Opel Astra 2021: cena, specifikace, fotografie

Není divu, ale pro mnoho evropských řidičů není kompaktní třída C spojena s uznávanými vůdci značek Volkswagen Golf nebo Ford Focus, ale především s  novým Opelem Astra 2021  . Při studiu historie vývoje modelu je důvod tohoto loajálního přístupu k němu pochopitelný.

Tento původní německý nápad se několik desetiletí jmenoval Kadett a od roku 1991 se Astra úspěšně prodává v Evropě pod slavnějším názvem Zeitgenossen, což je typ lokomotivy prodávající značky. Nejnovější verzí dneška je nový Opel Astra J, který byl představen na autosalonu ve Frankfurtu v roce 2009.

Nový Opel Astra 2021

Vůz byl nejprve vyroben v sedanu a kombi a o něco později, po změně designu z roku 2012, se objevil ve tříkomorové verzi.


✓ Můžete také zkontrolovat:

Nový začátek Opel Astra 2021  rozšířil informace o nové generaci vozidel vyráběných pod názvem Astra K. Část přijatých údajů, včetně obrázků a specifikací hatchbacku, stačí k bližšímu objevení novinky. A je tu opravdu co říct, protože vývojáři se snažili vyměňovat aktualizace pro nový Opel Astra 2021 co nejdéle.


Technické vlastnosti Nový Opel Astra 2021

Model je původně založen na nové globální platformě D2XX, která je založena na prvcích dvou krytů Theta a Delta II. Výsledkem této syntézy je snížení hmotnosti nákladního prostoru z 357 na 280 kg, celkový přírůstek hmotnosti s různými úpravami zadních výklopných dveří se pohybuje od 120 do 200 kg. Kromě vylepšených hmotnostních charakteristik se změnily i celkové rozměry nového  modelu Opel Astra 2021  . Díky tomu jsou dveře zavazadlového prostoru o 50 mm kratší (4370 mm) a o 26 mm nižší (1460 mm) než jeho předchůdce.

Rozvor poklesl z 20 mm na 1662 mm, což by teoreticky mělo ovlivnit interiér, ale zástupci nového Opelu tvrdí opak. Některá čísla tato slova potvrzují – například za nimi se volný prostor kolem kolena zvětšil o 35 mm. V obnoveném novém  modelu Opel Astra 2021  uvidíme později, nejprve budeme obdivovat jeho vzhled.

Brilantní a dynamická inovace exteriéru z Německa je dána koncepčním vozem Monza, který byl představen ve Frankfurtu v roce 2013. Konečný design exteriéru nového  modelu Opel Astra 2021  samozřejmě nebyl tak extravagantní, ale byl dobře přijat množstvím vyshtampovok všech typů, křivek a originálních přechodů, které se harmonicky doplňují.

Vzhled a interiér nového  modelu Opel Astra 2021

V přední části klapky jsou elegantní přední světlomety, které jsou spojeny dvojitým chromovaným falešným paprskem chladiče, stejně jako nárazník s úzkou mezerou pro nasávání vzduchu a horizontálními světelnými výstřely. Mlhovky jsou organicky smíšené. Boky karoserie mají jasná žebra podél klik dveří a charismatické vyshtampovkami ve spodní části dveří.


Zadní část je zdobena blikajícími světly s LED světly a spoilerovým okrajem v horní části kompaktních pátých dveří. Zejména „třísky“ exteriéru nového  modelu Opel Astra 2021  jsou zčernalé zadní sloupky, které vytvářejí efekt plovoucí střechy, a originální hliníkové vložky, které zdůrazňují obrys horního okraje bočních oken.

Jednou z hlavních vlastností vyšších verzí aktualizované  nové Opel Astra 2021  bude použití LED světlometů. Díky této jedinečné nabídce, která v segmentu nemá obdoby, je v každém ze dvou LED maticových projektorů použito 8 LED. Vaše práce je elektronicky řízena a prostředí je analyzováno na základě dat přijatých z přední kamery nového Opel Eye. Výsledkem je korekce celkového světelného paprsku v závislosti na situaci.

Například dálková světla se automaticky zapnou, když opustíte město, a zůstanou aktivní, i když se objeví protijedoucí vozidlo. Pokud dojdete ke strojům, některé LED diody zhasnou a vytvoří tmavou oblast kolem vozu, která směřuje k autu, zatímco ostatní oblasti, včetně ramen, zůstanou jasně osvětlené. Použití řady reflektorů může detekovat objekty ve tmě mnohem dříve během dne, což vám ponechává více času na reakci.

Po externí prohlídce je čas nastoupit do auta a identifikovat nejdůležitější změny, ke kterým uvnitř došlo. Zarážející je zde nová architektura přední části se zcela přepracovanou středovou konzolou. Ten ztratil předchozí zásobník tlačítek, ale byly dodrženy pouze minimální požadované příkazy.

Některé z nich jsou navrženy pro práci s multimediálním komplexem Intellink, který podporuje dva operační systémy – Android Auto a Apple CarPlay. Interakce s jedním z nich probíhá prostřednictvím 8palcové dotykové obrazovky umístěné v horní části konzoly. Některé funkce lze ovládat pomocí tlačítek na volantu nebo hlasových příkazů.

Sedadlo řidiče obnoveného nového  modelu Opel Astra 2021  nabízí skutečně královské ubytování. Křeslo vyvinuté ortopedickými chirurgy AGR má 18 různých nastavení, ventilačních a masážních funkcí. Zadní řady sedadel mají také dobrý profil a pro dvě vnější sedadla je na přání k dispozici topení.

Široká nabídka vybavení pro nový  Opel Astra 2021  zahrnuje adaptivní tempomat, automatický parkovací asistent, kameru pro výhled dozadu, systém sledování mrtvého úhlu, systém sledování provozu a automatický tempomat pro varování před čelní srážkou.

Řada motorů Nový  Opel Astra 2021  K zahrnuje několik vysoce výkonných pohonů, z nichž nejnovější je tříválcový ECOTEC o objemu 1,0 litru s výkonem 105 k. Dalším zástupcem této řady je 1,4litrový motor ze stejné rodiny s výkonem až 145 koní. Pohon a točivý moment až 250 Nm (1 800 až 4 000 ot./min). Zbývajícími motory jsou 1,6litrové benzínové a naftové motory s výkonem od 95 do 200 koní, jejichž podrobné technické specifikace dosud nebyly oznámeny.

Fotografie nového Opel Astra 2021

  1. 5
  2. 4
  3. 3
  4. 2
  5. 1
(1 hlas, im mittleren: 5 von 5)