Nissan Altima 2024: interiér, motor a změny

Model Altima z roku 2023 prošel rozsáhlou aktualizací, takže Nissan Altima z roku 2024 je převzatou variantou. Nissan však pro Altimu 2024 nabízí tříletou bezplatnou zkušební verzi telematické služby NissanConnect, zatímco pro model 2023 to byla pouze šestiměsíční zkušební verze. Funkce NissanConnect zahrnují dálkové zamykání/odemykání dveří, dálkové startování/vypínání motoru, hlášení stavu vozidla, tísňová volání a dovednost Nissan Skill pro Amazon Alexa.

Nissan Altima 2024: interiér, motor a změny

Altima zůstává lídrem v kategorii sedanů střední třídy. V některých oblastech sice zaostává za Hondou Accord a Toyotou Camry, celkově však Altima nabízí za svou cenu velké množství komfortních a bezpečnostních prvků. Zde je krátká, ale podrobná zpráva z testu.

Převodovka a spotřeba paliva

Modely Altima S, SV, SR a SL jsou poháněny 2,5litrovým přeplňovaným zážehovým čtyřválcem o výkonu 188 k a točivém momentu 180 N.m. Má bezstupňovou automatickou převodovku (CVT) pohánějící přední kola, zatímco pohon všech kol je k dispozici na přání pro modely SV, SR a SL. Modely SR a SL s pohonem předních kol a 2,5litrovým motorem mají podle EPA hodnotu 27 ve městě, 37 na dálnici a 31 v kombinaci.

Nissan Altima 2024: interiér, motor a změny

Nevýhodou volby pohonu všech kol s motorem o objemu 2,5 litru je nižší výkon, který klesl na 182 koní a 178 Nm točivého momentu. Modely s pohonem všech kol mají podle EPA poměr město/dálnice 26/36 a kombinovanou spotřebu 30 mil na galon.

Vrcholný model Nissan Altima SR VC-Turbo 2024 je vybaven výkonnějším 2,0litrovým přeplňovaným čtyřválcovým motorem s patentovanou technologií proměnného kompresního poměru. Je třeba přiznat, že použití motoru Nissan VC-T není tak vzrušující jako v počátcích systému VTEC, ale s výkonem 236 koní a 267 N.m se snadno dostanete do problémů. Pokud jej naplníte 93oktanovým benzínem, motor vyvine 258 koní a 273 N.m točivého momentu.

Nissan Altima 2024: interiér, motor a změny

Zvýšený výkon motoru SR VC-Turbo je doprovázen nižší spotřebou paliva ve srovnání s ostatními režimy modelu Altima 2024. Podle odhadů EPA má SR VC-Turbo spotřebu 25 ve městě, 34 na dálnici a 29 v kombinaci.


Prostor pro cestující a nosnost

Nissan Altima 2024 nabízí objem kabiny 100,6 m3 minus o něco méně (98,8 m3) se střešním oknem. Objem zavazadlového prostoru je 15,4 stopy krychlové, což je více než u Toyoty Camry, ale méně než u Hondy Accord.

Nissan Altima 2024: interiér, motor a změny

✓ Můžete také zkontrolovat:


Doporučená maloobchodní cena

Altima 2024 je k dispozici ve výbavových variantách S, SV, SR, SL a SR VC-Turbo. Níže naleznete popis jednotlivých variant a odpovídající doporučené výchozí ceny.

S

Základní verze Nissanu Altima S stojí od 26 845 eur. Je vybavena látkovým čalouněním, bezklíčovým vstupem, startováním tlačítkem, dálkovým startováním motoru, 16palcovými ocelovými koly, stereo systémem se šesti reproduktory, nabíjecím portem USB a připojením Bluetooth.

SV

Ceny modelu SV začínají na 27 645 eur (FWD) a 29 145 eur (AWD). Oproti základnímu modelu S nabízí několik vylepšení: elektricky nastavitelné sedadlo řidiče, 17palcová kola z lehkých slitin, osmipalcovou dotykovou obrazovku infotainmentu, přední a zadní nabíjecí porty USB-C, možnost připojení chytrého telefonu a satelitní rádio.

SR

Ceny Nissanu Altima SR 2024 začínají na 29 045 EUR (FWD) a 30 545 EUR (AWD). Výbava SR je nejsportovnější verzí modelu Altima se sportovním odpružením (pouze s pohonem předních kol), 19palcovými koly z lehkých slitin, pádly pro řazení převodovky CVT a koženým volantem a řadicí pákou.

Nissan Altima 2024: interiér, motor a změny

Altima SV a SR jsou vybaveny paketem Premium s bezdrátovým připojením chytrého telefonu, bezdrátovým nabíjením, 12,3palcovým dotykovým displejem, střešním oknem, vyhřívanými předními sedadly a poloautonomním systémem řízení Nissan ProPilot Assist.

SL

Ceny Nissanu Altima SL modelového roku 2024 začínají na 33 545 EUR (FWD) a 35 045 EUR (AWD). Výbava SL je luxusní a standardně obsahuje přední mlhová světla, 19palcová kola z lehkých slitin, dvouzónovou automatickou klimatizaci, elektricky nastavitelné sedadlo spolujezdce, čalounění z hovězí kůže, audiosystém Bose s devíti reproduktory a 12,3palcovou dotykovou obrazovku infotainmentu.

SR VC-Turbo

Cena vrcholného modelu SR VC-Turbo začíná na 36 545 eur. Kromě špičkového turbomotoru s proměnným kompresním poměrem má většinu standardní výbavy modelů SR a SL, jako je větší 12,3palcový dotykový displej, audiosystém Bose, kožená sedadla, dvouzónová automatická klimatizace a další.

Nissan Altima 2024: interiér, motor a změny

Hodnocení a bezpečnostní funkce

Nissan Altima získal od NHTSA ocenění IIHS Top Safety Pick+ a celkové pětihvězdičkové hodnocení bezpečnosti.

Všechny modely Altima 2024 jsou vybaveny balíčkem pokročilých asistenčních systémů Nissan Safety Shield 360. Tento balíček zahrnuje systém varování před čelní srážkou, automatické nouzové brzdění, asistenta pro jízdu v jízdním pruhu, automatická dálková světla, systém varování před slepým úhlem, systém připomínající jízdu na zadních sedadlech a systém upozornění na pozornost řidiče.

Volitelná výbava pro SL a SR VC-Turbo zahrnuje 360stupňový monitor výhledu do všech stran, který usnadňuje manévrování v nízkých rychlostech, a systém rozpoznávání dopravních značek, který zobrazuje určité dopravní značky na přístrojové desce.

Kromě toho je pro Altimu SL a SR-VC-Turbo k dispozici poloautonomní systém Nissan ProPilot Assist. Systém využívá inteligentní tempomat, kamery, radar a senzory vozidla, pokud je tato funkce aktivována a podmínky na silnici to umožňují. ProPILOT Assist dokáže pomoci udržet Altimu v jízdním pruhu při zachování určité rychlosti, stejně jako zpomalit Altimu až do zastavení a udržet ji v provozu.

Autobrezik