Opel Astra 2022: Technická data, ceny, změny

Opel

Zcela nový Opel Astra pro rok 2022 je jedním z prvních modelů, které přijaly vyvinutou designovou filozofii značky, která bude rovněž sdílena s nadcházejícími modely Opel. Model Opel Astra šesté generace bude mít poprvé plug-in hybridní pohon ve dvou stupních. Sedí na nejnovější verzi multienergetické platformy EMP2, o které se tvrdí, že má o 14 procent vyšší torzní tuhost než předchozí iterace.

Se zcela novým Opelem Astra se rodí nový Blitz! Nová Astra vstupuje do nové éry se senzačním designem a špičkovou technologií s novými hybridními pohony. Astra vykazuje nejvyšší přesnost v důrazu na detail. Ve společnosti Opel jsme přesvědčeni, že Astra nové generace je obdařena těmi správnými ingrediencemi, aby se stala bestsellerem a přilákala pro značku nové kupce.

Michael Lohscheller, generální ředitel společnosti Opel

Exteriér Opel Astra 2022

Tvář Opel Astra 2022 je nejnovější interpretací konceptu předního nárazníku Opel Vizor, který byl poprvé k vidění na nové Mokce a bude přítomen a dále rozvíjen ve všech budoucích modelech Opel.

Vůz je vybaven elegantními světlomety IntelliLux LED, včetně dvou LED projektorů a světel pro denní svícení ve tvaru obráceného L – což je také vidět na jednorázovém elektrickém modu Manta GSe. Nová Astra přichází s typovým štítkem umístěným uprostřed na ostrohranných dveřích zavazadlového prostoru.

Mezi další přednosti nové Astry patří zatmavená zpětná zrcátka, rámečky světlometů a A-sloupek, z nichž poslední dodává efekt plovoucí střechy.

Vnitřní

Uvnitř bude nový Opel Astra vybaven digitálním kokpitem nové generace Pure Panel, navrženým v souladu s Opelem Vizor a poprvé dostupným pro Mokka.

Digitální kokpit Pure Panel obsahuje dva 10palcové širokoúhlé displeje, které zobrazují informace v horizontálním motivu. Zatímco obrazovka za řízením funguje jako plně digitální přístrojová konzola, druhá obrazovka směřující k řidiči funguje jako centrální informační a zábavní systém, který je standardně dodáván s bezdrátovými Apple Carplay a Android Auto.

Pod touto obrazovkou jsou ovládací prvky podobné klavírní klávese pro další funkce, včetně automatické klimatizace. Nový volant je tříramenný s akcenty v klavírním laku.

Kabina byla také vybavena novými sportovními sedadly AGR, která jsou o 12 mm níže než sedadla předchozího modelu. Tato sedadla, která nabízejí širokou škálu volitelných nastavení, jsou k dispozici také s ventilací (vpředu), masáží (pro řidiče) a vyhříváním (vpředu i vzadu), stejně jako s kůží Nappa a čalouněním Alcantara.

✓ Můžete také zkontrolovat:

Specifikace

Nová Astra jako plug-in hybrid je k dispozici ve dvou výkonnostních úrovních a ve své nejvýkonnější verzi s celkovým výkonem až 225 koní. U hybridních variant je standardně k dispozici 8stupňová automatická převodovka.

Opel neuvedl podrobnosti o pohonných jednotkách, ale oznámil, že plug-in hybridní varianta nové Astry bude mít označení VXR (jako model Vauxhall) a ve vysoce výkonné verzi s pohonem všech kol 296 k (220,7 kW). . Tato verze by byla Vauxhall Astra OPC 2022 v Evropě. Podle Autocar UK by byl nabízen také standardní model s pohonem předních kol, aby oslovil kupující s nižším rozpočtem.

Co se týče rozměrů, nový Opel Astra narostl o 4 mm na délku a 13 mm na rozvor, což z něj dělá větší auto než předchozí model.

Opel Astra 2022 Rozměry
délka 4 374 mm
široký 1 860 mm
Rozvor 2 675 mm
kmen 422 litrů

bezpečnost

Nový Opel Astra je vybaven novou sadou automatizovaných asistenčních systémů řidiče využívajících čtyři karosářské kamery, pět radarových senzorů a dva ultrazvukové senzory. Všechny tyto kamery a senzory pracují synchronizovaně s konektivitou e-Horizon v Intelli-Drive 2.0, což pomáhá rozšířit dosah těchto kamer a senzorů.

Asistenčními systémy pro řidiče, které jsou v novém Opelu Astra k dispozici, jsou varování před přejezdem zezadu, aktivní vedení v jízdním pruhu, detekce mrtvého úhlu s velkým dosahem, adaptivní tempomat s funkcí stop-and-go, head-up displej.

Vývoj Opel Astra 2022

Prototypy vozidel nového Opelu Astra byly převezeny do švédského Laponska za polárním kruhem, kde byl měřen výkon vozidla včetně systému HVAC v extrémních klimatických podmínkách s teplotami až -30 stupňů Celsia.

Kromě toho bylo vozidlo provozováno v testovacím centru Dudenhofen a ověřeno na veřejných komunikacích v oblasti Rýn-Mohan a nakonec testováno v laboratoři EMC společnosti Opel v Rüsselsheimu. Zatímco testy za polárním kruhem určily chování Astry při zahřívání v některých z nejchladnějších podmínek na světě, testy provedené v centru Dudenhofen se zaměřily na pohodlí a bezpečnost vozu.

Výroba a uvedení na trh

V současnosti byl nový Opel Astra prezentován pouze jako pětidveřový hatchback. Opel začne přijímat objednávky na novou Astru na podzim a zahájení dodávek je naplánováno na začátek roku 2022.

Nová Astra byla navržena a zkonstruována v německém Rüsselsheimu a letos se začne vyrábět v závodě v Rüsselsheimu. Auto je dodáváno s Renault Megane a soutěží VW Golf.

Často kladené otázky o Opel Astra 2022

Kdy bude uveden na trh nový Opel Astra Hybrid?

Rezervace nové Astry budou zahájeny na podzim 2021 a dodávky začnou začátkem roku 2022.

Jací jsou hlavní konkurenti Opelu Astra Hybrid?

Nová Astra Hybrid nastoupí na vozy jako VW Golf eHybrid a Renault Megane Hybrid.

Jaký je maximální výkon Opelu Astra Hybrid?

Nová Astra Hybrid je nabízena ve dvou výkonových stupních, přičemž maximální výkon je až 225 koní.

Jak užitečná je publikace?

Kliknutím na hvězdičku ohodnotíte!

Průměrné hodnocení 5 / 5. Počet hodnocení: 1

Zatím žádné hodnocení. Buďte první, kdo ohodnotí.