Mitsubishi Outlander 2023: Specifikace, cena, datum vydání

Japonský automobilový gigant Mitsubishi nedávno oslavila v Severní Americe své čtyřleté výročí. Na oslavu tohoto pozoruhodného milníku jsou k dispozici exkluzivní balíčky 40th Anniversary Edition pro mimořádný Outlander a zcela nový Outlander PHEV. Mitsubishi má bohaté závodní dědictví, k jehož vrcholům patří dominance v mistrovství světa v rally a vítězství v rallye Paříž-Dakar.

Mitsubishi Outlander 2023: Specifikace, cena, datum vydání

Automobilka se po desetiletích v zapomnění snaží oživit kdysi dominantní značku. Malé kouzlo výročí v nejlepších vozidlech je dobrý začátek, ale stále čekáme, až se jména VR-4, GTi a Evolution znovu objeví jako vlajkové lodě značky.

Mitsubishi Outlander 2023: Specifikace, cena, datum vydání

„Víc než jen pocta dědictví naší značky, naše speciální edice 40. výročí Outlander a Outlander PHEV jsou klíčovým krokem v příštích 40 letech našeho úspěchu ve Spojených státech,“ řekl Mark Chaffin, prezident a generální ředitel Mitsubishi Motors North America. (MMNA). „Během posledních 40 let si Mitsubishi vybudovalo ve Spojených státech reputaci díky nabídce spolehlivých, výkonných a pohodlných vozidel, která mají vysokou hodnotu a přitahují mnoho stálých zákazníků.

Mitsubishi Outlander 2023 40. výročí

Jubilejní 40letý balíček pro Mitsubishi Outlander 2023 a Outlander 2023 PHEV začíná prvky výbavy nejvyššího stupně výbavy SEL Premium. Zahrnuje interiér z semianilinové kůže, prošívané vložky dveří, prémiové černé obložení stropu v kombinaci s jedinečnými prahovými lištami, osvětlené logo Dynamic Shield, vlastní výroční plakety a černý lak s bronzovou střechou.

Mitsubishi Outlander 2023: Specifikace, cena, datum vydání

Standardní výbava zahrnuje mimo jiné ambientní osvětlení interiéru, 9palcový dotykový displej infotainmentu, 12,3palcový digitální přístrojový štít, třízónovou automatickou klimatizaci, vyhřívaná zadní sedadla, panoramatické střešní okno, 10,8palcový head-up displej (HUD) a desetireproduktorový zvukový systém Bose.

✓ Můžete také zkontrolovat:

motor a převody

Pod kapotou Mitsubishi Outlander 2023 a Outlander 2023 PHEV se nic nezměnilo. První jmenovaný je vybaven atmosférickým čtyřválcovým motorem o objemu 2,5 litru, který produkuje 181 koní a točivý moment 181 lb-ft. Outlander 2023 PHEV je vybaven 2,4litrovým benzínovým motorem, dvěma elektromotory a 20kWh lithium-iontovou baterií, které dohromady poskytují výkon 248 koní, točivý moment 332 lb-ft a plně elektrický dojezd až 58 mil. Všechny Outlander a Outlander PHEV jsou vybaveny převodovkou CVT a ikonickým systémem řízení všech kol Mitsubishi Super All-Wheel Control (S-AWC).

Mitsubishi Outlander 2023: Specifikace, cena, datum vydání

Zatímco 181 koní zní na papíře jako hodně, Outlander s pouze benzínovým motorem může být jako jeho platformový kolega. Nissan Rogue toleroval upgrade s nuceným plněním. Na druhou stranu, Outlander PHEV je pro rok 2023 zcela nový.

Bezpečnostní recenze Mitsubishi Outlander 2023

Mitsubishi Outlander byl schválen IIHS pro modelový rok 2023 hodnoceno jako „dobré“. Nárazový test NHTSA však v době psaní tohoto článku stále probíhal. Všechny Outlandery jsou dodávány s vyspělými továrními asistenčními systémy, jako je varování před mrtvým úhlem, varování před opuštěním jízdního pruhu, varování před kolizí vpředu, automatická zadní brzda, parkovací senzory, upozornění na pozornost a couvací kamera.

Záruka Mitsubishi Outlander 2023

Outlander je dodáván s 10letou zárukou/100 000 mil zárukou na hnací ústrojí, 5letou/60 000 mil zárukou na nárazník, 7letou/100 000 mil zárukou proti proražení a 5letým –/neomezeným programem silniční asistence. . Prodloužená záruka Mitsubishi se nazývá Diamond Care Protection Plan a prodlužuje tovární záruku na nárazník na sedm let nebo 100 000 mil.

Mitsubishi Outlander 2023: Specifikace, cena, datum vydání

Ceny a dostupnost

Mitsubishi Outlander 2023 40th Anniversary Edition začíná na 41 715 eurech, Outlander PHEV stojí 51 340 eur včetně cílového poplatku 1 345 eur.

Zprávy o autech k vidění

Novinky, názory a přehled

Autobrezik