Subaru WRX TR 2024: Interiér, motor a změny

Subaru WRX TR 2024 bude představeno na největším každoročním setkání nadšenců Subaru na Floridě, Subiefest Florida, jako protipól poslední Imprezy WRX TR, která debutovala v roce 2006. Zatímco starý model WRX TR byl obecně ořezaným modelem WRX, WRX TR “připravený na tuning” nebo “připravený na závodní dráhu” v roce 2024 je špičkovou variantou s mnoha komfortními a bezpečnostními prvky.

Kromě toho nové WRX TR prokázalo své vysoké výkonové schopnosti, takže se jedná o nejsportovnější a nejlépe vybavené WRX vůbec. Standardní čtyřválcový turbomotor Boxer o objemu 2,4 litru bohužel nedostal zvýšení výkonu, ale dobrou zprávou je, že všechny modely WRX TR jsou vybaveny exkluzivní manuální převodovkou.

Subaru WRX TR 2024: Interiér, motor a změny

Co je nového?

Zcela nové Subaru WRX TR je vylepšenou verzí standardního modelu WRX. Místo toho, aby z něj Subaru udělalo ohnivé monstrum jako z jeho dutých předchůdců, považuje za vhodné optimalizovat to, co řidiči potřebují jak v městských ulicích, tak v ostrých zatáčkách.

Změny začínají tužšími vinutými pružinami, přepracovanými tlumiči a rekonfigurovaným posilovačem řízení, aby byl vůz agilnější, aniž by to bylo na úkor jízdního komfortu. vůz je osazen novými speciálními 19palcovými koly obutými do přilnavějších pneumatik Bridgestone Potenza S007, které Bridgestone původně vyvinul pro Ferrari F12 Berlinetta.

Za těmito speciálními disky se skrývají šestipístkové brzdy Brembo vpředu a dvoupístkové brzdy vzadu (s červenými třmeny), osazené rotory o větším průměru a napájené větším hlavním válcem. Subaru tvrdí, že toto uspořádání nabízí spolehlivější brzdný výkon, lepší odolnost proti vadnutí a bezpečnější pocit z brzdového pedálu.

✓ Můžete také zkontrolovat:


Protiběžný turbomotor a pohon všech kol s vektorováním točivého momentu

Subaru WRX TR je poháněno stejným 2,4litrovým přeplňovaným motorem typu boxer jako jeho stájový kolega, který dosahuje výkonu 271 k a točivého momentu 258 N.m. Motor je spojen se šestistupňovou manuální převodovkou, která přenáší výkon na symetrický pohon všech kol s aktivním rozdělováním točivého momentu, aby udržovala příď vozu ve správném směru.


Návrh

WRX TR si vystačí s decentním spoilerem na zadních dveřích, čímž navazuje na svůj vyšší rodokmen. Subaru navíc tvrdí, že zadní světla po zapnutí připomínají “vulkanické magma”. zároveň bylo odstraněno střešní okno, aby se snížila hmotnost, snížilo těžiště vozu a vytvořilo se více prostoru pro “řidiče s helmou”, přičemž vůz je stále “laditelný”.

Interiér je vybaven sedadly Recaro čalouněnými šedým ultra semišem s červeným prošíváním. Řidič má k dispozici sedadlo nastavitelné elektricky v osmi směrech a nová sedadla mají uprostřed tvar písmene Y, aby podpírala boky a lopatky. Vpředu a uprostřed je 11,6palcová dotyková obrazovka infotainmentu s bezdrátovým připojením k chytrému telefonu, Bluetooth a couvací kamerou.


Asistenční systém řidiče Subaru EyeSight

Všechny modely Subaru WRX (včetně modelu WRX TR 2024) jsou vybaveny asistenční technologií EyeSight. Tento balíček zahrnuje adaptivní tempomat, přednárazové brzdění, varování před opuštěním jízdního pruhu, varování před vybočením z jízdního pruhu a asistent pro udržování v jízdním pruhu. Systém EyeSight byl dříve součástí standardní výbavy pouze u verzí WRX s automatickou převodovkou. Nyní je součástí výbavy ex works také ve variantách s manuální převodovkou.


Ceny a dostupnost

Subaru WRX TR 2024 se začne prodávat na začátku roku 2024. Na oficiální informace o doporučené maloobchodní ceně se stále čeká, ale předpokládáme, že základní ceny budou začínat na částce kolem 45 000 eur.

Autobrezik