Nissan Rogue 2023: Specifikace, cena, datum vydání

Nissan Rogue 2023 přichází s několika změnami poté, co v roce 2021 prošel zásadním restylingem a technickou revizí. Je těžké popřít, že Rogue je nejoblíbenějším vozidlem Nissanu ve Spojených státech, a to většinou souvisí s jeho vzhledem.

Nissan Rogue 2023: Specifikace, cena, datum vydání

Na druhou stranu má Nissan Rogue pod svým zaobleným plechem skutečnou podstatu a nabízí skvělou hodnotu za peníze se skvělými technickými a bezpečnostními prvky.

Nissan Rogue 2023: co je nového?

Nissan vyřadil atmosférický 2,5litrový čtyřválcový motor z řady Rogue v roce 2022. Na jeho místě je výkonnější (a úspornější) 1,5litrový tříválcový přeplňovaný motor o výkonu 201 k, 225 lb-ft. točivého momentu a kombinované spotřeby 33 mpg. Stejný motor bude pohánět všechny úrovně výbavy Rogue 2023.

Navzdory tomu, že je tříválec od Nissanu malý, má technologii proměnné komprese od výrobce. Motor může libovolně měnit svůj kompresní poměr, buď kvůli úspoře paliva, nebo kvůli většímu tahu. Automatická převodovka CVT s širšími převodovými poměry pomáhá ušetřit více paliva. Standardem je pohon předních kol, ale pohon všech kol je k dispozici u všech stupňů výbavy.

✓ Můžete také zkontrolovat:

Novinkou pro Nissan Rogue SV pro rok 2023 je paket Midnight Edition, stylový upgrade, který mimo jiné zahrnuje leskle černá 18palcová kola, zatemněné vnější akcenty a koženkové čalounění TailorFit. Rogue Platinum a SL Premium jsou také standardně vybaveny připojením Amazon Alexa.

Nissan Rogue 2023: Specifikace, cena, datum vydání

Úrovně výbavy a ceny

Nissan Rogue 2023 je stále k dispozici ve čtyřech úrovních výbavy: S, SV, SL a Platinum. Níže naleznete přehled jednotlivých variant výbavy a jejich standardní výbavy. Ceny zahrnují náklady na převod 1 295 EUR.

Rogue S

Základní verze Nissan Rogue S začíná na 28 655 eurech (FWD) a 30 155 eurech (AWD). Disponuje LED světlomety, 17palcovými litými koly, zadními větracími otvory, výškově nastavitelným sedadlem řidiče a dvěma USB porty. Mezi další standardní výbavu patří osmipalcový dotykový displej infotainmentu, Apple CarPlay a Android Auto, satelitní rádio a audiosystém se čtyřmi reproduktory.

Rogue SV

Nissan Rogue SV je nabitý žádoucími funkcemi, jako jsou 18palcová litá kola, bezklíčový přístup, dálkové startování, dvouzónová klimatizace, elektricky ovládané sedadlo řidiče a vyhřívaná zrcátka. Modernizace infotainmentu zahrnuje audiosystém se šesti reproduktory, dva další USB nabíjecí porty pro cestující vzadu a připojení Wi-Fi.

Paket SV Premium přidává střešní ližiny, elektricky ovládané víko zavazadlového prostoru, panoramatické střešní okno, vyhřívaná přední sedadla a koženkové čalounění. Cena za Rogue SV začíná na 30 345 EUR (FWD) a 31 845 EUR (AWD).

Rogue SL

Nissan Rogue SL začíná na 35 005 EUR (FWD) a 36 505 EUR (AWD). Má všechny funkce SV a paketu SV Premium, ale má další vylepšení, jako jsou 19palcová litá kola, třízónová automatická klimatizace, čalounění z hovězí kůže, hands-free zadní výklopné dveře a 360stupňová kamera.

Balíček SL Premium přidává navigaci, devítipalcový dotykový displej infotainmentu s bezdrátovým Apple Car Play a adaptivní tempomat založený na navigaci.

Rogue Platinum

Nejvyšší model Nissan Rogue Platinum stojí od 38 435 eur (FWD) a 39 935 eur (AWD). Výbava Platinum zahrnuje balíček SL Premium a další doplňky, jako je bezdrátové nabíjení, digitální přístrojový štít, čalounění z prémiové hovězí kůže a vyhřívaná zadní sedadla.

Nissan Safety Shield 360

Všechny úrovně výbavy Nissanu Rogue 2023 obsahují Nissan Safety Shield 360, balíček pokročilých jízdních pomůcek, jako je asistent udržování v jízdním pruhu, sledování mrtvého úhlu, varování před kolizí, Cross Traffic Alert a automatické zadní brzdění. Technologie poloautonomního řízení Nissan ProPILOT Assist je standardní součástí nejvyšší řady Rogue Platinum (volitelně u Rogue SL).

Tovární záruka Nissan Rogue

Nissan Rogue má záruku na nárazník tři roky a 36 000 kilometrů a záruku na pohonné ústrojí pět let a 60 000 kilometrů.

Zprávy o autech k vidění

Novinky, názory a přehled

Auto Březík Servis