Opel Mokka 2022: Specifikace, cena, datum vydání

V roce 2022 se nabídka crossoverů na ruském trhu rozšíří o několik modelů předních automobilových značek. Seznam zajímavých návrhů zahrnuje další restyling prvního kompaktního crossoveru Opel vyrobeného pod značkou Opel Mokka 2022 připravuje na sériovou výrobu.

Opel Mokka 2022: Specifikace, cena, datum vydání

Cenově dostupný, praktický a multifunkční vůz demonstruje prostornější a ergonomičtější novou karoserii, vysoce kvalitní materiály interiéru, spotřebu paliva a provozní vlastnosti značkové řady motorů.

Mimo

Opel Mokka 2022: Specifikace, cena, datum vydání

V designu karoserie existuje přímá podobnost s americkým protějškem, což je vysvětleno účastí specialistů z General Motors na vývoji projektu. Je třeba uznat, že nový model na fotografii vypadá ze všech úhlů na úroveň prestižnějších a reprezentativnějších spolužáků. V nejjasnější a nejvýraznější přední projekci, kompakt Crossover Opel Mokka 2022 pozornost k sobě:

 • velký formát a dynamický sklon čelního skla;
 • tři ostré podélné reliéfy kapoty;
 • dekorativní chromování obrysu a loga a také velkoplošná strukturální mřížka krytu chladiče;
 • dva „bumerangy“ běžících světel a lichoběžníková konfigurace předních optických bloků.

Součástí přídě je také sada mlhových světel v kombinaci s ventilačními difuzory a malometrážní kovově-plastová karoserie s figurálním výřezem spodního přívodu vzduchu.

V evropské úpravě crossoveru nejsou žádné agresivní stylistické prvky typické pro americké protějšky. Navzdory dominanci žebrovaných aerodynamických reliéfů vyvolává model nové generace mimořádně klidné, pozitivní emoce.

Opel Mokka 2022: Specifikace, cena, datum vydání

Důkladně upravený model je stylový, sportovní a monolitický Opel Mokka 2022 v zobrazení profilu. S ohledem na rozvržení crossover klasiky, proporcionálně zředěné moderními designovými řešeními. Na skladě:

 • nepatrný rozdíl ve sklonech panoramatického čelního skla a krytu motorového prostoru;
 • linie střechy svažující se dozadu;
 • stříbrný parapet a černé plastové lišty na bočních oknech;
 • oválná zrcadla a svalové reliéfy bočních stěn těla;
 • Klasický pětilistý vzor na 17palcových stříbrných kolech.

Přítomnost určitého terénního potenciálu je naznačena vysokým přistáním těla, kompaktností převisů a přítomností dekorativních a ochranných terénních doplňků. Novinka řady ve statutu městského vozu má však řadu omezení pro provoz terénního crossoveru.

Opel Mokka 2022: Specifikace, cena, datum vydání

Zadní část středně velkého SUV ukazuje nostalgické retro stylingové detaily z roku 2000. V zóně pozornosti;

 • polooválné zadní prosklení stíněné spoilerem;
 • doplněno brandingem, chromovou lištou a výklenkem pro SPZ, vypouklé zadní dveře;
 • exkluzivní grafika složitě strukturovaných značkovačů a nožních stínidel.

K doprovodu zadní úrovně karoserie patří také masivní kovově-plastová karoserie s bočními prolisy pro dvě mlhová světla.

Vnitřní

Opel Mokka 2022: Specifikace, cena, datum vydání

I přes relativně nízkou cenu potěší nová verze kompaktního crossoveru Opel Mokka 2022 budoucí majitele kvalitou a kvalitou interiéru, množstvím a funkčností výbavy.

Opel Mokka 2022: Specifikace, cena, datum vydání

3ramenný design multifunkčního volantu poskytuje jasný pohled na vysoce informativní analogově-digitální sdružený přístroj. Na středové konzole se nachází 8palcový multimediální displej, dálkový ovladač pro aktivaci a nastavení klimatizace a prostorná přihrádka na malá zavazadla.

✓ Můžete také zkontrolovat:

Na spodní straně palubní desky je páka pro přepínání režimů rychlosti trakce převodovky a několik příkazových tlačítek. Tunel je vybaven sadou držáků nápojů, organizérem a loketní opěrkou s dalším výklenkem pro zavazadla.

 • Servis sedadla pilota v přední řadě poskytuje boční podporu, topné a ventilační okruhy a jmenovitý seznam rozsahů nastavení. Zadní pohovka částečně kompenzuje nedostatek dalšího vybavení zvýšeným snadným nastupováním a řízením.
 • K nelibosti outdoorových fanoušků je objem kufru pouhých 356 litrů. Na malé městské auto přijatelnou hodnotu lze částečnou demontáží zadních sedadel zvýšit na 785 litrů.

Technická charakteristika

Opel Mokka 2022: Specifikace, cena, datum vydání

Vnější rozměry, naformátované v proporcích LWH (4152 x 1791 a 1531 mm), eliminují značnou část problémů s parkováním a parkováním.

 • Výhody novinky jsou: univerzální platforma, výkonově náročné kombinované odpružení, středová základna 2555 mm a světlá výška s výškou 190 mm. Za přítomnosti stabilizátoru boční stability, kompletní sady kotoučových brzd a komponentů systémů aktivní a pasivní bezpečnosti.
 • V základní verzi pohání crossover výkonový tandem tvořený zážehovou „čtyřkou“ 1,4 l / 140 k / 200 Nm, mechanickým pětistupňovým nebo 6pásmovým pohonem všech kol.

Testovací jízda potvrdila deklarovaný čas na změnu druhé stovky – 9,9 sekundy, maximální rychlost až 190 km/h a spotřebu paliva v různých režimech od 6,2 do 6,6 litru. Do budoucna jsou přislíbeny výkonnější benzínové a naftové motory, rovněž s elektrickým pohonem.

možnosti a ceny

Na trhu EU nový modelový rok Opel Mokka 2022 slíbené v pěti hlavních modifikacích se cena v rublech bude lišit od 16 000 do 24 000 eur.

konkurentů

Kia Seltos , Renault Kaptur, Hyundai Kréta a Mazda CX-30 zaujímají první místa v seznamu údajných konkurentů.

Zprávy o autech k vidění

Novinky, názory a přehled

Auto Březík Servis