Nissan Murano 2023: Specifikace, cena, datum vydání

Nissan Murano z roku 2023 se, jak se říká, nepopiratelně táhne za roky. Murano, představené v roce 2015, založené na platformě D Renault-Nissan, na níž jsou založeny různé vozy Renault a Nissan, jako jsou Maxima, Renault Samsung SM7 a Pathfinder, je zralé na nástupce. Stojí proti novějším (a lepším) konkurentům, jako jsou Kia Telluride, Hyundai Santa Fe a Chevrolet Equinox, abychom jmenovali alespoň některé, ale Murano má také své silné stránky.

Nissan Murano 2023: Specifikace, cena, datum vydání

V první řadě oceňujeme poctivý přístup Murana k rodinnému crossoveru. Nepředstírá, že jde o všestranný crossover (má směšnou tažnou kapacitu 1 500 lb), ale má pohon všech kol, aby zvládl lehká dobrodružství v terénu.

Standardní převodovka CVT obírá jinak peprný V6 Murana o život a řízení by mohla těžit z generální opravy. Pokud jsou však prioritami cenová dostupnost, bezpečnost a prostorný interiér, Nissan Murano 2023 si zaslouží druhý pohled.

Nissan Murano 2023: co je nového?

Nissan Murano 2023 má několik malých změn. Za prvé, uvnitř i vně jsou nová loga Nissan. A pak nové barvy laku, Deep Ocean Blue Pearl a Super Black. Předchozí varianta doznala několika změn kromě nového balíčku Midnight Edition, který zahrnuje zatemněné vnější obložení, černá 20palcová kola a osvětlené prahy. Jinak počítejte s tím, že Murano bude pokračovat s minimálními nebo žádnými změnami pod a nad kůží.

motor a převody

Nissan Murano 2023 má 3,5litrový motor V6, který produkuje 260 koní a 240 lb-ft. dodává točivý moment. Pohon předních kol a automatická převodovka CVT jsou standardem, ale pokud potřebujete větší přilnavost na sypkém nebo kluzkém terénu, je zde volitelný pohon všech kol.

Nissan Murano: standardní výbava a cena

Nissan Murano 2023 je k dispozici ve čtyřech dobře vybavených úrovních výbavy: S, SL, SV a Platinum. Naše bezplatné a snadné vyhledávací nástroje* vám umožňují procházet inventář prodejců podle vašeho plánu. Níže uvedené ceny zahrnují náklady na převod ve výši 1 295 EUR.

Murano S

Základní verze Nissan Murano S začíná na 34 955 eurech (FWD) a 36 655 eurech (AWD). Standardní výbava zahrnuje 18palcová kola, bezklíčový vstup, LED světlomety, dvouzónovou klimatizaci a čtyři USB porty. Je také vybaven osmipalcovou dotykovou obrazovkou infotainmentu s audio systémem se šesti reproduktory, satelitním rádiem a konektivitou Apple CarPlay/Android Auto.

Murano SV

Nissan Murano SV začíná na 38 495 EUR (FWD) a 40 195 EUR (AWD). Tento stupeň výbavy nabízí více standardní výbavy, jako jsou LED mlhovky, střešní ližiny, dálkový start motoru, vyhřívaná vnější zpětná zrcátka, vyhřívaná a elektricky ovládaná přední sedadla a koženkové čalounění.

Murano SL

Nissan Murano SL začíná na 42 455 EUR (FWD) a 44 155 EUR (AWD). Za tuto cenu má veškerou standardní výbavu SV. Obsahuje však několik vylepšení, jako jsou větší 20palcová kola, vnitřní ambientní osvětlení, pravá kůže, prémiový audio systém Bose s 11 reproduktory, prostorová kamera, standardní navigace a hlasitý odposlech. Mezi další příplatky patří vyhřívaná řídítka, vyhřívaná zadní sedadla a nastavení paměti pro sedadlo řidiče.

Murano Platinum

Nejvyšší model Nissan Murano Platinum začíná na 46 505 EUR (FWD) a 48 205 EUR (AWD). Nejdražší Murano nabízí ventilovaná přední sedadla v prémiové kůži, panoramatické střešní okno a elektricky nastavitelný volant.

✓ Můžete také zkontrolovat:

Standardní bezpečnostní prvky

Safety Shield 360, soubor pokročilých asistenčních systémů řidiče, je standardní výbavou všech úrovní výbavy Nissanu Murano 2023. Bezpečnostní balíček obsahuje varování před kolizí, varování v mrtvém úhlu, zadní automatické brzdění, varování před opuštěním jízdního pruhu a zadní parkovací senzory. Vůz střední třídy Murano SV má také adaptivní tempomat.

Tovární záruka Nissan Murano

Všechny Nissany Muranos pro rok 2023 opouštějí montážní závod ve Smyrně v Tennessee s tříletou zárukou 36 000 mil od nárazníku k nárazníku, pětiletou zárukou na pohonné ústrojí do ujetí 60 000 mil a pětiletou neomezeným počtem najetých kilometrů na korozi a záruka na perforaci. Prodloužená záruka vám může poskytnout další klid, pokud se obáváte dlouhodobých nákladů na údržbu.

Zprávy o autech k vidění

Novinky, názory a přehled

Auto Březík Servis