Opel Crossland 2021: motory, ceny, technické údaje

Opel

Je to už tři roky od debutu kompaktního crossoveru Opel Crossland X, takže nastal čas na plánovanou aktualizaci modelu. Restyling přinesl SUV novou „tvář“ Vizoru, upravený interiér, sportovní kapotáž GS Line + a nově vyladěný podvozek. Zároveň bylo zrušeno písmeno „X“ v názvu vozu, jako v případě Mocha. Prodej nových položek na evropském trhu bude zahájen počátkem roku 2021, konfigurace a ceny budou zveřejněny později (aktuální verze stojí 18 516 eur). Modernizovaný Opel Crossland 2021 dorazí také do Ruska, ale přesná data pro vzhled nového crossoveru nebyla uvedena.

Změny vzhledu

Hlavní novinkou v designu karoserie je přepracovaná přední část. Nyní je řešen ve stylu Vizor, který poprvé představilo SUV Mocha. V budoucnu takovou „tvář“ dostanou i další modely značky. Filozofií společnosti Vizor je vizuálně integrovat světlomety do speciálního černého panelu. Takto vytvořená kompozice připomíná hledí helmy. Maska chladiče u Crosslandu je v nárazníku, který byl během procesu redesignu výrazně upraven. Ve středním a svislém výklenku je lichoběžníková vložka s bočními mlhovými světly.

Pokrok vozu se změnil v menší míře. Mezi světlomety se objevil lesklý černý lem s kompaktním logem značky a samotné osvětlovací jednotky ztmavly. Typový štítek s názvem modelu se přesunul z rohu pátých dveří do jeho střední části. Zadní nárazník má jasnější ochrannou desku.

Crossover, který přežil restyling, dostal nové verze kol z lehké slitiny o rozměrech od 16 do 17 palců. Pro fanoušky sportovního designu byla verze Crossland GS Line + vyrobena s černou střechou, střešními ližinami, speciálními dekorativními prvky a speciálními koly o průměru 17.

✓ Můžete také zkontrolovat:

Vnitřní

V interiéru SUV je jen velmi málo změn. Byla rozšířena nabídka dokončovacích schémat a vylepšena funkčnost běžných mediálních center. Nejpokročilejší je stále komplex Navi Pro, který zobrazuje grafiku na 8palcové dotykové obrazovce. V počátečních konfiguracích se používají jednodušší rádiové BT a multimediální rádiové systémy. Bezdrátové nabíjení a služby OpelConnect jsou zahrnuty v seznamu možností dostupných pro tento model.

Ergonomická sedadla AGR zajišťují pohodlné sezení v přední řadě nového Opelu. Zezadu je instalována pohovka se samostatnými sedadly, která mohou měnit úhel opěradla a pohybovat se 150 mm po kabině. V závislosti na poloze sedadla se objem zavazadlového prostoru pohybuje od 410 do 520 litrů. Maximální kapacita se sklopenými zadními sedadly je 1255 litrů.

Technické údaje modelu Opel Crossland 2021

Opel Crossover udržoval starou platformu PF1 v jádru, ale podvozek a řízení byly vylepšeny, aby se zlepšil jízdní komfort. Byl také přidán systém IntelliGrip, který mění nastavení ESP a kontroly trakce. Nabízí pět provozních režimů: Normální, Sníh, Bláto, Písek a ESP Vypnuto.

Paleta motorů SUV zůstává stejná. Kupující si mohou vybrat z následujících hnacích ústrojí:

  • „Vsátý“ tříválec 1,2 litru (83 k);
  • Dva přeplňované motory 1,2 litru (110 a 130 k);
  • Dieselové motory 1,5 litru (110 a 120 k)

Všechny motory splňují normu Euro 6d. Základní převodovkou je šestistupňová manuální převodovka. Nejvýkonnější verze – benzín s výkonem 130 k a nafta s výkonem 120 k – jsou nabízeny s šestipásmovým automatem a v druhém případě je standardně instalována automatická převodovka.

Jak užitečná je publikace?

Kliknutím na hvězdičku ohodnotíte!

Průměrné hodnocení 5 / 5. Počet hodnocení: 1

Zatím žádné hodnocení. Buďte první, kdo ohodnotí.