Nissan Ariya 2021: nové plně elektrické SUV je připraveno dobýt

Připravovaný  Nissan Ariya 2021  je nejnovějším elektrickým vozidlem, které očekáváme. Začalo to konceptem Ariya, který byl nedávno představen na autosalonu v Tokiu. Nové SUV se na americkou půdu dostane koncem příštího roku. Jméno stále zůstává záhadou, koneckonců, Aryia je jen pojmový název. Po Nissanu se Leaf Ariya stává elektromobilem druhé společnosti. Vypadá ostře, hranatě a velmi moderně.

Aryia 2021   má širší vzhled a nižší polohu. Podle našeho upřímného názoru vypadá stejně sportovně jako Nissan Rogue. Nejvíc ze všeho slíbil Nissan vynikající kilometrový výkon, tuny technologie a dostupnou cenu. Konečně má Ariya poloautonomní hnací ústrojí, které nabízí konfiguraci duálního motoru vpředu / vzadu.


Motor, zrychlení

Toto je nejvíce vzrušující téma o  Nissanu Ariya  z roku  2021  . Nová SUV se nevyhnutelně budou od modelu Leaf odchylovat mnoha způsoby. Hnací ústrojí je jen jednou z mnoha věcí. Leaf využívá pohon předních kol. Nová Ariya však poběží s nastavením AWD a nabídne přední / zadní dvojitý elektromotor. Podle Nissanu tento model dosáhne rychlosti 60 km / h za méně než pět sekund. To je skvělý výsledek, ale všechna nová elektrická vozidla nabízejí zhruba stejná čísla.

✓ Můžete také zkontrolovat:


Ariya nakládací a dojezdová vzdálenost 2021

Na autosalonu v Tokiu slíbil Nissan dojezd až 300 mil na jedno nabití. Nissan Ariya 2021  snadno zasáhne listový model, pokud jsou čísla správná. Nakonec Leaf nabízí 226 mil.


Kromě toho nabízí Jaguar I-Pace 234 a Audi e-Tron dojezd 204 mil. Někteří autoři jsou skeptičtí, ale počkejte a zjistíme. Když Ariya dorazí s dosahem téměř 300 mil, snadno porazí konkurenci.

Detaily interiéru, funkce

Uvnitř bude připravovaný  Nissan Ariya 2021  vypadat minimálně. Na druhou stranu očekávejte futuristický design kabiny se spoustou moderních prvků. Palubní deska vypadá hladce a vše uvnitř je tak elegantní. Podle Nissanu bude Ariya o čtyři palce kratší a o čtyři palce širší než Rogue. Věděli jsme, že můžeme očekávat více prostoru pro ramena a méně prostoru pro nohy. Nákladový prostor navíc nebude tak prostorný jako v případě Rogue Crossover.

Technicky vzato, Ariya má co nabídnout. Toto SUV dostává takzvanou „navigaci od dveří ke dveřím“. Díky této funkci může řidič nastavit cíl na svém telefonu. Pokyny se poté automaticky přenesou na displej infotainmentu. Lze také nastavit funkce předchlazení a vytápění. Tím nastavíte požadovanou teplotu, když vůz stojí a nabíjí se. Ariya 2021 bude nakonec   polořadovka-autonomní technologie druhé úrovně.

Cena a datum vydání Nissanu Ariya 2021

Cena nového  Nissanu Ariya 2021  začíná na 37 300 eurách . Toto je cena za variantu vybavení Base S. SV stojí 36 000 eur a SL 42 000 eur. Stejně jako model Leaf nabízí Ariya také tři varianty výbavy. Lze předpokládat, že nový plně elektrický model bude u prodejců k dispozici ve druhé polovině roku 2020. Ariya bude k dispozici také v němčině.

  1. 5
  2. 4
  3. 3
  4. 2
  5. 1
(1 hlas, im mittleren: 5 von 5)