Mitsubishi Outlander 2023: fotografie, ceny, technická data

Japonský automobilový gigant Mitsubishi nedávno oslavila v České republice své čtyřleté výročí. Na oslavu tohoto pozoruhodného milníku jsou k dispozici exkluzivní balíčky 40th Anniversary Edition pro mimořádný Outlander a zcela nový Outlander PHEV. Mitsubishi má bohaté závodní dědictví, k jehož vrcholům patří dominance v mistrovství světa v rally a vítězství v rallye Paříž-Dakar.

Automobilka se po desetiletích v zapomnění snaží oživit kdysi dominantní značku. Malé kouzlo výročí v nejlepších vozidlech je dobrý začátek, ale stále čekáme, až se jména VR-4, GTi a Evolution znovu objeví jako vlajkové lodě značky.

„Víc než jen pocta dědictví naší značky, naše speciální edice 40. výročí Outlander a Outlander PHEV jsou klíčovým krokem v příštích 40 letech našeho úspěchu ve Spojených státech,“ řekl Mark Chaffin, prezident a generální ředitel Mitsubishi Motors České republice. (MMNA). „Během posledních 40 let si Mitsubishi vybudovalo ve Spojených státech reputaci díky nabídce spolehlivých, výkonných a pohodlných vozidel, která mají vysokou hodnotu a přitahují mnoho stálých zákazníků.

Mitsubishi Outlander 2023 40. výročí

Jubilejní 40letý balíček pro Mitsubishi Outlander 2023 a Outlander 2023 PHEV začíná prvky výbavy nejvyššího stupně výbavy SEL Premium. Zahrnuje interiér z semianilinové kůže, prošívané vložky dveří, prémiové černé obložení stropu v kombinaci s jedinečnými prahovými lištami, osvětlené logo Dynamic Shield, vlastní výroční plakety a černý lak s bronzovou střechou.

Standardní výbava zahrnuje mimo jiné ambientní osvětlení interiéru, 22,9cm dotykový displej infotainmentu, 31,2cm digitální přístrojový štít, třízónovou automatickou klimatizaci, vyhřívaná zadní sedadla, panoramatické střešní okno, 27,4cm head-up displej (HUD) a audiosystém Bose s deseti reproduktory.

✓ Můžete také zkontrolovat:

motor a převody

Pod kapotou Mitsubishi Outlander 2023 a Outlander 2023 PHEV se nic nezměnilo. První jmenovaný je vybaven atmosférickým čtyřválcovým motorem o objemu 2,5 litru s výkonem 135 kW (181 koní) a točivým momentem 245 Nm. Outlander 2023 PHEV je vybaven 2,4litrovým benzínovým motorem, dvěma elektromotory a 20kWh lithium-iontovou baterií, které dohromady poskytují výkon 185 kW (248 koní) a točivý moment 442 Nm s plně elektrickým dojezdem až 93 km. Všechny Outlander a Outlander PHEV jsou vybaveny převodovkou CVT a ikonickým systémem řízení všech kol Mitsubishi Super All-Wheel Control (S-AWC).

Zatímco 181 koní zní na papíře jako hodně, Outlander s pouze benzínovým motorem může být jako jeho platformový kolega. Nissan Rogue toleroval upgrade s nuceným plněním. Na druhou stranu, Outlander PHEV je pro rok 2023 zcela nový.

Bezpečnostní recenze Mitsubishi Outlander 2023

Mitsubishi Outlander byl schválen IIHS pro modelový rok 2023 hodnoceno jako „dobré“. Nárazový test NHTSA však v době psaní tohoto článku stále probíhal. Všechny Outlandery jsou dodávány s vyspělými továrními asistenčními systémy, jako je varování před mrtvým úhlem, varování před opuštěním jízdního pruhu, varování před kolizí vpředu, automatická zadní brzda, parkovací senzory, upozornění na pozornost a couvací kamera.

Záruka Mitsubishi Outlander 2023

Outlander je dodáván s 10letou/160 000 km zárukou na hnací ústrojí, 5letou/96 000 km zárukou na celý vůz, 7letou/160 000 km zárukou proti prorezavění a 5letým programem silniční asistence s neomezeným počtem najetých kilometrů. Prodloužená záruka Mitsubishi s názvem Diamond Care Protection Plan prodlužuje tovární záruku na celý vůz na 7 let nebo 160 000 km.

Ceny a dostupnost

Mitsubishi Outlander 2023 40th Anniversary Edition začíná na 1 042 875 Kč, Outlander PHEV stojí 1 283 500 Kč včetně poplatku za doručení 33 625 Kč.

Průměrné hodnocení 5 / 5. Počet hodnocení: 1

Zatím žádné hodnocení. Buďte první, kdo ohodnotí.