Nissan Altima 2023: Technické údaje, motory, ceny

Nissan Altima 2023 zůstává součástí šesté generace, která debutovala v roce 2019 a je vhodnou alternativou k sedanům střední velikosti, jako je Toyota Camry nebo Honda Accord. Altima je prostorný, praktický a překvapivě ekonomický rodinný sedan.

Unikátní je také volitelným přeplňovaným motorem s proměnnou kompresí a pohonem všech kol. Jízda není tak plynulá jako Honda Accord nebo tak vytříbená jako Toyota Camry, ale vynikající přednosti Altimy stojí za zvážení.

Nissan Altima 2023: co je nového?

Nový Nissan Altima ukazuje osvěžující stránku s aktualizovanou přední maskou chladiče V-Motion, novými světlomety LED s integrovaným denním svícením a signalizací a čtyřmi novými designy kol z lehké slitiny (17 a 19 palců). Altima má také nový znak Nissan na přepracované přední masce.

K dispozici jsou dvě nové barvy laku – Garnett Pearl Metallic a Grey Sky Pearl – spolu s dalšími možnostmi jako Scarlet Ember Tintcoat, Brilliant Silver Metallic, Gun Metallic a Deep Blue Pearl, abychom jmenovali alespoň některé.

Výbava Altima SL je zcela nová pro rok 2023 a nahrazuje loňskou výbavu Platinum. SL a SR VC-Turbo jsou navíc standardně dodávány s 12,3palcovým dotykovým displejem přeneseným z vylepšeného Nissanu Armada. Nový informační a zábavní systém nabízí bezdrátové připojení Apple CarPlay, Android Auto a Bluetooth, stejně jako WiFi hotspot a bezdrátové nabíjení smartphonů.

Pohonná jednotka Nissan Altima 2023

Nissan Altima S, SV, SR a SL jsou standardně dodávány s atmosféricky plněným 2,5litrovým čtyřválcem o výkonu 188 koní a 180 lb-ft. točivého momentu s pohonem předních kol. Pokud zvolíte volitelný pohon všech kol, hodnoty mírně klesnou na 182 koní a 178 lb-ft. točivého momentu. Bez ohledu na pohonné ústrojí je jedinou dostupnou převodovkou bezestupňová automatická převodovka Nissan Xtronic (CVT). Altima SR je vybavena pádly řazení pro simulaci virtuálního řazení.

Nová Altima SR-VC Turbo je naopak k dispozici pouze s pohonem předních kol. Přesto má výkonnější 2,0litrový přeplňovaný motor s variabilní kompresí, který produkuje neuvěřitelných 248 koní a 273 lb-ft. generovaného točivého momentu. Technologie proměnné komprese Nissan mění kompresní poměr mezi 8:1 a 14:1 pro lepší výkon a vyšší efektivitu.

Inteligentní systém pohonu všech kol Nissan je k dispozici pro celou řadu Altima 2023. Systém může nasměrovat 100 procent točivého momentu motoru na přední kola nebo použít rozdělení mezi přední a zadní kola v poměru 50:50 pro optimalizaci trakce, přilnavosti a ovládání. Modely Altima s pohonem všech kol jsou vybaveny asistentem rozjezdu do kopce a diferenciálem s uzávěrkou brzd.

✓ Můžete také zkontrolovat:

Spotřeba paliva Nissan Altima 2023

  • Altima 2,5 l S, SV, SL FWD: 28/39 město/mimo město a 32 kombinovaný.
  • Altima 2,5 l S, SV, SL AWD: 26/36 město/mimo město a 30 kombinovaný.
  • Altima 2.5L SR, Platinum FWD: 27/37 město/dálnice a 31 kombinovaný.
  • Altima 2,5 l SR, Platinum AWD: 25/35 město/dálnice a 29 kombinovaný.
  • Altima SR-VC Turbo 2,0 l FWD: 25/34 město/dálnice a 29 kombinovaný.

Nissan Safety Shield 360 a ProPilot Assist

Altima je standardně dodávána s Nissan Safety Shield 360, komplexním balíčkem aktivní bezpečnosti, který zahrnuje automatické nouzové brzdění (s detekcí chodců), varování před opuštěním jízdního pruhu, automatické zadní brzdění, radarové sledování mrtvého úhlu, varování před srážkou vpřed a příčný provoz zezadu. upozornění. Altima SL a SR-VC také disponují 360stupňovým sledováním vozidel a rozpoznáváním dopravních značek.

Kromě toho je pro Altima SL a SR VC-Turbo standardem Nissan ProPilot Assist (volitelně u Altimy SV). Systém je vybaven kamerou směřující dopředu, radarem a senzory, které řidiči pomáhají udržet se v jízdním pruhu, udržovat nastavenou rychlost a dokonce udržet Altimu uvězněnou v provozu.

Tovární záruka Nissan

Nissan Altima je dodáván s 3letou zárukou na nárazníky 36 000 mil a 5 let zárukou na pohonné ústrojí 60 000 mil. Prodloužená záruka vám může poskytnout další klid, pokud se obáváte dlouhodobých nákladů na údržbu. Tento užitečný průvodce vám poskytuje další informace o prodloužených zárukách na vozidla Nissan.

Nissan Altima 2023: Cena a dostupnost

Nissan Altima pro rok 2023 se dostane do prodejců v CR letos na podzim.

Průměrné hodnocení 5 / 5. Počet hodnocení: 1

Zatím žádné hodnocení. Buďte první, kdo ohodnotí.