Porsche Cayenne 2022: fotografie, ceny, technická data

Porsche

Je to oficiální. Nové Porsche Cayenne 2022 přichází do prodejců v tomto roce. S největší pravděpodobností se toto SUV dostane na trh v posledním čtvrtletí roku 2021. Od roku 2022 očekáváme pouze drobné aktualizace. Cayenne je známá svou vysokou úrovní luxusu a sportovním přístupem. Vypadá velmi atraktivně a rozpoznatelně, zatímco interiér je velmi kvalitní a plný špičkového technického vybavení.

Věci pod kapotou zůstanou nedotčené. Z tohoto důvodu bude SUV Cayenne i nadále jezdit se současným motorem. K dispozici jsou nové špionážní záběry, takže o tomto novém modelu víme trochu více. Varianta kupé Cayenne GTS je stále na silnici.

Facelift Cayenne 2022

Stejně jako současný model se nové Porsche Cayenne dostane na trh v roce 2022 s drobnými vylepšeními exteriéru. Cayenne vypadá moderně, atraktivně a sportovně. Dojde však k určitým změnám. V první řadě bude mít nový model čistší design. Tělové záhyby jsou navíc trochu výraznější a stoj je nižší. Jeho rozvor se nezmění, ale toto SUV by se mohlo trochu zvětšit.

19palcová kola jsou opět standardem, ale očekáváme zcela nový nátěr exteriéru nebo dva. 22palcová kola jsou standardem v nejvyšších úrovních výbavy a horní obložení také nabízí lepší pneumatiky. Cayenne je sportovní SUV, ale těm, kteří chtějí více sportovnosti, nejlépe poslouží varianta GTS. Tento model se vyznačuje nižší světlou výškou, unikátními 21palcovými koly RS Spyder a mnoha dalšími.

✓ Můžete také zkontrolovat:

Vnitřní vybavení

Interiér vozu Porsche Cayenne 2022 bude i nadále poskytovat luxus. Kabina je prostorná a její design je opravdu působivý. Interiér je plný pokročilých technologií a standardně je k dispozici 12,3palcový dotykový displej infotainmentu. Cayenne jako vždy nabízí analogový středový otáčkoměr a dvojici 7palcových digitálních displejů.

Nový model si zachová svůj současný design kabiny, očekáváme však více standardních funkcí. To zahrnuje nové bezpečnostní pomůcky a mnoho dalšího. Cayenne je model, který nabízí standardní bezklíčový vstup, startování tlačítkem a zvukový systém s 10 reproduktory.

Specifikace Cayenne S, GTS a Turbo

Porsche nehodlá měnit věci pod kapotou. To však není vůbec špatné. Mezi Porsche Cayenne 2022 nabízí řadu různých služeb. Pro začátek je standardním motorem 3,0litrový turbo motor V6 o výkonu 355 koní a točivém momentu 322 lb-ft. Varianta Cayenne S nabízí 2,9litrový twin-turbo V6 s výkonem 434 koní. Model GTS nabízí 4,0litrový twin-turbo V8 s výkonem 453 koní.

Stejný osmiválec pohání verzi Cayenne Turbo, ale turbo model nabízí výkon 541 koní a točivý moment 568 lb-ft. Nakonec Porsche také nabízí e-hybridní nastavení. Tento hybridní výkon kombinuje standardní 3,0litrový motor V6 s elektromotorem. Dohromady dělají 455 koní. Když to smícháte s výkonnějším twin-turbo V8, získáte ohromujících 670 koní. Všechny modely používají stejnou 8stupňovou automatickou převodovku.

Cena Porsche Cayenne 2022, datum vydání

Základní konfigurace začne znovu na částce kolem 67 000 eur. Cena Porsche Cayenne 2022 však může dosáhnout 165 000 eur. Samozřejmě pokud se rozhodnete pro variantu Turbo S E-Hybrid. Aktualizace jsou drobné, takže dává smysl, že by se cena neměla měnit. Prodej bude zahájen ve druhé polovině roku 2021.

Jak užitečná je publikace?

Kliknutím na hvězdičku ohodnotíte!

Průměrné hodnocení 5 / 5. Počet hodnocení: 1

Zatím žádné hodnocení. Buďte první, kdo ohodnotí.