Nissan Murano 2021: specifikace, cena, datum vydání

Nadcházející  Nissan Murano 2021  je téměř připraven dorazit. Tento model je známý jako pohodlné, prostorné a sofistikované crossover SUV, které má dvě řady sedadel a prostor pro pět osob. Nový model spadá mezi kompaktní Nissan Rogue a větší třířadý Pathfinder a je přímým konkurentem SUV, jako jsou Ford Edge, Jeep Grand Cherokee, Honda Passport a nový Chevrolet Trailblazer.

Japonský výrobce nový model aktualizuje a můžeme očekávat prémiový design a vylepšenou nabídku zabezpečení. Některé změny by měly být provedeny také pod kapotou.

Atraktivní a elegantní „plovoucí střecha“

Nový Nissan Murano 2021  je krásné a stylové SUV, které bude přestavováno na příští rok. Murano je i nadále dodáváno s atraktivní a elegantní „plovoucí střechou“ a maskou chladiče „V-Motion“.


K dispozici budou také drobné aktualizace, včetně přepracovaných LED světlometů, koncových světel a nových mlhových světel. Stejně jako dříve je středové SUV Murano standardně vybaveno elegantními 18palcovými koly. U spodních kapotáží získají zákazníci při výběru špičkové kapotáže, jako je Premier, důležitější 20palcová kola. Střešní lišty jsou standardem u všech obkladů kromě standardního obložení.

✓ Můžete také zkontrolovat:


Vlastnosti kabiny Nissan Murano 2021

Nissan Murano 2021 zůstává prostorný a moderní jako dříve. Toto SUV je dvouřadý model, který je vhodný pouze pro 5 cestujících. Užitečné zatížení je 67 kubických stop, ale ne tak dobré jako nová Honda Passport, která nabízí 77,9 kubických stop.

Stejně jako dříve je  Murano 2021 k dispozici  ve čtyřech verzích: S, SV, SL a nejvyšší platinové řadě. Základní Murano S zahrnuje 8palcovou dotykovou obrazovku s připojením Apple CarPlay a Android auto, dvouzónovou klimatizaci, startovací tlačítko, systém automatického nouzového brzdění a audiosystém AM / FM / CD / Bluetooth s USB. Při výběru verze SV získají zákazníci kožený čalouněný volant a hlavici řadicí páky, monitorování mrtvého úhlu, střešní ližiny, univerzální dálkové ovládání v garáži atd.


Jednou z doporučených dekorací je však Murano SL. Tato povrchová úprava přidává kožené čalounění, vyhřívaná přední a zadní sedadla, vyhřívaný volant, parkovací senzory a atraktivní pohled na Nissan Around View z ptačí perspektivy.

Platinová povrchová úprava

Platinový obklad je nejlépe vybavený a nejdražší. Zahrnuje kožená sedadla s diamantovými vložkami, panoramatické střešní okno, elektricky nastavitelný volant a přední sedadla s funkcí vytápění a chlazení, stejně jako NissanConnect, detekce chodců, varování před opuštěním jízdního pruhu a varování před opuštěním jízdního pruhu a inteligentní řízení rychlosti.

Pohonná jednotka Nissan Murano 2021, zatížení přívěsu

Nový Nissan Murano 2021  bude používat stejné pohonné ústrojí. Jak možná víte, toto SUV je bohužel k dispozici pouze s jednou možností. Pod kapotou současného modelu se skrývá 3,5litrový motor V6 s výkonem 260 koní a točivým momentem 240 lb-ft. Toto je však jediná divize, kde Murano nemá žádné oponenty.

Většina oponentů nabízí dvě nebo tři možnosti motoru. Murano používá plynule měnitelnou automatickou převodovku a je vybaveno standardním pohonem předních kol (FWD). Na přání je k dispozici pohon všech kol (AWD). Díky tomuto motoru je tažná síla Murana 1 500 liber, což je v tomto segmentu velmi málo.

Cena a datum vydání modelu Nissan Murano 2021

Nadcházející  Nissan Murano 2021  přinese některé změny a aktualizace. Současný model má RRP 30 000 eur. Cena zahrnuje cílový poplatek. Pokud si však vyberete verzi SV, cena se vyšplhá až na 32 000 eur.

Nejlépe vybavené Murano Platinum začíná na 40 500 EUR a může stát až 42 000 EUR. Tato cena je o něco vyšší než u konkurence, jako jsou Ford Edge a Chevrolet Blazer. Nový 20místný Nissan Murano s 5 cestujícími bude uveden na trh v polovině roku 2020.

  1. 5
  2. 4
  3. 3
  4. 2
  5. 1
(1 hlas, im mittleren: 5 von 5)