BMW iX 2023: Prezentace, ceny, technická data

Pohled na elektrifikovanou budoucnost bmw je SUV iX 2023. Je stejně prostorné a praktické jako oblíbená X5, ale s moderním vzhledem. Dva elektromotory poskytují pohon všech kol a více než dostatek výkonu – 516 koní pro xDrive50 a neuvěřitelných 610 koní pro M60 – zatímco velká baterie poskytuje dostatek šťávy pro odhadovaný dojezd přes 300 mil na jedno nabití.

Prostorný interiér iX je obložen bohatými materiály a vyznačuje se elegantním, futuristickým designem; velká digitální palubní deska ukazuje budoucnost informačního a zábavního systému BMW iDrive a ovládá se pomocí chladného, ​​průhledného otočného ovladače na středové konzole.

iX má na to, aby mohl konkurovat takovým zavedeným konkurentům elektrických vozů Audi e-tron a Tesla Model X soutěžit a měl by obstát proti nováčkům, jako jsou Fisker Ocean a Rivian R1S.

Co je nového pro rok 2023?

V roce 2023 bude nabídka doplněna o vysoce výkonný model M60 s čistě elektrickým pohonem o výkonu 610 koní a dojezdem až 290 mil. Pro sportovní jízdu je vybaven vzduchovým odpružením. Jinde byly jednotlivé balíčky Convenience, Dynamic Handling a Luxury spojeny do jednoho velkého balíčku a prodávány jako balíček Ultimate.

Výkonný model M60 stojí oproti výbavě xDrive50 výrazný příplatek. Ačkoli M60 dokáže ujet 290 mil na jedno nabití, stále bychom šli s xDrive50, protože nabízí stejný dojezd za výrazně méně peněz.

EV motor, výkon a ovladatelnost

iX je nabízen ve dvou verzích. První je xDrive50, který je poháněn dvěma elektromotory, které dohromady dávají 516 koní; Standardem je pohon všech kol. V našem testu iX xDrive50 zrychlil na 100 km/h za pouhé 4,0 sekundy. Vysoce výkonná varianta s názvem M60 má neuvěřitelných 610 koní, díky nimž SUV střední třídy zrychlí na 100 km/h za pouhé 3,2 sekundy. Nastavitelné vzduchové odpružení a řízení zadních kol jsou volitelné u základního modelu xDrive 50 a standardně u M60. Během naší první testovací jízdy s xDrive 50 jsme se mohli přesvědčit o bohatém výkonu, úžasné spotřebě paliva, agilní ovladatelnosti a plynulosti jízdy.

Dojezd, nabíjení a výdrž baterie

iX má velkou 105,2 kWh baterii, která podle EPA umožňuje dojezd až 324 mil na jedno nabití. Když jsme iX testovali v našem testu spotřeby při rychlosti 75 km/h na dálnici, byli jsme překvapeni jeho dojezdem.

✓ Můžete také zkontrolovat:

Normálně celkový dojezd elektromobilu na dálnici rychle klesá a výsledkem je zlomek odhadovaného celkového dojezdu, ale iX dosáhl v našem testu působivých 290 mil. M60 o výkonu 610 koní, se kterým jsme jeli při stejném testu, také dosáhl dojezdu 290 mil. iX je standardně vybaven funkcí rychlého nabíjení DC a lze jej nabít z 10 procent na 80 procent za pouhých 35 minut v zásuvce o výkonu 200 kW. BMW se spojilo s EVgo, aby poskytlo řidičům iX síť veřejných dobíjecích stanic. SUV lze ale nabíjet i v jiných běžných sítích a na nabíjecí stanici úrovně 2 doma.

Spotřeba paliva a MPGe v praxi

EPA odhaduje, že nejúčinnější model iX se standardními 20palcovými koly dosahuje rychlosti 86 mpg ve městě a 87 mpg na dálnici. S jedním z větších dvojkolí na iX tato čísla klesají, ale jen mírně. Na naší testovací trase při rychlosti 75 km/h na dálnici použil iX pouhých 81 MPGe, ale měl vynikající dojezd 290 mil. Navštivte web EPA pro více informací o spotřebě paliva iX.

Interiér, pohodlí a nakládka

SUV Bimmer má zhruba stejnou velikost jako středně velké crossovery X5 a X6 společnosti Bimmer a prostor pro cestující a náklad je podobný těmto modelům. Design interiéru iX je elegantní a zároveň moderní, s mnoha high-tech prvky, jako je velký, zakřivený dotykový displej a šestiúhelníkový volant. BMW nabízí jako volitelnou výbavu velké panoramatické střešní okno s elektrochromickým stíněním – speciální funkcí, kterou má jen málo vozidel. Elektricky nastavitelná přední sedadla jsou také vyhřívaná a mají integrované reproduktory pro stereo systém iX. Sedadla jsou potažena imitací kůže nebo pravou kůží a BMW nabízí na přání i textilní sedadla z mikrovlákna s názvem Loft.

infotainment a konektivita

BMW používá SUV iX a sedan i4 jako startovací rampu pro novou generaci rozhraní infotainmentu, kterou společnost nazývá iDrive 8. Software umožňuje přizpůsobení menu a grafiky a také hlasově ovládaného asistenta. Velký 14,9palcový displej infotainmentu v kombinaci s 12,3palcovým digitálním přístrojovým štítem tvoří technicky propracovanou palubní desku iX. Apple CarPlay a Android automobil jsou standardně na palubě a BMW nabízí také Wi-Fi hotspot s mobilním připojením 5G. Standardem je zvukový systém Harman/Kardon s 18 reproduktory, volitelně systém Bowers & Wilkins s 30 reproduktory.

bezpečnost a asistenci řidiče

BMW standardně v iX nabízí různé asistenční systémy, včetně parkovacích senzorů, autonomního nouzového brzdění, automatických dálkových světel a varování před opuštěním jízdního pruhu. Pro více informací o výsledcích nárazových testů iX navštivte webové stránky National Highway Traffic Safety Administration (NHTSA) a Insurance Institute for Highway Safety (IIHS). Mezi klíčové bezpečnostní prvky patří

  • Automatické nouzové brzdění s detekcí chodců jako standard
  • Lane Departure Warning s Lane Departure Warning standardně
  • Volitelný adaptivní tempomat s poloautonomním režimem jízdy

záruka a údržba

iX je standardně dodáván se stejnou záruční ochranou jako další elektrifikovaný model BMW, sedan i4, což znamená základní záruku čtyři roky nebo 50 000 mil a štědřejší ochranu komponentů elektromobilu. Všechna nová BMW také přicházejí s tříletým bezplatným plánem údržby.

  • Čtyřletá nebo omezená záruka 50 000 mil
  • Záruka na pohonnou jednotku je čtyři roky nebo 50 000 mil.
  • Záruka na komponenty 8 let nebo 100 000 mil EV
  • Bezplatná údržba po dobu tří let nebo 36 000 mil

Doporučená maloobchodní cena BMW iX 2023 xDrive50 je 84 195/104 020 eur.

Průměrné hodnocení 5 / 5. Počet hodnocení: 1

Zatím žádné hodnocení. Buďte první, kdo ohodnotí.