Opel Grandland 2022: technická data, cena, datum vydání

Společnosti byl představen nový Opel Grandland 2022 . Úspěšné kompaktní SUV značky Opel prochází velkým faceliftem, který zahrnuje estetické, technologické inovace a dokonce i změnu názvu modelu. Označení „X“ zmizí, aby ladilo se zbytkem koncernových SUV. V programu zůstávají plug-in hybridní varianty.

Po obrovském množství špionážních fotografií a dokonce i oficiálních náhledů je čekání u konce. Nový Opel Grandland 2022 debutoval ve společnosti. Důležité a oblíbené SUV s kompaktními rozměry, které je součástí nabídky značky Opel, prochází faceliftem. Aktualizace v polovině cyklu, která této generaci umožní zvládnout zbytek obchodního života, který ji čeká.

Tento „facelift“ s sebou přináší nejen estetické a technologické novinky, ale také změnu názvu. A je, že Grandland X bude přejmenován na Grandland. Z obchodního názvu zmizí písmeno X, aby bylo v souladu se zbytkem SUV společnosti Blitz.

Design Opel Grandland 2022

Jak se změnilo SUV Opel? Pravdou je, že letmý pohled na obrázky, které ilustrují tento článek, stačí k odhalení hlavních estetických změn, kterými exteriér prošel. Změny se soustředí na přední část. Grandland následuje novou filozofii designu Opel. Jazyk, který zahrnuje přední vizor. Zcela nová mřížka a sdružená světla s technologií IntelliLux LED pixel tvoří jeden vizuální prvek.

Vybavuje také odpovídajícími LED světly pro denní jízdu, která vykreslují nový a charakteristický světelný podpis. Přepracován byl také přední nárazník a přemístěny byly i mlhové světlomety. Změny jsou i na zádi, byť drobné. Pozor si musíme dát na zadní světla, nárazníky a samotné víko zavazadlového prostoru, na které hned pod znak Opelu přibyl název modelu.

✓ Můžete také zkontrolovat:

Pokud jde o přizpůsobení, je nový Grandland dobře obsloužený. Některé vnější prvky mohou být lakovány leskle černou nebo stříbrnou barvou. Navíc se můžete rozhodnout pro dvoubarevnou konfiguraci karoserie.

Interiér Opel Grandland 2022

Mimo krabici, když se vydáme zpět do Grandlandu, budeme obklopeni technologickým a moderním prostředím. Velkou novinkou v této sekci je vzhled systému Opel Pure Panel, který se skládá ze dvou zakřivených obrazovek spojených do jediného prvku. To umožňuje vytvoření více digitální kabiny. Jedna z obrazovek slouží jako digitální přístrojový panel a druhá slouží pro informační a zábavní systém. Systém Multimedia Navi Pro nabízí vysokou úroveň konektivity pro přístup k digitálním online službám OpelConnect.

Centrální dotykový displej s úhlopříčkou až 10 palců je mírně zarovnaný s řidičem, aby nespouštěl oči ze silnice. Digitální 12palcové přístrojové vybavení ukazuje mimo jiné obraz zaznamenaný novým přístrojem pro noční vidění. Noční vidění umožňuje vidět lidi a zvířata až 100 metrů před Grandland.

Jedním z určujících klíčů tohoto nastavení je technologické vybavení. Kromě známé kamery Night Vision představil Opel další novinky. Seznam asistenčních systémů pro řidiče byl rozšířen o Highway Integration Assist, který je k dispozici pro modely s automatickými převodovkami. Adaptivní tempomat je kombinován s funkcí udržování v jízdním pruhu.

Dalšími přednostmi jsou bezdrátová nabíječka pro kompatibilní mobilní telefony, přední sedadla s certifikací AGR, kožené čalounění, topení a ventilace a elektricky otevírané a zavírací dveře zavazadlového prostoru s funkcí hands-free.

motor

Nabídka motorů si zachová plug-in hybridní varianty. Jeden z pilířů, o který se opírá nabídka odcházejícího modelu. Opel do mnoha mechanických detailů nezašel, ale složení zůstane stejné. To znamená, že k výše zmíněným elektrifikovaným motorům musíme přidat různé benzínové a naftové motory.

Cena Opel Grandland 2022

Kdy dorazí k prodejcům? Opel potvrdil, že dodávka nového Grandlandu začne příští rok na podzim. Zbývající podrobnosti o sortimentu budou oznámeny během několika týdnů. Provedení, výbava a ceny. Sériová výroba probíhá v Eisenachu (Německo).

Zprávy o autech k vidění

Novinky, názory a přehled

Auto Březík Servis