Porsche Cayenne Turbo 2024: Technická data, exteriér, ceny

Porsche

Porsche aktualizuje svou řadu Cayenne o zcela novou variantu Turbo E-Hybrid. Od nynějška je Porsche Cayenne Turbo E-Hybrid 2024 novým Cayennem v čele modelové řady, ačkoli slibuje více toho, co fanoušci značky Porsche milují. Pokud stále pochybujete o rodokmenu sportovního vozu Porsche Cayenne, podívejte se na Cayenne Turbo GT, rodinný vůz, který časem 7:38,925 překonal rekord kola pro sériové SUV na Nürburgring Nordschleife.

Pro srovnání, Lamborghini Gallardo Superleggera LP570-4 a Nissan GT-R ujedou okruh za přibližně stejný čas, ale ani jeden z nich nemá čtyři dveře, pět sedadel a zavazadlový prostor jako Cayenne. Nový Cayenne Turbo E-Hybrid pravděpodobně nebude lámat rychlostní rekordy, ale má potenciál stát se nejvýkonnějším Cayennem od první generace, která byla prvním SUV značky Porsche uvedeným na trh v roce 2002.

Porsche Cayenne Turbo E-Hybrid 2024: Co je nového?

Cayenne Turbo se nyní nazývá Turbo E-Hybrid a je součástí třetí generace modelu Cayenne, která bude modernizována v roce 2023. Pod kapotou se nachází dvakrát přeplňovaný motor V8 o objemu 4,0 litru s výkonem 591 k, který doplňuje vysoce výkonný elektromotor s výkonem dalších 174 k. S celkovým výkonem 729 koní a 700 Nm3. Z hlediska točivého momentu se jedná o nejvýkonnější Cayenne z továrny Porsche, ale tím výkony nekončí.

Pod zadními sedadly se skrývá výkonnější baterie o kapacitě 25,9 kWh s integrovanou nabíječkou o výkonu 11 kW, která podle Porsche “dokáže zkrátit dobu nabíjení na méně než 2,5 hodiny pomocí vhodného wallboxu nebo nabíječky”, a to i přes zvýšenou kapacitu baterie. Porsche zatím neoznámilo dojezd plně elektrického vozu, ale větší baterie umožňuje dojezd přibližně 30 km jízdy bez emisí.

Jak rychlý je Cayenne Turbo E-Hybrid?

Porsche Cayenne Turbo E-Hybrid 2024 zrychlí na 100 km/h za 3,5 sekundy a dosáhne maximální rychlosti 183 km/h. Je téměř stejně rychlý jako rekordní Cayenne Turbo GT, který zrychlí na 100 km/h za 3,1 s a dosáhne maximální rychlosti 186 km/h.

Výkonné vybavení

Porsche Cayenne Turbo E-Hybrid je standardně vybaven adaptivním vzduchovým odpružením s modernizovanou dvoukomorovou dvouventilovou architekturou, která umožňuje oddělené nastavení odskoku a komprese. Porsche slibuje lepší komfort a ovladatelnost na silnici, stejně jako snížení ponorů a ponorů při sportovní jízdě.

Přispívá k tomu i systém PTV Plus (Porsche Torque Vectoring Plus), který rozděluje správné množství točivého momentu na jednotlivá kola pro lepší přilnavost v zatáčkách. Na přání je k dispozici řízení zadních kol a systém Porsche Dynamic Chassis Control (PDCC).

✓ Můžete také zkontrolovat:

Výrazný styl a vybavení

Porsche Cayenne Turbo E-Hybrid 2024 sdílí stylistické prvky s modernizovanou třetí generací modelu Cayenne. Má však jedinečné prvky, jako je výrazný exteriér modelu Turbo s výraznějšími vstupy vzduchu a leskle černými vzduchovými deflektory, podběhy kol v barvě karoserie, červené brzdové třmeny a čtyři koncovky výfuku z kartáčovaného hliníku.

Hliníkové obložení pokračuje na palubní desce a dveřích, zatímco čalounění stropu je potaženo látkou Race-Tex. Mezi další standardní prvky výbavy patří například světlomety HD Matrix LED, 15wattová bezdrátová nabíjecí stanice, digitální přístrojový štít, 12,3palcový dotykový displej infotainmentu a sedadla nastavitelná v 18 směrech v luxusní hovězí kůži.

Doporučená maloobchodní cena 2024 pro Porsche Cayenne Turbo E-Hybrid

Porsche Cayenne Turbo E-Hybrid 2024 se u prodejců objeví v polovině roku 2024. Základní cena činí 148 550 eur (Cayenne SUV) a 153 050 eur (Cayenne Coupé).

Jak užitečná je publikace?

Kliknutím na hvězdičku ohodnotíte!

Průměrné hodnocení 5 / 5. Počet hodnocení: 1

Zatím žádné hodnocení. Buďte první, kdo ohodnotí.