Nissan Versa 2023: ceny, interiér, technická data

The Nissan Versa 2023 je cenově dostupný malý cruiser a dobrá volba, pokud nejste přesvědčeni o crossoveru. Sedan Versa byl ve studii APEAL 2022 JD Power jmenován „Nejlepší ve své třídě“. Tato studie určuje, jak majitelé hodnotí své nové vozidlo po třech měsících. Respondenti jsou dotazováni mimo jiné na jejich zkušenosti s interiérem, spotřebou paliva a bezpečností.

Versa bude pro rok 2023 nabízena ve třech zjednodušených úrovních výbavy: S, SV a SR. Zde je rychlý přehled.

Nissan Versa 2023: co je nového

Versa 2023 dostává několik stylových vylepšení, včetně nové přední masky a aktualizovaných log Nissan. Modely SR jsou vybaveny novými 43,2cm koly z lehkých slitin a novou barvou exteriéru Grey Sky Pearl (k dispozici také pro SV).

spotřeba motoru a paliva

Pod kapotou Nissanu Versa 2023 je 1,6litrový čtyřválec, který produkuje 91 kW (122 koní) a točivý moment 155 Nm. Atmosférický motor využívá systém kontinuálního variabilního časování ventilů Nissan, který zajišťuje dobrou rovnováhu mezi výkonem a účinností. Všechny modely Versa mají pohon předních kol (pohon všech kol není k dispozici). Kontrola trakce je standardní u všech modelů.

Motor je spřažen s automatickou převodovkou Nissan Xtronic CVT. Pro základní verzi S je k dispozici také manuální převodovka, která však zvyšuje spotřebu paliva. Odhadovaná kombinovaná spotřeba paliva EPA je 7,8 l/100 km pro manuální převodovku a 6,7 l/100 km pro automatickou převodovku CVT. Palivová nádrž Versa má objem 40,9 litru.

Design a rozměry interiéru

Nissan Versa 2023 je standardně dodáván s tempomatem, elektricky ovládanými okny a zámky, bezklíčovým vstupem (včetně kufru), osvětleným vstupem, kapsami na předních dveřích, držáky na láhve, stupačkou řidiče, 12voltovou zásuvkou, porty USB a AUX a funkcí Bluetooth pro telefon a vybavení pro streamování zvuku. Vyšší úroveň výbavy SR je standardně vybavena inteligentním tempomatem, startovacím tlačítkem a 8palcovým barevným dotykovým displejem.

Prostor pro hlavu a nohy vpředu činí 39,5 a 44,5 centimetru. Prostor nad hlavou ve druhé řadě je 36,3 centimetru, prostor pro nohy ve druhé řadě 31 centimetrů. Kufr Versy pojme 15 metrů krychlových. SV a SR mají ve standardní výbavě sklopné zadní sedadlo dělené v poměru 60:40 (modely S na přání).

✓ Můžete také zkontrolovat:

Bezpečnost a specifikace Nissan Versa 2023

Nissan Versa za to dostal modelový rok 2023 5hvězdičkové celkové hodnocení bezpečnosti od NHTSA a dobré hodnocení od IIHS.

Každá Versa je vybavena předními a bočními airbagy, předními a zadními deformačními zónami, sloupkem řízení absorbujícím energii, deformačními zónami na kapotě a bočními lištami dveří. Tyto prvky zajišťují, že energie nárazu je absorbována a rozptýlena pryč od cestujících.

Stejně tak je každá Versa standardně vybavena dětskými pojistkami na zadních dveřích, systémem LATCH (Lower Anchors and Tethers for Children) a nouzovým odblokováním v kufru.

Vstupní doporučená cena Nissan Versa 2023

Versa je k dispozici ve třech úrovních výbavy: S, SV a SR. Všechny níže uvedené doporučené maloobchodní ceny již zahrnují poplatek 27 375 Kč za dopravu.

S

Základní model S obsahuje 17,8cm dotykovou obrazovku, audiosystém se čtyřmi reproduktory, automatické nouzové brzdění a varování před opuštěním jízdního pruhu. Paket S Plus (29 750 Kč) dále nabízí Apple CarPlay, Android Auto, dělené zadní sedadlo v poměru 60:40 a 40,6cm kola.

Doporučená maloobchodní cena pro S je 420 625 Kč (manuální převodovka) nebo 462 400 Kč (automatická).

SV

Střední výbava SV je standardně dodávána s 40,6cm litými koly, automatickými světlomety, klikami dveří a zpětnými zrcátky v barvě karoserie, startovacím tlačítkem, SiriusXM, bezdrátovou nabíjecí podložkou, varováním před mrtvým úhlem a upozorněním na křížový provoz vzadu. Doporučená maloobchodní cena je 502 875 Kč.

SR

Verze SR má všechny funkce jako S a SV, navíc dálkový startér, 43,2cm kola z lehkých slitin, kožený volant, 20,3cm dotykový displej, automatickou klimatizaci, vyhřívaná přední sedadla a audiosystém se šesti reproduktory. Modely SR dále disponují inteligentním tempomatem, WiFi hotspotem a službami NissanConnect, které majitelům umožňují ovládat vybrané funkce prostřednictvím kompatibilních chytrých telefonů nebo chytrých hodinek.

Doporučená maloobchodní cena je 520 375 Kč.

Průměrné hodnocení 5 / 5. Počet hodnocení: 1

Zatím žádné hodnocení. Buďte první, kdo ohodnotí.