Nissan 400Z 2022: ceny, prezentace, technické údaje

Nissan

Nová iterace ikonických Z Cars konečně přichází a nový model se dostane na trh jako Nissan 400Z 2022 . Pokud uvážíte, že současná generace existuje již celých 12 let, na další generaci jsme nepochybně čekali příliš dlouho. Je dobré vědět, že nový model má spoustu skvělých věcí, zatímco všechny tyto vychytávky jsou k dispozici za docela dostupnou cenu nálepek.

V tuto chvíli víme, že se nový model velmi přiblíží konceptu Z Proto. Styl a proporce by měly zůstat v podstatě stejné, ale nyní to vypadá, že nový model bude určitě obsahovat dlouho očekávaný motor VR30DDTT, který pohání Infiniti Q60 Coupe. Interiér bude samozřejmě výrazně vylepšen a nabízíme také mnoho možností upgradu.

Očekáváme, že zcela nový Nissan 400Z 2022 uvidíme někdy v posledním čtvrtletí roku.

Nissan 400Z 2022 redesign

Designéři Nissanu zvolili pro nový Nissan 400Z 2022 docela zajímavou strategii . Místo budování zcela nové platformy výrazně aktualizovali známou FM architekturu. Přestože je tato platforma stará, má stále co dělat, zvláště když se podíváme na odcházející 370Z, která je 12 let po svém založení stále relevantním hráčem, pokud jde o ovladatelnost a agilitu. Platforma samozřejmě projde významnými aktualizacemi a upgrady.

Dočkáme se zcela nového nastavení odpružení a také nových brzd. Kromě toho společnost slibuje masivní použití lehkých materiálů, které by měly toto kupé ještě více odlehčit. Pokud zatím víme, nový model bude uveden na trh jako kupé i kabriolet.

Styling a interiér

Pokud jde o styl, poslední zprávy naznačují, že produkční verze bude dost podobná konceptu Proto. To je rozhodně fantastické slyšet, protože brzy uvidíme styl, který se velmi podobá ikonickým různým generacím této ikony. Například přední část je podobná modelu 270Z, zatímco zadní část má hodně společného s 300ZX. To vše samozřejmě v moderním balení, takže tento sporťák vlastně nabízí pěkný mix futuristických a retro prvků.

✓ Můžete také zkontrolovat:

Interiér je velmi podobný příběh v tom, že kombinuje klasická designová řešení s mnoha nejnovějšími technickými prvky. Například palubní deska má poměrně jednoduché uspořádání, ale obsahuje také věci jako digitální přístrojový štít, který bude standardem v celé řadě. Líbí se nám, že středová konzola je stále plná fyzických ovladačů.

Motor Nissan 400Z 2022

Jednou z nejzajímavějších částí nového Nissanu 400Z 2022 bude motor. Jak se říkalo před lety, nový model bude používat známý 3,0litrový turbo V6 od Infiniti Q60. Tato verze motoru vydává kolem 400 koní a 350 liber-stop točivého momentu, což zní jako dobré měřítko pro nový Z-car. Samozřejmě spoléháme i na verzi Nismo, která by měla přijít s mírným zvýšením výkonu a dalšími upgrady. Některé zdroje uvádějí maximální výkon 450 koní.

Veškerá tato síla míří na zadní kola a je dobré vědět, že v nabídce budou manuální i automatické převodovky. Základní modely budou používat stejnou 6stupňovou manuální převodovku jako odcházející 370Z, zatímco 9stupňová automatická s měničem točivého momentu bude nabízena jako volitelná výbava.

Nissan 400Z 2022 Datum vydání, cena a aktualizace

Jak již bylo zmíněno dříve, Nissan 400Z se pravděpodobně dostane na trh někdy později v roce 2022. Na přesnější datum japonského výrobce stále čekáme.

S očekávanou vyvolávací cenou 35 000 eur není pochyb o tom, že nový Z-Car bude velmi žádaným sportovním vozem, zvláště když uvážíte, co za ty peníze můžete dostat. Cena bude určitě obrovskou výhodou oproti rafinovanějším konkurentům jako Toyota Supra a BMW Z4. Proto se domníváme, že toto kupé bude s větší pravděpodobností konkurovat svalovým vozům jako Mustang a Camaro.

Cena bude docela levná a za ty peníze dostanete spoustu věcí. Nissan však nabídne i některé upgradovací balíčky. Například balíček Type S je o výkonu a bude obsahovat funkce jako brzdy Brembo, silnější stabilizátory a více chlazení. Na druhou stranu se paket Type-T zaměří spíše na komfort, protože obsahuje věci jako kožené čalounění, vyhřívaná a chlazená elektricky nastavitelná sedadla, automatický tempomat a hlídání mrtvého úhlu. Každý balíček stojí dalších 5 000 eur. Počítat můžete i s paketem Type ST, který kombinuje funkce těchto dvou a stojí dalších 10 000 eur.

Jak užitečná je publikace?

Kliknutím na hvězdičku ohodnotíte!

Průměrné hodnocení 5 / 5. Počet hodnocení: 1

Zatím žádné hodnocení. Buďte první, kdo ohodnotí.