GMC Hummer EV 2024: Ceny, informace, technická data

GMC

GMC Hummer 2024 EV SUV je all-elektrický remake jednoho z nejznámějších a nejodolnější terénní modely minulého století. Přestože značku Hummer nyní vlastní GMC, její osobitý styl a výjimečné schopnosti v terénu jsou věrně zachovány ve tvaru EV. Ten druhý bude díky důmyslným technologiím SUV, úžasnému výkonu a revolučním prvkům, jako je pohon všech kol, které umožňují tolik nabízené krabí řízení, mnohem velkolepější.

Nejzajímavější funkcí přepracovaného Hummeru je jeho baterie Ultium, která nabízí rychlé doby nabíjení a je dodávána s větší baterií s přibližným dojezdem 300 mil a více. Logicky si SUV hodně půjčí z varianty kamionu Hummer EV.

Specifikace Hummer EV SUV 2024

Nadcházející SUV GMC Hummer EV 2024 si půjčí hnací ústrojí z nákladního vozu Hummer. Ve variantě SUV jsou použity dva nebo dokonce tři elektromotory. Nastavení dvoumotorového motoru je nabízeno standardně a toto SUV bude produkovat přibližně 625 koní. Pokud jde o třímotorovou verzi, GMC tvrdil 830 koní, což je prostě úžasné.

Nevíme, proč jsou údaje o točivém momentu zavádějící, ale výrobce odhaduje točivý moment 7 400 a 11 500 lb-ft. Místo toho mnoho odborníků předpovídá až 1000 lb-ft točivého momentu pro nejsilnější výkon. Hummer EV SUV sprintuje z 0 na 60 mph asi za 3,5 sekundy.

✓ Můžete také zkontrolovat:

Kapacita a dosah baterie

Jak již bylo zmíněno dříve, 2024 GMC Hummer EV SUV bude používat novou bateriovou technologii Ultium. Podle výrobce je tato baterie šetrnější k životnímu prostředí a nabízí úžasný dojezd.

Varianta se dvěma motory je dodávána se standardním 400voltovým elektrickým systémem, zatímco třímotorová sestava s 800voltovým systémem. Hummer EV SUV by měl využívat 200 kWh baterii a nabídnout dojezd přes 300 mil. Rychlé nabíjení je možné, ale doba nabíjení je stále záhadou.

Exteriér i interiér

GMC Hummer EV SUV 2024 bude opět vypadat jako Hummer EV Truck. Logicky SUV přichází v jiném tvaru a rozměrech, ale designový jazyk je v zásadě stejný. SUV má také kratší rozvor, přesně o 126,7 palce. Varianta kamionu naopak nabízí rozvor 135,6 palce. Výrobce poskytne dostatek terénní výbavy a jedinečné jízdní režimy.

Uvnitř vypadá SUV Hummer EV futuristicky. Nabízí trojrozměrnou palubní desku s horizontálními a vertikálními větracími otvory. Standardem jsou dva velké displeje, včetně 12,3palcového digitálního přístroje. Materiály jsou vysoce kvalitní a obecně je celá kabina velmi kvalitní a vzpřímená. K dispozici je odnímatelná střecha a toto SUV nabízí 82 kubických stop nákladového prostoru.

Cena GMC Hummer 2024 EV SUV, datum vydání

Cena zcela nového GMC Hummer EV SUV 2024 bude začínat zhruba na 80 000 eur. Nejvyšší varianta stojí více než 100 000 EUR. Podle několika zdrojů bude prodej zahájen počátkem roku 2023. Kdy však rezervace začnou, zatím nevíme.

Jak užitečná je publikace?

Kliknutím na hvězdičku ohodnotíte!

Průměrné hodnocení 5 / 5. Počet hodnocení: 1

Zatím žádné hodnocení. Buďte první, kdo ohodnotí.