Mitsubishi Colt 2022: ceny, interiér, technická data

Photo of author

Od Věnceslav Doskočil

Starší generace moc dobře vědí, jakou legendou tato jmenovka je. Byl to jeden z prvních modelů Mitsubishi, který si získal celosvětovou popularitu. Řidiči oceňovali skutečnost, že se jednalo o jedno z mála městských vozů, které bylo skutečně zábavné. Za ta léta se však mnohé změnilo a současná situace není vůbec tak skvělá. Přesto se věci mohou brzy změnit, protože slyšíme nejrůznější zvěsti o Mitsubishi Colt 2022 .

Hlavním problémem současného modelu je, že současný model je příliš starý na to, aby mohl konkurovat na náročnějších trzích. Zřejmě proto se nabízí jen na pár trzích, jako je Tchaj-wan. To by se však mohlo brzy změnit, protože slyšíme zprávy o redesignu na příští rok. Přesto byste měli vědět, že pokud se nový model dostane na trh v dohledné době, je nepravděpodobné, že bude mít příliš mnoho společného se svými předchůdci.

Redesign Mitsubishi Colt 2022

Tento redesign je více než nezbytný. Jednoduše řečeno, současná generace existuje již od roku 2007 a i přes aktualizace je ve srovnání s konkurencí stále značně zastaralá. Co tedy můžeme očekávat od Mitsubishi Colt 2022 ? V tuto chvíli je těžké říci něco víc, ale jsme si jisti, že nový model by vypadal výrazně jinak.

První, co mě napadá, je, že Mitsubishi se nyní orientuje na SUV a crossovery. Dávno pryč jsou doby, kdy tato automobilka vyráběla úžasná sportovní auta. Předpokládáme tedy, že by nové Mitsubishi Colt mohlo přijít jako malý crossover v roce 2022 . Mitsubishi navíc není součástí aliance Renault Nissan, takže není pochyb o tom, že by s těmito dvěma značkami aut sdílelo mnoho dílů. Budeme předpokládat, že jde o malý městský crossover, zatímco elektrifikace je další věc, která nás napadne.

Plně elektrický Mitsubishi Colt 2022

To je jedna z věcí, které mě napadnou. Je jen otázkou, kdy Mitsubishi uvede na trh zcela nový plně elektrický vůz a tento typový štítek by se pro tuto příležitost hodil. Očekáváme také, že tato technologie bude sdílena s některými současnými elektromobily v nabídce Aliance. První model, který mě napadá, je Renault Zoe.

Důvod, proč si myslíme, že je to dobrý přístup, je fakt, že Zoe je dost podobné vozidlo Coltu, malému městskému autu. Colt by tedy mohl využívat stejnou technologii, zejména tu, která byla představena před dvěma lety. To zahrnuje relativně výkonný elektromotor o výkonu 100 kW (136 k) kombinovaný s 52 kWh baterií, která by měla ujet něco málo pod 300 mil na jedno nabití.

✓ Můžete také zkontrolovat:

Design na bázi listů

Některé zdroje naznačují, že Mitsubishi Colt 2022 by mohl být výrazně větší a mít luxusnější přístup. To nás přivádí k ikonickému Nissanu Leaf, který existuje již deset let. Současná generace je samozřejmě mnohem mladší a má docela slušný výkon a technologie. Mohli jsme tedy vidět stejný přístup jako u nového Outlanderu, sdílení mechaniky s novým Rogue.

Mitsubishi Colt 2022 by v tomto případě mají stejnou technologii jako list, ale pravděpodobně v trochu jiné rozložení. Nečekali bychom, že uvidíme pětidveřový hatchback. Místo toho bychom spíše očekávali typický crossover, podobný chystanému Nissanu Ariya. V tuto chvíli jsou důstojníci stále klidní, takže byste měli být v tomto scénáři opatrní.

Design a funkce

Předchozí generace Cold byly úžasné ve dvou směrech. Byly velmi spolehlivé a jízda s nimi byla skvělá. Neméně očekáváme od nového Mitsubishi Colt 2022 . Co se týče vnějšího designu, jsme mnohem blíže prvnímu scénáři, kdy uvidíme malý městský běhač. Samozřejmě vycházející ze současného designového jazyka značky, ale samozřejmostí jsou i mnohé exkluzivní detaily. Mitsubishi totiž potřebuje poutavý design, který dokáže vrátit kus slávy, která tuto značku v minulosti odlišovala.

Japonský výrobce musí nabídnout i promyšlený interiér. To nikdy nebyla silná stránka Mitsubishi, ale věci se musí změnit. Zakládáme si na ušlechtilých materiálech, dobrém zpracování a především na dostatku prostoru a dobré ergonomii.

Datum vydání a cena Mitsubishi Colt 2022

Jak již bylo zmíněno, existují různé zprávy, které naznačují, že Mitsubishi Colt 2022 by mohl být zcela nový na trhu již v příštím roce. O tom všem však úředníci mlčí, proto doporučujeme zůstat zdrženliví. Na druhou stranu neexistují žádné zprávy, které by naznačovaly, že současný model dostupný v určitých částech světa bude ukončen. Mohli bychom tedy snadno skončit beze změn oproti modelu 2021.

Jak užitečná je publikace?

Kliknutím na hvězdičku ohodnotíte!

Průměrné hodnocení 5 / 5. Počet hodnocení: 1

Zatím žádné hodnocení. Buďte první, kdo ohodnotí.

Napsat komentář