalouněním, pedály z kartáčovaného hliníku a novým střešním oknem. Víme to zatím. Pajero však mohl získat více standardních funkcí a nových bezpečnostních pomůcek. Výrobce plánuje prozradit další podrobnosti v následujících týdnech.

Mitsubishi Pajero 2022: specifikace, cena, datum vydání, Autobrezik

Pajero nabízí turbo dieselové motory

Mnoho zpráv předpovídalo hybridní pohon pro příští generaci Pajera. Nová generace bohužel neprobíhá. Místo toho přichází Mitsubishi Pajero 2022 Final Edition s 3,2litrovým motorem. Jde o čtyřválcový turbodieselový motor, který je k dispozici ve všech variantách výbavy. Toto pohonné ústrojí vyvíjí 189 koní a točivý moment až 325 lb-ft. Mitsubishi nabízí pětistupňovou automatickou převodovku.

V blízké budoucnosti by mohl následovat hybridní pohon, protože menší model Pajero Sport bude pokračovat ve výrobě. Spekuluje se, že Pajero Sport si vypůjčí hybridní nastavení z SUV Outlander. Jedná se o 2,4litrový čtyřválec, který spolupracuje s elektromotorem. Říká se, že tato verze poskytuje až 30 mil čistě elektrického dosahu.

Cena Mitsubishi Pajero 2022, datum vydání

Cena je v současné době nedostupná, ale Mitsubishi Pajero 2022 bude s největší pravděpodobností stát kolem 33 000 eur. Jak jsem řekl, v Austrálii se prodá 800 kusů a snad se Pajero dostane i na některé další trhy.

Prodej bude zahájen později v roce 2021 nebo v prvním čtvrtletí roku 2022. Pajero je ikonické SUV 4 × 4 a tento model existuje už 40 let. Nyní je Pajero Sport jediným dostupným Pajero. Jedná se o menší verzi založenou na snímači Triton / L200.