Nissan Versa 2024: ceny, změny, technická data

Nissan

Nissan Versa 2024 je výjimečným vozem v segmentu malých sedanů. Jeho nejbližší soupeři, Kia Rio a Mitsubishi Mirage, během příštího roku nebo dvou zmizí do západu slunce a Versa zůstane jediným malým sedanem, který přežije nápor crossoverů a SUV.

Neoficiálně se však objevují zprávy, že Nissan brzy vyřadí model Versa ze svého programu a Altimu stáhne s sebou. Navzdory emocím ve třídě malých vozů je Versa 2024 solidním malým vozem s příjemnou cenovkou a mnoha moderními komfortními a bezpečnostními prvky.

Co je nového?

Nissan Versa 2024 zůstává součástí třetí generace modelu, která debutovala v roce 2020. Pro rok 2023 Nissan Versu komplexně osvěžil, takže do roku 2024 vstoupí prakticky beze změn. Jednou z předností modelu Versa je prostorný interiér, který nabízí až 31 palců místa pro nohy vzadu a 15 stop nákladového prostoru v zavazadlovém prostoru, což je lepší než u modelu Mitsubishi Mirage G4.

Ekonomický transfer

Nový Nissan Versa je poháněn svižným zážehovým čtyřválcem o objemu 1,6 litru s výkonem 122 k a točivým momentem 114 Nm. Není to nejvýkonnější ani nejúspornější motor, ale překonává tříválec Mirage G4 s výkonem 76 k, aniž by to bylo na úkor spotřeby paliva. Základní verze modelu Versa S je standardně vybavena pohonem předních kol a pětistupňovou manuální převodovkou. Automatická převodovka Nissan Xtronic CVT je standardem pro modely SV a SR (pro verzi S je volitelná).

Nissan Versa s manuální převodovkou dokáže ve smíšeném cyklu podle EPA ujet 30 mil na galon, zatímco automatická převodovka tyto hodnoty zvyšuje na 32 ve městě, 40 na dálnici a 35 v kombinovaném cyklu.

✓ Můžete také zkontrolovat:

Cena a úroveň vybavení

Nissan Versa 2024 je k dispozici ve výbavových stupních S, SV a SR. Níže je popsána standardní výbava jednotlivých modelů a doporučená maloobchodní cena.

Versa S

Základní verze Nissanu Versa S je cenově nejdostupnějším novým vozem. Její cena začíná na 17 225 EUR a zahrnuje elektrickou výbavu, 15palcová kola, sedmipalcový dotykový displej, audiosystém se čtyřmi reproduktory, dálkové bezklíčové odemykání a tři porty USB.

Nissan nabízí paket S+, který zahrnuje připojení k chytrému telefonu (Apple CarPlay a Android Auto), 16palcová litá kola a zadní sedadlo sklopné v poměru 60/40.

Versa SV

Cena Nissanu Versa SV začíná na 19 039,95 eur. Má širokou škálu prvků výbavy, jako jsou automatické zapínání a vypínání světlometů, 16palcová litá kola, kliky dveří a zrcátka v barvě karoserie, startování motoru tlačítkem a bezdrátové nabíjení chytrého telefonu.

Versa SR

Původní cena modelu SR začíná na 21 235 eurech. Za tyto peníze získá sportovnější vzhled s tmavě chromovanou přední mřížkou, černými kryty zrcátek, 17palcovými koly z lehkých slitin, LED světlomety, mlhovkami, upraveným čalouněním a zadním spoilerem typu ducktail.

Interiér je vybaven osmipalcovým dotykovým displejem infotainmentu, audiosystémem se šesti reproduktory, vyhřívanými předními sedadly, koženým volantem, čalouněním Prima-Tex s oranžovým prošíváním, Wi-Fi hotspotem a automatickou klimatizací.

Bezpečnostní hodnocení a funkce

Každý Nissan Versa je vybaven vyspělými asistenčními technologiemi, jako jsou automatická dálková světla, systém předcházení kolizím, automatické nouzové brzdění a varování před opuštěním jízdního pruhu. Mezi další možnosti výbavy patří upozornění na mrtvý úhel, upozornění na křížovou dopravu a adaptivní tempomat. Nissan Versa 2024 získal od NHTSA pětihvězdičkové hodnocení celkové bezpečnosti.

Jak užitečná je publikace?

Kliknutím na hvězdičku ohodnotíte!

Průměrné hodnocení 5 / 5. Počet hodnocení: 1

Zatím žádné hodnocení. Buďte první, kdo ohodnotí.