Opel Grandland 2022: technická data, cena, datum vydání

Společnosti byl představen nový Opel Grandland 2022 . Úspěšné kompaktní SUV značky Opel prochází velkým faceliftem, který zahrnuje estetické, technologické inovace a dokonce i změnu názvu modelu. Označení „X“ zmizí, aby ladilo se zbytkem koncernových SUV. V programu zůstávají plug-in hybridní varianty.

Po obrovském množství špionážních fotografií a dokonce i oficiálních náhledů je čekání u konce. Nový Opel Grandland 2022 debutoval ve společnosti. Důležité a oblíbené SUV s kompaktními rozměry, které je součástí nabídky značky Opel, prochází faceliftem. Aktualizace v polovině cyklu, která této generaci umožní zvládnout zbytek obchodního života, který ji čeká.

Opel Grandland 2022: technická data, cena, datum vydání, Autobrezik

Tento „facelift“ s sebou přináší nejen estetické a technologické novinky, ale také změnu názvu. A je, že Grandland X bude přejmenován na Grandland. Z obchodního názvu zmizí písmeno X, aby bylo v souladu se zbytkem SUV společnosti Blitz.

Opel Grandland 2022: technická data, cena, datum vydání, Autobrezik

Design Opel Grandland 2022

Jak se změnilo SUV Opel? Pravdou je, že letmý pohled na obrázky, které ilustrují tento článek, stačí k odhalení hlavních estetických změn, kterými exteriér prošel. Změny se soustředí na přední část. Grandland následuje novou filozofii designu Opel. Jazyk, který zahrnuje přední vizor. Zcela nová mřížka a sdružená světla s technologií IntelliLux LED pixel tvoří jeden vizuální prvek.

Opel Grandland 2022: technická data, cena, datum vydání, Autobrezik

Vybavuje také odpovídajícími LED světly pro denní jízdu, která vykreslují nový a charakteristický světelný podpis. Přepracován byl také přední nárazník a přemístěny byly i mlhové světlomety. Změny jsou i na zádi, byť drobné. Pozor si musíme dát na zadní světla, nárazníky a samotné víko zavazadlového prostoru, na které hned pod znak Opelu přibyl název modelu.

✓ Můžete také zkontrolovat:

Pokud jde o přizpůsobení, je nový Grandland dobře obsloužený. Některé vnější prvky mohou být lakovány leskle černou nebo stříbrnou barvou. Navíc se můžete rozhodnout pro dvoubarevnou konfiguraci karoserie.

Opel Grandland 2022: technická data, cena, datum vydání, Autobrezik

Interiér Opel Grandland 2022

Mimo krabici, když se vydáme zpět do Grandlandu, budeme obklopeni technologickým a moderním prostředím. Velkou novinkou v této sekci je vzhled systému Opel Pure Panel, který se skládá ze dvou zakřivených obrazovek spojených do jediného prvku. To umožňuje vytvoření více digitální kabiny. Jedna z obrazovek slouží jako digitální přístrojový panel a druhá slouží pro informační a zábavní systém. Systém Multimedia Navi Pro nabízí vysokou úroveň konektivity pro přístup k digitálním online službám OpelConnect.

Centrální dotykový displej s úhlopříčkou až 10 palců je mírně zarovnaný s řidičem, aby nespouštěl oči ze silnice. Digitální 12palcové přístrojové vybavení ukazuje mimo jiné obraz zaznamenaný novým přístrojem pro noční vidění. Noční vidění umožňuje vidět lidi a zvířata až 100 metrů před Grandland.

Opel Grandland 2022: technická data, cena, datum vydání, Autobrezik

Jedním z určujících klíčů tohoto nastavení je technologické vybavení. Kromě známé kamery Night Vision představil Opel další novinky. Seznam asistenčních systémů pro řidiče byl rozšířen o Highway Integration Assist, který je k dispozici pro modely s automatickými převodovkami. Adaptivní tempomat je kombinován s funkcí udržování v jízdním pruhu.

Dalšími přednostmi jsou bezdrátová nabíječka pro kompatibilní mobilní telefony, přední sedadla s certifikací AGR, kožené čalounění, topení a ventilace a elektricky otevírané a zavírací dveře zavazadlového prostoru s funkcí hands-free.

Opel Grandland 2022: technická data, cena, datum vydání, Autobrezik

motor

Nabídka motorů si zachová plug-in hybridní varianty. Jeden z pilířů, o který se opírá nabídka odcházejícího modelu. Opel do mnoha mechanických detailů nezašel, ale složení zůstane stejné. To znamená, že k výše zmíněným elektrifikovaným motorům musíme přidat různé benzínové a naftové motory.

Cena Opel Grandland 2022

Kdy dorazí k prodejcům? Opel potvrdil, že dodávka nového Grandlandu začne příští rok na podzim. Zbývající podrobnosti o sortimentu budou oznámeny během několika týdnů. Provedení, výbava a ceny. Sériová výroba probíhá v Eisenachu (Německo).