Jaguar XF 2021: specifikace, cena, datum vydání

Po aktualizovaném crossoveru Jaguar F-Pace debutoval přepracovaný Jaguar XF v roce 2021 . Britové představili vůz 6. října a překonali sedan Sportbrake a kombi. Ten se nyní prodává pouze v Evropě, protože pětidveřový model se na americký trh nedostal. Aby byl sedan atraktivnější, měl by mít mírně retušovaný vzhled, zcela nový interiér a rozšířený seznam vybavení. Řada motorů byla také přepracována, ale nezahrnovala plnohodnotné hybridy, ačkoli stejný F-Pace měl dobíjecí verzi.

Jaguar XF 2021: specifikace, cena, datum vydání

Zahájení prodeje nového modelu Jaguar XF 2021 ve Velké Británii je plánováno na jaro příštího roku. Cena sedanu bude nejméně 32 585 liber (3,3 milionu rublů), kombi Sportbrake – 34 605 liber (3,5 milionu rublů). Na ruský trh dorazí pouze jedna čtyřdveřová a kupujícím se místo pěti předchozích verzí nabídnou pouze dvě: jedna se vznětovým motorem o výkonu 199 koní. a pohon zadních kol, druhý s benzínovým motorem o výkonu 249 hp. a pohon všech kol. Možnosti a ceny budou oznámeny blíže ke dni uvedení nového produktu na trh, tedy počátkem roku 2021.

Co se změnilo venku?

Vzhled modelu byl opraven jen minimálně. Světlomety dostaly odlišnou grafiku s dvojitými částmi obrysových světel ve tvaru písmene J, mřížka a přívody vzduchu byly o něco větší, zadní světla byla ztmavená. V základní konfiguraci je přední optika LED; v dražších verzích jsou zabudovány pixelové LED světlomety s animovanými ukazateli.


Jaguar XF 2021: specifikace, cena, datum vydání
Jaguar XF 2021: specifikace, cena, datum vydání

K dispozici je také sportovní balíček R-Dynamic, který zvýrazňuje lesklý černý a atlas stínů. V balení Black Exterior Pack je k dispozici ještě více černých dekorativních prvků. Nabídka kol z lehké slitiny zahrnuje 12 designů, včetně pěti nových designů. Velikosti kol se pohybují od 18 do 20 palců.


Jaguar XF 2021: specifikace, cena, datum vydání

Nový salon

Interiér modelu Jaguar XF byl po crossoveru F-Pace kompletně přepracován. Jednou z hlavních inovací je Pivi Pro Media Center se zakřiveným 11,4palcovým displejem, zjednodušenou strukturou nabídky (většina úkolů je řešena dvěma klepnutími), podporou Apple CarPlay / Android Auto, dvěma SIM kartami a bezdrátově upgradovatelným softwarem. Nový model také obdržel upravenou 12,3palcovou palubní desku, digitální zpětné zrcátko ClearSight, aktivní systém potlačení hluku, vzduchový filtr v kabině, který zachycuje nejmenší částice (+ ionizátor), náramek s aktivním klíčem pro zamykání / odemykání Dveře a nastartujte motor.


✓ Můžete také zkontrolovat:


Jaguar XF 2021: specifikace, cena, datum vydání
Jaguar XF 2021: specifikace, cena, datum vydání

Centrální tunel byl přestavěn společně s konzolou. Na základně byl prostor pro bezdrátové nabíjení a joystick nahradil pračku pro automatické ovládání převodovky. Uspořádání a tvar zbývajících přepínačů byly optimalizovány. Nový Jaguar XF také obdržel aktualizované dveřní karty s nejpohodlnějšími madly, pohodlnými předními sedadly se zvýšenými vyhřívacími a chladicími zónami a vylepšeným systémem osvětlení interiéru.

Jaguar XF 2021: specifikace, cena, datum vydání

Technické údaje Jaguar XF 2021

Počet úprav modelu Jaguar XF 2021 během změn designu byl výrazně snížen. Tento model je nyní k dispozici pouze s řadou čtyřválcových motorů Ingenium a 8stupňovým automatem. Samotný nafta je 2,0litrový agregát s výkonem 204 k, který je doplněn hybridním systémem MHEV, který zahrnuje 48voltový startovací generátor a baterii pod podlahou kufru. Paletu zážehových motorů tvoří 2,0litrové turbodmychadlo s výkonem 250 a 300 k. Dieselová a „starší“ benzinová verze má pohon všech kol, zatímco verze s výkonem 250 k má pouze zadní kola.  1. 5
  2. 4
  3. 3
  4. 2
  5. 1
(1 hlas, im mittleren: 5 von 5)