Opel Astra 2022: specifikace, cena, datum vydání

Zcela nový Opel Astra pro rok 2022 je jedním z prvních modelů, které přijaly vyvinutou designovou filozofii značky, která bude rovněž sdílena s nadcházejícími modely Opel. Model Opel Astra šesté generace bude mít poprvé plug-in hybridní pohon ve dvou stupních. Sedí na nejnovější verzi multienergetické platformy EMP2, o které se tvrdí, že má o 14 procent vyšší torzní tuhost než předchozí iterace.

Opel Astra 2022: specifikace, cena, datum vydání

Se zcela novým Opelem Astra se rodí nový Blitz! Nová Astra vstupuje do nové éry se senzačním designem a špičkovou technologií s novými hybridními pohony. Astra vykazuje nejvyšší přesnost v důrazu na detail. Ve společnosti Opel jsme přesvědčeni, že Astra nové generace je obdařena těmi správnými ingrediencemi, aby se stala bestsellerem a přilákala pro značku nové kupce.

Michael Lohscheller, generální ředitel společnosti Opel

Exteriér Opel Astra 2022

Tvář Opel Astra 2022 je nejnovější interpretací konceptu předního nárazníku Opel Vizor, který byl poprvé k vidění na nové Mokce a bude přítomen a dále rozvíjen ve všech budoucích modelech Opel.

Opel Astra 2022: specifikace, cena, datum vydání

Vůz je vybaven elegantními světlomety IntelliLux LED, včetně dvou LED projektorů a světel pro denní svícení ve tvaru obráceného L – což je také vidět na jednorázovém elektrickém modu Manta GSe. Nová Astra přichází s typovým štítkem umístěným uprostřed na ostrohranných dveřích zavazadlového prostoru.

Mezi další přednosti nové Astry patří zatmavená zpětná zrcátka, rámečky světlometů a A-sloupek, z nichž poslední dodává efekt plovoucí střechy.

Vnitřní

Uvnitř bude nový Opel Astra vybaven digitálním kokpitem nové generace Pure Panel, navrženým v souladu s Opelem Vizor a poprvé dostupným pro Mokka.

Digitální kokpit Pure Panel obsahuje dva 10palcové širokoúhlé displeje, které zobrazují informace v horizontálním motivu. Zatímco obrazovka za řízením funguje jako plně digitální přístrojová konzola, druhá obrazovka směřující k řidiči funguje jako centrální informační a zábavní systém, který je standardně dodáván s bezdrátovými Apple Carplay a Android Auto.

Opel Astra 2022: specifikace, cena, datum vydání

Pod touto obrazovkou jsou ovládací prvky podobné klavírní klávese pro další funkce, včetně automatické klimatizace. Nový volant je tříramenný s akcenty v klavírním laku.

Kabina byla také vybavena novými sportovními sedadly AGR, která jsou o 12 mm níže než sedadla předchozího modelu. Tato sedadla, která nabízejí širokou škálu volitelných nastavení, jsou k dispozici také s ventilací (vpředu), masáží (pro řidiče) a vyhříváním (vpředu i vzadu), stejně jako s kůží Nappa a čalouněním Alcantara.

✓ Můžete také zkontrolovat:

Specifikace

Nová Astra jako plug-in hybrid je k dispozici ve dvou výkonnostních úrovních a ve své nejvýkonnější verzi s celkovým výkonem až 225 koní. U hybridních variant je standardně k dispozici 8stupňová automatická převodovka.

Opel neuvedl podrobnosti o pohonných jednotkách, ale oznámil, že plug-in hybridní varianta nové Astry bude mít označení VXR (jako model Vauxhall) a ve vysoce výkonné verzi s pohonem všech kol 296 k (220,7 kW). . Tato verze by byla Vauxhall Astra OPC 2022 v Evropě. Podle Autocar UK by byl nabízen také standardní model s pohonem předních kol, aby oslovil kupující s nižším rozpočtem.

Opel Astra 2022: specifikace, cena, datum vydání

Co se týče rozměrů, nový Opel Astra narostl o 4 mm na délku a 13 mm na rozvor, což z něj dělá větší auto než předchozí model.

Opel Astra 2022 Rozměry
délka 4 374 mm
široký 1 860 mm
Rozvor 2 675 mm
kmen 422 litrů

bezpečnost

Nový Opel Astra je vybaven novou sadou automatizovaných asistenčních systémů řidiče využívajících čtyři karosářské kamery, pět radarových senzorů a dva ultrazvukové senzory. Všechny tyto kamery a senzory pracují synchronizovaně s konektivitou e-Horizon v Intelli-Drive 2.0, což pomáhá rozšířit dosah těchto kamer a senzorů.

Asistenčními systémy pro řidiče, které jsou v novém Opelu Astra k dispozici, jsou varování před přejezdem zezadu, aktivní vedení v jízdním pruhu, detekce mrtvého úhlu s velkým dosahem, adaptivní tempomat s funkcí stop-and-go, head-up displej.

Vývoj Opel Astra 2022

Prototypy vozidel nového Opelu Astra byly převezeny do švédského Laponska za polárním kruhem, kde byl měřen výkon vozidla včetně systému HVAC v extrémních klimatických podmínkách s teplotami až -30 stupňů Celsia.

Kromě toho bylo vozidlo provozováno v testovacím centru Dudenhofen a ověřeno na veřejných komunikacích v oblasti Rýn-Mohan a nakonec testováno v laboratoři EMC společnosti Opel v Rüsselsheimu. Zatímco testy za polárním kruhem určily chování Astry při zahřívání v některých z nejchladnějších podmínek na světě, testy provedené v centru Dudenhofen se zaměřily na pohodlí a bezpečnost vozu.

Opel Astra 2022: specifikace, cena, datum vydání

Výroba a uvedení na trh

V současnosti byl nový Opel Astra prezentován pouze jako pětidveřový hatchback. Opel začne přijímat objednávky na novou Astru na podzim a zahájení dodávek je naplánováno na začátek roku 2022.

Nová Astra byla navržena a zkonstruována v německém Rüsselsheimu a letos se začne vyrábět v závodě v Rüsselsheimu. Auto je dodáváno s Renault Megane a soutěží VW Golf.

Často kladené otázky o Opel Astra 2022

Kdy bude uveden na trh nový Opel Astra Hybrid?

Rezervace nové Astry budou zahájeny na podzim 2021 a dodávky začnou začátkem roku 2022.

Jací jsou hlavní konkurenti Opelu Astra Hybrid?

Nová Astra Hybrid nastoupí na vozy jako VW Golf eHybrid a Renault Megane Hybrid.

Jaký je maximální výkon Opelu Astra Hybrid?

Nová Astra Hybrid je nabízena ve dvou výkonových stupních, přičemž maximální výkon je až 225 koní.

Zprávy o autech k vidění

Novinky, názory a přehled

Auto Březík Servis