GMC Canyon 2024: Ceny, informace, technická data

Tradiční americký výrobce GMC přinesl s AT4X AEV Edition na trh již z továrny na trh nejvýkonnější terénní vozidlo střední třídy značky Canyon. Nákladní automobil střední třídy od GMC je nejnovějším modelem, který byl ošetřen AEV, po variantách Sierra 1500 a Sierra HD upravených AEV. Jak byste očekávali, ochranná známka AEV obsahuje robustní hardware a nové funkce, díky kterým je Canyon AT4X prakticky nezastavitelný v jakémkoli terénu.

„Zákazníci chtějí něco, co je výkonné a vysoce kvalitní, s cílenou technologií, která jim umožní vydat se mimo vyšlapanou cestu,“ řekl Duncan Aldred, globální viceprezident Buick-GMC. „Příští generace GMC Canyon a zcela nový Canyon AT4X AEV Edition budou tím vším a mnohem více.

GMC Canyon 2024 AT4X AEV Edition: Co je nového?

GMC představilo třetí generaci Canyonu (a Chevy Colorado ) jako větší verze prémiového nákladního vozidla střední velikosti. Výsledkem byla zcela nová verze AT4X s 33palcovými víceúčelovými pneumatikami, odpružením Mutimatic, světlou výškou 10,7 palce, kluznými deskami a elektronickými zámky na přední a zadní nápravě. Edice AEV jde ještě o krok dále a má víc všeho, jen ne výkon.

Pod kapotou je stejný 2,7litrový přeplňovaný čtyřválec, který poskytuje výkon 310 koní a točivý moment 430 lb-ft. Všechny GMC Canyony mají pohon všech kol (kromě základní verze) s osmistupňovým automatem.

Úprava AEV na zakázku

GMC Canyon 2024 AT4X AEV Edition je stejně odolný jako Sierra 1500 a Sierra HD AEV Edition. Snad nejvýraznějším prvkem jsou 89cm pneumatiky Goodyear Wrangler Territory Mud Terrain namontované na ráfcích Salta kompatibilních s beadlocky AEV. Zvýšení světlé výšky o 3,8 cm oproti AT4X je dosaženo pomocí továrně instalované 11,4cm zvedací sady, což vede k působivé světlé výšce 31 cm.

Vylepšení poskytla modelu GMC Canyon 2024 AT4X AEV Edition přední nájezdový úhel 38,2 stupňů, zadní nájezdový úhel 26 stupňů a úhel převrácení 26,9 stupňů – lepší hodnoty než standardní AT4X.

✓ Můžete také zkontrolovat:

„GMC Canyon AT4X je neuvěřitelně působivá platforma pro výkon a terénní schopnosti,“ řekl Dave Harriton, zakladatel a generální ředitel AEV. “Zvolili jsme vlastní přístup k tomu, abychom terénní schopnosti Canyonu AT4X posunuli na další úroveň.”

„GMC nabízí svým zákazníkům možnost razit si vlastní cestu v segmentu prémiových off-roadů,“ pokračoval Aldred.

Paket AEV dále obsahuje přední a zadní nárazníky z lisované oceli (se zesílenými tažnými body a držákem na naviják), odolné rozšířené blatníky, širší rozchod kol, svislé uchycení rezervního kola v nákladovém prostoru, tři prázdné pomocné spínače a požadované odznaky AEV na náraznících, opěrkách hlavy a podlahových panelech.

Elektrická architektura GM Ultifi

GMC Canyon 2024 představuje zcela novou elektronickou architekturu Ultifi značky, softwarovou platformu typu end-to-end, která umožňuje aktualizace OTA (over-the-air) a cloudové služby. Příkladem toho je jízdní režim Baja, exkluzivní funkce Canyonu AT4X a edice AEV. Canyon má nyní jedinečné ovládací prvky spouštění, podobné sportovním a superautům, a adaptivní software dokáže upravit dodávku točivého momentu pro rychlejší starty.

Seznam technických funkcí zahrnuje mimo jiné digitální přístrojový štít, bezdrátové připojení chytrého telefonu, 11,3palcový dotykový displej infotainmentu, bezklíčové otevírání a prémiový audiosystém.

GMC Canyon 2024 AT4X AEV Edition Cena od doporučené ceny

Objednávky na GMC Canyon 2024 AT4X AEV Edition budou otevřeny později v roce 2023. Cena a další informace budou oznámeny později, ale odhadovaná cena kolem 1 800 000 Kč není nereálná pro nejlépe vybavený a nejvíce terénní GMC Canyon všech dob.

Průměrné hodnocení 5 / 5. Počet hodnocení: 1

Zatím žádné hodnocení. Buďte první, kdo ohodnotí.