Audi Q2 2023: Specifikace, cena, datum vydání

Věřte nebo ne, ten krátký dřep Audi Q2 2023 je vlastně SUV. Rozhodně to není skutečný terénní vůz. Spíše by se dalo Audi Q2 popsat jako o něco větší Audi A3 Sportback. Má stejnou platformu, stejné motory a stejnou bezpečnostní výbavu – jen o něco kratší a širší.

Audi touto nabídkou jednoznačně cílí na stále rostoucí trh SUV/crossoverů. Audi Q2 je prvním luxusním vozem svého druhu.Má elegantní interiér, všechny high-tech volitelné prvky, které si můžete přát, a zvýšenou pozici řidiče, kterou byste od SUV očekávali.

Audi Q2 2023: Specifikace, cena, datum vydání

Ne se všemi cestujícími se však zachází stejně. Nebudete se mýlit, pokud si myslíte, že „malé SUV“ zní jako oxymóron. Rozhodování o délce Audi Q3 Zkrácení kombíku o 200 mm znamenalo něco obětovat a v tomto případě to byl prostor pro cestující vzadu. Vzpřímená zadní sedadla činí cestování na dlouhé vzdálenosti méně pohodlným, a zatímco zvýšená výška by měla umožnit snazší zasunutí vyšších osob, úzké otvory dveří představují další výzvu pro vysoké děti i podsedáky.

Audi Q2 2023: Specifikace, cena, datum vydání

Není to nejlevnější kompaktní SUV, a pokud máte rádi své vychytávky, budete muset být připraveni utratit o něco více peněz. Přesto je s tímto malým crossoverem radost řídit, a když si ho pořídíte automobil se špičkovou technikou, skvělými bezpečnostními prvky a značkou, kterou se můžete chlubit, je pak jako většina Audi i Q2 sázkou na jistotu.

Vybavení k dispozici

Technika

Technik je nejoblečenější verzí Audi Q2 a nabízí jen velmi málo k tomu, aby vás nadchl. Jistě, dostanete 16palcová litá kola, DAB rádio, klimatizaci a 7palcovou obrazovku infotainmentu, ale tyto věci jsou standardní součástí mnoha mnohem levnějších vozů.

Sportovní

Audi očekává, že většina kupujících bude používat Sport Line, a my chápeme proč. Za mírný příplatek dostanete i větší 17palcová kola s 5ramennou hvězdičkou, sportovní sedadla vpředu, satelitní navigaci, automatická světla a tempomat. Černé C-sloupky Technik jsou nahrazeny zářivě bílými, které poskytují pěkný kontrast a pomáhají vám vyniknout z davu.

S linka

Pokud jste ochotni utratit trochu více peněz, výbava S-Line vám poskytne 18palcová 5paprsková litá kola v designu Y, jasnější LED světlomety a LED světla pro denní svícení a agresivnější vnější styl S-Line. Také interiér působí o něco prémiověji, s částečně koženými sedadly a kůží obšitým multifunkčním volantem.

Černá edice

Black Edition je vybavena většími 19palcovými litými koly s 10 paprsky ve tvaru Y, černými detaily a ochranným sklem pro ještě rafinovanější vzhled a dojem. Pokud jste fanouškem sportovních vozů, oceníte plochý kožený volant, který je dodáván s touto výbavou a je nejvíce spojován s elegantním superautem Audi, R8.

head Start

Chcete to vědět přesně? Nejvyšší výbava nabízí elegantní černá 19palcová litá kola „5ramenný rotor“, adaptivní podvozek a ovládání tlumení a panoramatické střešní okno. Nechybí ani spousta technických doplňků, včetně systému infotainmentu Audi MMI Navigation Plus se vstupem MMI touch, asistencí řidiče, adaptivního tempomatu a zadní kamery.

Hledáte crossover leasing pro soukromé nebo firemní účely? Sestavujeme nejlepší leasingové nabídky v Anglii, Walesu a zbytku Spojeného království. Navštivte naši stránku nabídek Audi Q2 Estate leasing pro naše aktuální ceny.

vnější

Co se týče exteriéru, Audi se od své standardní nabídky příliš nevzdálilo. Nevypadá úplně jako SUV – což znamená, že nevypadá příliš robustně ani sportovně. To znamená, že pokud jste fanouškem velkých mřížek a máte rádi to, co Audi doposud vydalo, pak se vám Q2 bude líbit.

Audi Q2 2023: Specifikace, cena, datum vydání
Audi Q2 2023: Specifikace, cena, datum vydání

Pro divokou estetiku, která zaručeně otočí hlavu, doporučujeme Q2 Black Edition. Jeho velká černá litá kola a černá mřížka chladiče mu dodávají mnohem sofistikovanější vzhled než některé levnější modely. Pokud nemůžete zajít tak daleko, výbava Sport se odlišuje svými kontrastními zadními sloupky a o něco větší 17palcová kola jsou na pohled mnohem hezčí než ta na modelu Technik, která upřímně vypadají, jako by patřila. sadu Lego.

řidičské zkušenosti

Audi Q2 pro rok 2023 je k dispozici s řadou motorů, které vyhovují všem od příležitostných řidičů po víkendové výletníky.

✓ Můžete také zkontrolovat:

motoru a výkonu

Jak by se dalo od Audi očekávat, Q2 nabízí vysokou úroveň kultivovanosti a do značné míry příjemný zážitek z jízdy s možností výběru mezi šestistupňovou manuální a sedmistupňovou automatickou převodovkou S tronic. Základní benzinový motor o zdvihovém objemu 1,0 litru (30 TFSI) se skvěle hodí pro jízdu ve městě a občasné vyjížďky po dálnici. Když ho však naplníte na rodinnou dovolenou, dosažení vysokých rychlostí může být trochu boj.

Audi Q2 2023: Specifikace, cena, datum vydání
Audi Q2 2023: Specifikace, cena, datum vydání

Motor o objemu 1,4 litru (35 TFSI) s výkonem 148 k vás zbaví stresu a nabídne silný výkon ve středním rozsahu otáček. Benzinový motor 2,0 l (40 TFSI) o výkonu 187 k je ještě lepší – je nejrychlejší ze všech, ale budete se muset připravit i na to, že si připlatíte za dražší úroveň výbavy.

Vznětový motor 2,0 l (35 TDI) s výkonem 148 k je zdaleka nejrychlejším dieselem v řadě, ale stejně jako vrcholný benzinový motor vyžaduje sportovní vybavení nebo vyšší. Pro nízké provozní náklady a slušný výkon je motor o výkonu 115 koní (30TDI) rozumným kompromisem. Není nejrychlejší, ale má dostatek výkonu, aby snadno převezl vaši rodinu a zavazadla.

Audi Q2 2023: Specifikace, cena, datum vydání

Pokud jde o výkon, nejlépe si vedou zážehové a vznětové motory střední třídy. 1,6litrový diesel je nejhospodárnější nabídkou, ale 1,4litrový přeplňovaný benzin nezůstává pozadu, pokud jde o emise a spotřebu paliva. Benzínový motor 1,4 litru zvládne sprint z 0 na 100 km/h za úctyhodných 8,5 sekundy, tedy téměř o 2 sekundy rychleji než dieselový 1,6 litru.

zacházení

Jak jsme již zmínili, Q2 je založeno na stejné platformě jako Audi A3 Sportback (MQB). A3 je skutečný vykrádač rohů, takže není divu, že Q2 si vede dobře i v této oblasti. Vyšší profil Q2 znamená, že se karoserie v zatáčkách naklání o něco více než A3, ale stále odvádí lepší práci než některá podobná konkurenční SUV. Mercedes Benz GLA a další Mini venkovský muž

Audi Q2 2023: Specifikace, cena, datum vydání

Volitelný sportovní podvozek udržuje vůz v zatáčkách a v zatáčkách ještě rovnější, ale je lepší zůstat u adaptivního nastavení, které vám umožní odpružení podle potřeby ztuhnout. Q2 je na silnici velmi dobrá a s pohonem všech kol snadno vyjedete ze zatáček.

Audi Q2 2023: Specifikace, cena, datum vydání

Veškerá výbava je vybavena progresivním řízením Audi, které se řídí tím rychleji, čím více je volant natočen. To by mělo usnadnit parkování a obecné manévrování a zároveň vám umožní pohodlně jet po dálnici bez náhlých změn směru.

suspenze

Audi Q2 má tři různé možnosti odpružení podle toho, co preferujete. Měkčí, dynamické odpružení je standardní součástí každého modelu, ale od řady S si můžete bez příplatku zvolit dřívější sportovní podvozek. Pokud vás sportovní podvozek oslovil, doporučujeme připlatit si za adaptivní podvozek, který umožňuje libovolně měnit světlou výšku a tuhost. Sportovní podvozek je sice skvělý pro zatáčení, ale mnohem méně odpouští výmoly a nerovný povrch – věřte nám, vaše záda vám poděkují.

Audi Q2 2023: Specifikace, cena, datum vydání

Interiér Audi Q2 2023

Naše hodnocení:

Navzdory svému malému vzrůstu nabízí Audi Q2 vysokou pozici řidiče, po které většina kupujících SUV touží. Interiér Audi Q2 splní všechna přání díky špičkové technologii a elegantnímu designu.

styling

Audi Q2 si hodně půjčuje z designu interiéru svého sourozence A3. To zahrnuje minimalistickou palubní desku, obloženou měkkými materiály a pevnými, uspokojivými tlačítky a spínači. Chcete-li svůj vůz personalizovat, potěší vás četné možnosti interiéru a – pokud jste ochotni si připlatit – ambientní osvětlení.

tech

Ke standardní technické výbavě Q2 patří DAB rádio, Bluetooth a USB port, přes který nabijete svůj smartphone a propojíte jej s Apple Carplay a Android Auto. Informační a zábavní systém MMI od Audi je vedle iDrive od bmw jeden z nejlepších na trhu.

Standardní 7,0palcovou obrazovku lze ovládat pomocí otočného ovladače na řadicí páce, díky čemuž je pohyb v nabídkách během jízdy mnohem méně rušivý. Ze sportovního vybavení je v ceně navigace. Pokud vám však záleží na technologiích, investujte do technologického balíčku (1 495 EUR nebo je součástí zálohy), který vám poskytne ostrý 8,3palcový displej s rychlejším procesorem a slavným virtuálním kokpitem Audi.

Audi Q2 2023: Specifikace, cena, datum vydání

proveditelnost

Jak se dalo čekat, pokus vtěsnat všechny funkce SUV do co nejmenšího prostoru vyústil v tomto modelu Audi k jistým kompromisům.

Rozměry

4,191 mm D x 1,794 mm Š x 1,508 mm V

S téměř 4,2 m na délku je nejmenší SUV od Audi kratší než jeho konkurenti Volkswagen T Roc. Je také výrazně menší než většina SUV, což by mělo usnadnit parkování, pokud musíte dávat pozor na děti.

velikost boty

S objemem 405 litrů je kufr Audi Q2 větší než u Audi Nissan Juke, ale ne tak velký jako Mini Countryman. Zavazadelník má přesto pěkný čtvercový tvar, a pokud si koupíte model 2WD, budete mít výškově nastavitelnou podlahu zavazadlového prostoru, takže si dozadu snadno uložíte svůj týdenní obchod nebo pár kufrů.

prostoru pro cestující

Na předních sedadlech se pohodlně usadíte, protože velkorysý prostor pro hlavu a nohy z něj dělá důstojného partnera pro jakékoli jiné SUV.

Právě prostor pro cestující vzadu je tím, co dělá Audi Q2 opravdu špatné. Prostor je na ceně a vyšší dospělí budou mít kolena přitisknutá k opěradlům předních sedadel. Zvýšená střední podlaha a úzký interiér také znesnadňují pohodlné sezení pro tři po dlouhou dobu.

bezpečnostní prvky

Q2 získal 5hvězdičkové hodnocení Euro NCAP se skóre 93 % za ochranu dospělých a 86 % za ochranu dětí. To z něj dělá jedno z nejbezpečnějších SUV na trhu. Mezi standardní bezpečnostní prvky patří dva zadní body Isofix pro bezpečné připevnění dětské sedačky a autonomní nouzové brzdění (AEB). Za trochu více peněz můžete investovat do volitelných asistentů udržování v jízdním pruhu a Audi Side Assist, které vás upozorní, pokud se ve vašem slepém úhlu nachází další vozidlo.

Audi Q2 2023: Specifikace, cena, datum vydání
Audi Q2 2023: Specifikace, cena, datum vydání

provozní náklady

Audi Q2 je na SUV docela šetřící a nemá sice nejvyšší emise CO2, ale i tak stojí za zvážení, pokud hledáte služební auto.

MPG

V porovnání s ostatními SUV je Audi Q2 na provoz relativně levné. 1,0litrový zážehový motor jede 46,3 mph a vypouští jen 115 g/km CO2, což z něj dělá jedno z nejúspornějších benzinových SUV na trhu. Výkonnější 1,5litrový zážehový motor stále dosahuje působivých 42,2 mpg a 127 g/km CO2, a to pomocí systému Audi „cylinder-on-demand“, který snižuje spotřebu paliva pomocí dvou ze čtyř vypínání válců za jízdy. Obě hodnoty jsou na benzínový motor překvapivě dobré.

Nejhospodárnějším motorem s pohonem předních kol je 1,6litrový diesel TDI se zdvihovým objemem 30 litrů a emisemi CO2 122 g/km. Pokud však hledáte úsporný pohon všech kol, 2,0litrový diesel quattro zvládne 44,8 mpg a 140 g/km CO2.

pojišťovací skupina

Benzinový 1,5litrový benzin je zařazen do pojistné skupiny 18, naftový 1,6litrový do skupiny 13. To je zhruba srovnatelné s ostatními malými SUV na trhu. Za špičkové 2,0litrové motory byste si však měli připlatit – prémie mohou dosahovat až do skupiny 39.

Audi Q2 2023: Specifikace, cena, datum vydání

spolehlivost

Spolehlivost Audi nepatří zrovna k nejlepším. Audi je jako značka na konci žebříčku výrobců v indexu spolehlivosti a je na 34. místě ze 40.

záruka

Na Q2 se vztahuje tříletá záruka Audi nebo 60 000 kilometrů a tříletá silniční asistenční služba. To není tak dobré jako záruka BMW, která je 3 roky/neomezený počet najetých kilometrů, a nedá se srovnávat se zárukou Kia, která je neuvěřitelných 7 let, ale pokud máte leasing, pravděpodobně to není velký problém.

Pokud hledáte delší leasing na 4 roky (nebo leasing s vysokým počtem najetých kilometrů), je k dispozici prodloužená záruka Audi. Patří mezi ně upgrade na 4 roky/75 000 mil za 245 EUR nebo záruka 5 let/90 000 mil za 545 EUR.

Zprávy o autech k vidění

Novinky, názory a přehled

Autobrezik