Opel Corsa 2022: Technické údaje, cena, motory

Photo of author

Od Věnceslav Doskočil

S poslední generací modelu Opel Corsa 2022 zmizelo v roce 2019 také sportovní označení OPC. Fanoušci však mohou doufat v návrat horkého kompaktu. Britská sesterská společnost Vauxhall oznámila Corsa-e VXR – takže by bylo logické, aby Opel postavil protějšek OPC. AUTO BILD již provedl přípravné práce a nakreslil Corsa-e OPC na počítači! (Takto může OPC začít znovu!)

OPC se vyznačuje také sportovní Corsou-e

I u elektrického modelu by OPC spoléhalo na optické funkce typické pro značku. Sportovnější zástěry a prahy dodávají malému vozu mohutnější vzhled. Vstupy vzduchu naznačené již u základního modelu jsou na našem obrázku ještě nápadnější. Byl by možný střešní spoiler a nová vložka mřížky se středovou vzpěrou v korporátní barvě OPC modré. Větší ráfky svým designem, modré brzdové třmeny a loga OPC rozptýlí jakékoli pochybnosti, že se jedná o sportovní model. (Takhle jezdí Opel Corsa-e!)

✓ Můžete také zkontrolovat:

Už žádné koňské síly v Corse OPC

Při pohledu na údaje o výkonu by se do fanoušků mohly vkrádat pochybnosti. Vauxhall Corsa-e VXR bude přinejmenším stejně výkonný se 136 hp jako základ. To by pak mělo být i v případě OPC. Corsa-e OPC má být více o radosti z jízdy než o jízdním výkonu. Proto se zaměřujeme výhradně na optimalizaci podvozku, řízení a brzd. Tento recept by mohl chutnat a dát malému více šmrnc.

Power Opel Corsa by mohl dorazit v polovině roku 2022

Pokud jde o cenu, Corsa-e OPC by se měla pohybovat kolem 35 000 eur, než bude odečten ekologický bonus. (Opel Corsa-e s úsporou až 13 491 eur!) Protějšek Peugeot 208 PSE bude pravděpodobně také umístěn v tomto regionu. Pokud Corsa-e OPC přijde, bude to pravděpodobně společně s bratrem Vauxhall, který začne v polovině roku 2022. Šlo by pak o poslední fázi expanze před velkým faceliftem. Zde se rychleji dostanete ke svému OPC: použitý Opel Corsa OPC se zárukou 13 000 eur!

Jak užitečná je publikace?

Kliknutím na hvězdičku ohodnotíte!

Průměrné hodnocení 5 / 5. Počet hodnocení: 1

Zatím žádné hodnocení. Buďte první, kdo ohodnotí.

Napsat komentář