Porsche Cayenne Turbo 2022: technické údaje, cena, datum vydání

Mírně maskovaný prototyp Porsche Cayenne Turbo 2022 byl přistižen při testování před dvěma dny. Změny na špehovaném modelu jsou mimochodem dobře vidět, zejména na předních a zadních zástěrách. Kromě toho má přepracovanou masku chladiče a větší chladicí kanály pro motor a přední brzdy. Německá automobilka navíc představí pohodlnější kabinu s novou technologií.

Cayenne Turbo však bude stále používat stejný 4,0litrový twin-turbo V-8, který dozná určitých změn. Kromě tohoto motoru nabízí výrobce také výkonnější Turbo S E-Hybrid s výkonem 670 koní.

Design Porsche Cayenne Turbo 2022

Silnější Porsche Cayenne Turbo 2022 přichází s aktualizovanou přední zástěrou s revidovaným rozdělovačem a většími chladicími kanály. Obecně jsou designové linie totožné se stávajícím kupé, ale sem tam s několika změnami. Stejně jako dříve bude i nový k dispozici se střechou z uhlíkových vláken a větším aktivním zadním spoilerem pro větší přítlak.

Porsche tvrdí, že zadní spoiler snižuje lepší turbulence, což vede k vyšší rychlosti. Agresivnější je také boční profil a výrobce používá standardní 22palcová kola Neodyme v rozměrech 285 / 35R-22 vpředu a 315 / 30R-22 vzadu. Vzadu má Porsche Cayenne stejné zadní světlo a je v něm umístěna dvojice nového sportovního výfukového systému z titanu.

✓ Můžete také zkontrolovat:

Vliv Panamery uvnitř

Kabina Porsche Cayenne Turbo 2022 zůstává luxusní a mnoho změn bylo provedeno ve třetí generaci. Když vstoupíte dovnitř, jasně uvidíte vliv Panamery. Stejně jako standardní model bychom měli očekávat, že nové kupé bude mít stejnou 12,3palcovou dotykovou obrazovku, navigaci, Apple CarPlay, audiosystém s 10 reproduktory / 150 wattů a bezklíčový vstup se startováním tlačítkem.

Na rozdíl od základního modelu má Turbo navíc některé další funkce, jako jsou kožená sedadla, vyhřívaná a odvětrávaná přední sedadla, adaptivní sportovní sedadla s 18 směry, panoramatická posuvná střecha a audio systém Burmester s 21 reproduktory / 1 455 wattů.

Specifikace motoru Porsche Cayenne Turbo 2022

Mezi Porsche Cayenne Turbo 2022 motory jsou lehký chod a extrémně pružný, které nabízejí dostatek točivého momentu a velký grunt při nízkých otáčkách. Základní model čerpá energii ze 4,0litrového motoru V-8, který ve srovnání s předchozím modelem uvolňuje dalších 90 koní. Současný model má výkon 541 koní se stejným motorem, zatímco nový 631 koní. Celkově je to o 40 koní více než Audi RS Q8 a o 28 koní více než u BMW X6 M Competition.

Nejvýkonnější model Cayenne, Turbo S E-Hybrid, kombinuje motor V-8 s elektromotorem a 17,9 kWh baterií. Turbo S E-Hybrid kombinuje výkon 670 koní. Oba turbo modely používají konvenční osmistupňovou automatickou převodovku ZF s měničem točivého momentu, která přebírá rychlostní stupně rychle a hladce.

Datum vydání, cena

Porsche odhalilo mnoho dalších podrobností o nadcházejícím Cayenne Turbo 2022 . Podle dostupných informací však bude aktualizovaná varianta spuštěna v červnu a prodej by měl začít brzy.

V tuto chvíli bohužel nejsou k dispozici žádné informace o tom, kolik by nový model mohl stát. Aktuální model začíná na částce 127 550 eur, zatímco Cayenne Turbo S E-Hybrid stojí 163 200 eur.

Zprávy o autech k vidění

Novinky, názory a přehled

Auto Březík Servis