BMW XM 2022: ceny, spotřeba, technická data

BMW

BMW XM, očekávané jako zakázkový model divize M bavorské značky, by mohlo mít unikátní nomenklatury variant spolu s řadou prvenství, jako je plug-in hybridní pohon BMW V8.

Na základě platformy X7 SUV kupé má dorazit do Spojeného království příští rok se základní cenou kolem 150 000 liber, což z něj dělá nejdražší BMW v nabídce.

návrh

a BMW XM 2022 bude mít agresivnější design než X7, na kterém je založen, s markantním rozdílem v linii střechy připomínající kupé. Je děsivé, že masivní ledvinové mřížky, které lze vidět na konceptu XM, by se dostaly do výroby, jak naznačují testovací muly zachycené na evropských silnicích. Jako by to nestačilo, velké ledvinové mřížky mají LED rámečky!

Na boku se linie střechy kupé projevuje díky dvoubarevnému lakování Concept XM. Kliky dveří jsou dobře skryty pod černým pruhem, který se táhne po délce SUV. Vzhledem k jeho dědictví „M“ očekáváme spoustu doplňků z uhlíkových vláken, kromě snad i střechy specifikované v lehkém materiálu.

Vzadu se Concept XM vyznačuje výraznými dvojitými, laserem vyleptanými logy BMW na čelním skle a nadšenci BMW by mohli rychle podotknout, že původní BMW M1 ze 70. let mělo také dvojitá loga BMW na zádi, ale na předním skle umístěný kufr. víčko. Nezaměnitelné jsou také čtyřnásobné lichoběžníkové výfuky, které jsou naskládány do párů.

Celkově Concept XM působí dojmem obrněného náklaďáku s téměř každým povrchem, který vypadá jako rovný plech. Konstruktéři nešetřili ani na obloucích kolem 23palcových kol.

✓ Můžete také zkontrolovat:

Interiér a výbava BMW XM 2022

Přes všechny vnější vzhledy koncepčního vozu nám Concept XM ve skutečnosti ukázal téměř produkční interiér, s výjimkou několika designových zvýraznění. Palubní deska se například skládá ze struktury z uhlíkových vláken s tkanými měděnými prameny a obsahuje řadicí páku a knoflík iDrive.

Centrální obrazovka je nový zakřivený displej BMW (BMW nezveřejnilo rozměry obrazovky) a tříramenný volant má červené akcenty, které doplňují hnědou kůži sedadel ve vintage vzhledu. Na zadní straně to vypadá, že koncept XM bude po uvedení do výroby vyměňovat díly. Ve snaze vytvořit vzadu zážitek jako v salonku si BMW vybralo lavicové sedadlo čalouněné v odstínu zvaném Petrol.

Vrcholem BMW XM je však stropní obložení, které má 3D hranolovou strukturu a je kombinací přímého a „nepřímého“ osvětlení (BMW říká, že může být osvětleno také v barvách BMW M), aby cestujícím poskytla zřetelný Názor.

BMW XM 2022 varianty

Podle zprávy BMW Blog, BMW XM 2022 mají výrobní cyklus 5 let a jsou k dispozici ve třech variantách: BMW XM Red Label, výkonnější BMW XM Black Label a vrcholné BMW XM Competition. Uvedení BMW XM na trh se kryje s 50. výročím BMW M1, takže pojmenování variant a dokonce i modelové řady (kde se žádná číslice nedoplňuje) bude něčím zvláštní.

Pohonné ústrojí a výroba BMW XM 2022

První elektrifikovaný model v řadě BMW M, XM, bude podle BMW k dispozici pouze jako M Hybrid. Pohonný systém kombinuje motor V8 s vysoce výkonným elektromotorem, který poskytuje výkon 750 koní a točivý moment 1 000 Nm. Pohonné ústrojí umožňuje dojezd na čistě elektrický pohon 80 km (50 mil).

Pokud jde o výrobu, XM se bude vyrábět v závodě BMW Group Spartanburg ve Spojených státech od konce roku 2022. Zatímco BMW říká, že USA jsou klíčovým trhem pro XM, na míru šité výkonné SUV také přilákalo zájem kupujících ve Velké Británii a Evropě.

Definitivní BMW XM 2022

Sériová verze se ve skutečnosti bude jmenovat BMW XM a nikoli X8 , jak mnozí spekulovali. V rozhovoru se šéfem BMW M Frankem van Meelem řekl: „Je to XM. Je to ‘X’ a je to ‘M’“. Pozorní Britové by si okamžitě vzpomněli na Citroen XM z 90. let a správně byste se divili, jak Citroen neprotestoval proti nejnovějšímu od BMW. Podle společnosti CarScoops, která mluvila se zdrojem z Citroenu, obě společnosti uzavřely vzájemně výhodnou dohodu, která umožnila BMW používat jméno ‘XM’ a Citroenu používat jméno ‘XM’. C5 X“ může pro svůj produkt použít.

Cena a datum vydání

S výrobou zahájenou koncem roku 2022 očekáváme, že XM přistane ve Spojeném království začátkem roku 2023, i když knihy objednávek by se měly otevřít dříve. Očekává se, že to bude nejdražší model BMW s cenami v rozmezí 150 000 liber.

Často kladené otázky o BMW XM

Jaké je datum vydání BMW XM?

Očekává se, že BMW XM bude na americkém a evropském trhu dostupné koncem roku 2022.

Kdo jsou hlavní konkurenti BMW XM?

Vůbec prvním vozem vyvinutým divizí M budou velká prémiová SUV Range Rover SVR a Porsche Cayenne Vyzvěte hybrid.

Jaká je očekávaná cena BMW XM?

Očekávejte, že BMW XM bude ve Spojeném království začínat kolem 150 000 liber.

Jak užitečná je publikace?

Kliknutím na hvězdičku ohodnotíte!

Průměrné hodnocení 5 / 5. Počet hodnocení: 1

Zatím žádné hodnocení. Buďte první, kdo ohodnotí.