Opel Mokka 2022: Specifikace, cena, datum vydání

V roce 2022 se nabídka crossoverů na ruském trhu rozšíří o několik modelů předních automobilových značek. Seznam zajímavých návrhů zahrnuje další restyling prvního kompaktního crossoveru Opel vyrobeného pod značkou Opel Mokka 2022 připravuje na sériovou výrobu.


Cenově dostupný, praktický a multifunkční vůz demonstruje prostornější a ergonomičtější novou karoserii, vysoce kvalitní materiály interiéru, spotřebu paliva a provozní vlastnosti značkové řady motorů.

Mimo

V designu karoserie existuje přímá podobnost s americkým protějškem, což je vysvětleno účastí specialistů z General Motors na vývoji projektu. Je třeba uznat, že nový model na fotografii vypadá ze všech úhlů na úroveň prestižnějších a reprezentativnějších spolužáků. V nejjasnější a nejvýraznější přední projekci, kompakt Crossover Opel Mokka 2022 pozornost k sobě:

 • velký formát a dynamický sklon čelního skla;
 • tři ostré podélné reliéfy kapoty;
 • dekorativní chromování obrysu a loga a také velkoplošná strukturální mřížka krytu chladiče;
 • dva „bumerangy“ běžících světel a lichoběžníková konfigurace předních optických bloků.

Součástí přídě je také sada mlhových světel v kombinaci s ventilačními difuzory a malometrážní kovově-plastová karoserie s figurálním výřezem spodního přívodu vzduchu.


V evropské úpravě crossoveru nejsou žádné agresivní stylistické prvky typické pro americké protějšky. Navzdory dominanci žebrovaných aerodynamických reliéfů vyvolává model nové generace mimořádně klidné, pozitivní emoce.

Důkladně upravený model je stylový, sportovní a monolitický Opel Mokka 2022 v zobrazení profilu. S ohledem na rozvržení crossover klasiky, proporcionálně zředěné moderními designovými řešeními. Na skladě:


 • nepatrný rozdíl ve sklonech panoramatického čelního skla a krytu motorového prostoru;
 • linie střechy svažující se dozadu;
 • stříbrný parapet a černé plastové lišty na bočních oknech;
 • oválná zrcadla a svalové reliéfy bočních stěn těla;
 • Klasický pětilistý vzor na 17palcových stříbrných kolech.

Přítomnost určitého terénního potenciálu je naznačena vysokým přistáním těla, kompaktností převisů a přítomností dekorativních a ochranných terénních doplňků. Novinka řady ve statutu městského vozu má však řadu omezení pro provoz terénního crossoveru.

Zadní část středně velkého SUV ukazuje nostalgické retro stylingové detaily z roku 2000. V zóně pozornosti;


 • polooválné zadní prosklení stíněné spoilerem;
 • doplněno brandingem, chromovou lištou a výklenkem pro SPZ, vypouklé zadní dveře;
 • exkluzivní grafika složitě strukturovaných značkovačů a nožních stínidel.

K doprovodu zadní úrovně karoserie patří také masivní kovově-plastová karoserie s bočními prolisy pro dvě mlhová světla.


Vnitřní

I přes relativně nízkou cenu potěší nová verze kompaktního crossoveru Opel Mokka 2022 budoucí majitele kvalitou a kvalitou interiéru, množstvím a funkčností výbavy.

3ramenný design multifunkčního volantu poskytuje jasný pohled na vysoce informativní analogově-digitální sdružený přístroj. Na středové konzole se nachází 8palcový multimediální displej, dálkový ovladač pro aktivaci a nastavení klimatizace a prostorná přihrádka na malá zavazadla.

✓ Můžete také zkontrolovat:

Na spodní straně palubní desky je páka pro přepínání režimů rychlosti trakce převodovky a několik příkazových tlačítek. Tunel je vybaven sadou držáků nápojů, organizérem a loketní opěrkou s dalším výklenkem pro zavazadla.

 • Servis sedadla pilota v přední řadě poskytuje boční podporu, topné a ventilační okruhy a jmenovitý seznam rozsahů nastavení. Zadní pohovka částečně kompenzuje nedostatek dalšího vybavení zvýšeným snadným nastupováním a řízením.
 • K nelibosti outdoorových fanoušků je objem kufru pouhých 356 litrů. Na malé městské auto přijatelnou hodnotu lze částečnou demontáží zadních sedadel zvýšit na 785 litrů.

Technická charakteristika

Vnější rozměry, naformátované v proporcích LWH (4152 x 1791 a 1531 mm), eliminují značnou část problémů s parkováním a parkováním.

 • Výhody novinky jsou: univerzální platforma, výkonově náročné kombinované odpružení, středová základna 2555 mm a světlá výška s výškou 190 mm. Za přítomnosti stabilizátoru boční stability, kompletní sady kotoučových brzd a komponentů systémů aktivní a pasivní bezpečnosti.
 • V základní verzi pohání crossover výkonový tandem tvořený zážehovou „čtyřkou“ 1,4 l / 140 k / 200 Nm, mechanickým pětistupňovým nebo 6pásmovým pohonem všech kol.

Testovací jízda potvrdila deklarovaný čas na změnu druhé stovky – 9,9 sekundy, maximální rychlost až 190 km/h a spotřebu paliva v různých režimech od 6,2 do 6,6 litru. Do budoucna jsou přislíbeny výkonnější benzínové a naftové motory, rovněž s elektrickým pohonem.

možnosti a ceny

Na trhu EU nový modelový rok Opel Mokka 2022 slíbené v pěti hlavních modifikacích se cena v rublech bude lišit od 16 000 do 24 000 eur.

konkurentů

Kia Seltos , Renault Kaptur, Hyundai Kréta a Mazda CX-30 zaujímají první místa v seznamu údajných konkurentů. 1. 5
 2. 4
 3. 3
 4. 2
 5. 1
(1 stimme, im mittleren: 5 von 5)