Renault Megane E-TECH 2022: specifikace, cena, datum vydání

Renault zveřejnil první snímky nového elektromobilu značky Renault Megane E. Elektro Megane by měl přijít na trh v roce 2022 a zapůsobit na jeho rozsah, výkon a modernosti. Máme pro vás obrázky a aktuální informace.

Nyní zveřejnil další podrobnosti o novém elektromobilu. Renault Megane E má přijít na trh v roce 2022. Pro více informací čtěte dále.

  • Nové obrázky chystaného Renault Megane E
  • Bude se jmenovat Megane E-Tech Electric nebo Megane E.
  • Styl podobný konceptu eVision
  • Elektromotor o výkonu 217 HP potvrzen
  • 60 kWh baterie má dojezd 450 kilometrů
  • V nabídce nejsou žádné benzínové ani naftové motory
  • Možnost rychlého nabíjení 130 kW
  • Uvedení na trh v roce 2022

Renault konečně zveřejnil několik dalších obrázků chystaného Meganu E. Celá karoserie jen málo skrývá linie tohoto nového elektromobilu. Vzhledem k tomu, že pro nový model nejsou plánovány žádné konvenční benzinové nebo naftové motory, bude Megane E alternativou k modelům, jako jsou Volkswagen ID.3 a Citroen e-C4.

Auto na těchto fotografiích není hotovou kopií, ale dává dobrou představu o tom, jak bude nový Renault Megane E vypadat.

Podobnosti mezi ním a studií eVision jsou jasné. Megane E si zachovává úzký průběžný design světlometů, zatímco spodní polovina předního nárazníku má výraznější vertikální vzpěry. Zadní oblouky nejsou tak rozsáhlé jako u eVision a boční zrcátka vypadají jako tradiční jednotky namísto zadních kamer konceptu.

Zadní část nového Megane E si zachovává mnoho z toho, co dělalo eVision tak osobitým. Design dlouhého zadního světla má nyní úzký bílý pruh, který se táhne po celé délce, a výrazně se svažující linie střechy a minimální plocha zadního okna jsou nápadně podobné.

Baterie a dojezd

Megane E je nabízen s 60 kWh baterií, která by mu měla umožnit dojezd až 450 kilometrů. Jde o stejná čísla jako u eVision, ale očekávejte, že jakmile se Megane E dostane do prodeje, budou nabízeny různé velikosti baterií.

Koncept Megane eVision by měl být kompatibilní i s nabíjecími body o výkonu 130 kW, aby jej bylo možné nabít z 0 na 80 % za zhruba 30 minut. Přestože zatím nebylo nic oficiálního oznámeno, je velmi pravděpodobné, že sériový Megane E bude nabízen i s touto funkcí rychlého nabíjení.

✓ Můžete také zkontrolovat:

Motory a výkon

Sériová verze Megane E přichází s elektromotorem o výkonu 217 k, který přenáší veškerou sílu na přední kola, což by mu mělo dodat živý vzhled. Existuje možnost, že později budou představeny výkonnější verze.

Vzhledem k tomu, že aktuální modely Megane RS a Trophy s benzínovými motory mají každý 296 koní, bylo by fajn, kdyby byla v nabídce i elektrická verze s tímto výkonem.

Interiér Renault Megane E-TECH 2022

Stejně jako exteriér bude kompletně přepracován i interiér chystaného Meganu E. Trendem většiny nových elektromobilů je v dnešní době minimalistický design se dvěma nebo třemi digitálními obrazovkami a minimem fyzických tlačítek.

Jak ukazuje upoutávka (výše), tradiční analogový přístrojový displej byl nahrazen plně digitálním a na palubní desce je také velký dotykový displej.

Interiér je tak zmenšený, že na středové konzole jakoby ani nebyl přepínač fyzického pohonu (má ho i elektrický super mini Renault Zoe). Zdá se však, že ve spodní části dotykové obrazovky je řada tlačítek, která vypadají jako tlačítka rychlé volby.

Jak prostorný bude interiér, zatím není známo, i když rozměry Renaultu Megane E a současného Nitro vypadají do značné míry podobně. Díky rovnější podlaze, kterou umožňuje elektrický pohon, by měl interiér nabídnout o něco více prostoru.

Ceny Renault Megane 2022 a zahájení prodeje

Renault již potvrdil, že nový Megane E se dostane na trh v roce 2022 – to znamená, že existuje šance, že sériově připravený vůz bude představen před koncem roku 2021.

Zprávy o autech k vidění

Novinky, názory a přehled

Auto Březík Servis