Nissan Silvia S16 2022: specifikace, cena, datum vydání

Věřte nebo ne, je to už téměř dvě desetiletí, co jsme naposledy viděli tuto ikonu sjet z továrních linek. Celých 19 let slýcháme zvěsti o comebacku této driftovací legendy a vypadá to, že se konečně něco děje. Pokud můžeme věřit nejnovějším zprávám, japonský výrobce skutečně pracuje na nové generaci, která rozšíří nabídku výkonných vozů společnosti, která v současnosti vychází pouze ze dvou modelů GT-R a Z Car. To by byla cenově dostupnější varianta, jako něco navrženého pro milovníka průměrné rychlosti. Předpokládáme, že přijde jako Nissan Silvia S16 v roce 2022 .

V tuto chvíli je těžké zacházet do detailů, ale některé základní designové rysy nového modelu můžeme rozhodně předvídat. Předpokládáme, že základní přístup bude stejný jako u předchozí generace, což znamená lehké sportovní auto s RWD, které může být rychlé, spolehlivé a zatraceně driftující. Úředníci o tom opět mlčí, proto berte následující odstavce s velkou nechutí.

Restyling Nissan Silvia S16 2022

Vzhledem k tomu, že poslední generace, kterou jsme viděli, měla kódové označení S15, by nový model vyšel jako Nissan Silvia S16 v roce 2022 . Vzhledem k 19letému odstupu není pochyb o tom, že novinka nebude mít se svým předchůdcem mnoho společného. Nissan údajně pracuje na zcela nové platformě, která bude debutovat v tomto modelu a později bude použita na různých modelech Infiniti.

Jedna z věcí, které jsou jisté, je základní rozložení. I přes věkový rozdíl bude nový model pokračovat ve stejném přístupu, který zahrnuje vpředu uložený motor a pohon zadních kol. To je perfektní kombinace pro driftování, přičemž další nezbytnou součástí je světlo. Očekáváme proto, že Nissan Silvia S16 2022 bude používat mnoho lehkých materiálů, zejména hliník a uhlíková vlákna.

Mimo

Co se týče vnějšího designu, nečekáme žádná překvapení. Očekáváme známé rozložení toho, co by znamenal typický styl karoserie 2-dveřového kupé. Je možný i kabriolet. Také neočekáváme, že Nissan Silvia S16 2022 bude mnohem větší než předchozí generace. Rozvor by se tedy měl pohybovat kolem 100 palců.

Pokud jde o styl, Nissan Silvia S16 2022 by vycházel z nejnovějšího designového jazyka Nissanu. To samozřejmě zahrnuje také slavnou mřížku chladiče V-Motion, tentokrát však ve sportovnější verzi. Samozřejmostí je dostatek prostoru pro exkluzivní detaily, počínaje bodykitem, koly, masivními brzdami a podobně. Kromě toho se na různých částech vozidla očekávají odznaky a loga „Silvia“.

✓ Můžete také zkontrolovat:

Vnitřní

Tento aspekt je stále absolutní záhadou. Kromě dvoumístné konfigurace o comebackovém modelu nic nevíme. Přesto předpokládáme, že palubní deska se hodně inspiruje jinými sportovními vozy tohoto výrobce, zejména Nissanem GT-R. Mějte však na paměti, že legendární superauto je poměrně staré a jeho kabina není nejčerstvější na trhu. Proto také spoléháme na mnoho zcela nových designových řešení.

Jak již bylo řečeno, nový model by měl být vybaven dvěma sedadly. V nabídce počítáme s karoserií kupé i kabriolet. Kromě atraktivního designu palubní desky od tohoto modelu očekáváme také spoustu standardní a dostupné výbavy. To platí nejen pro pokročilé technologické vychytávky a nejnovější asistenční funkce řidiče, ale také pro mnoho komfortních funkcí.

Motor Nissan Silvia S16 2022

I zde očekáváme, že nový model bude respektovat svou tradici. Proto kromě pohonu zadních kol používáme i čtyřválec instalovaný vpředu. Jsme si však docela jisti, že nový Nissan Silvia S16 bude muset v roce 2022 přejít na turbo. Naším výběrem by tedy byla 2,0litrová turbo čtyřka s proměnnou kompresí, která by byla pro tuto příležitost speciálně vyladěna. Asi 300 koní zní rozumně.

Motor by měl být poměrně potentní a také věříme, že japonský výrobce bude myslet na opravdové nadšence do jízdy a manuální převodovka bude jistě v nabídce. V nabídce by samozřejmě měla být i automatická převodovka. Výkon samozřejmě směřuje na zadní kola a neočekáváme, že bychom v nabídce viděli AWD.

Datum vydání a cena Nissan Silvia S16 2022

Jak již bylo zmíněno, Nissan Silvia S16 2022 je zatím jen fáma. Úředníci jsou zatím v klidu, takže skutečná šance spatřit tento model je minimální, zvláště když uvážíte, že dnešnímu trhu dominují převážně crossovery a poptávka po skutečných sportovních vozech není nijak zvlášť velká. Proto nebudeme poskytovat žádné odhady ohledně ceny a data zahájení. Berte tento článek znovu s velkou nechutí.

Zprávy o autech k vidění

Novinky, názory a přehled

Auto Březík Servis