MINI Cooper SE 2022: Ceny, informace, technická data

MINI

Elektrický Hatchback MINI Cooper SE se v únoru tohoto roku dočkal řady drobných aktualizací, přičemž prodej začal v březnu. Postupná aktualizace, určitý facelift, přináší rivalovi Honda e přepracovanou přední část pro sportovnější vzhled.

Pro Spojené státy

do rána MINI Cooper SE 2022 Mezi provedená vylepšení patří aktualizované přední a zadní nárazníky, boční klapky a mřížka chladiče, emblémy a plakety modelu Piano Black MINI a vícebarevná střecha. Cooper Electric má žluté zvýrazněné „S“ a uzavřenou mřížku chladiče. Další možnosti kol zahrnují 16″ Victory Spoke Black, 17″ Scissor Spoke 2 Tone Wheel a 17″ Tentacle Spoke Black. Podle MINI dostanou modely 2022 vzduchové clony na nárazníku a vynechání mlhových světlometů zlepšuje přední čistotu a napomáhá aerodynamice.

Mezi vylepšení interiéru patří nový design volantu, nový design středového přístroje s 8,8palcovou obrazovkou, varování před opuštěním jízdního pruhu, vyhřívaný volant a satelitní rádio Sirius jako standard.

Trochu lepší dosah

V této aktualizaci nejsou žádné mechanické aktualizace pro první elektrické vozidlo značky, takže elektromotor o výkonu 181 k/199 lb-ft pokračuje ve spouštění elektrického poklopu z 0-100 km/h (0-62 mph) za 6,9 sekundy. Skromný akumulátor 28,9 kWh/32,6 kWh net/brutto umožňuje nepatrně lepší dojezd v modelu pro rok 2022. Kombinovaný dojezd EPA je 183 km, tedy o 4 míle nebo o 3,6 % vyšší než dříve. Vzhledem k tomu, že MINI Cooper SE je městský provoz, významný údaj je 122,4 mil (197 km) dojezd ve městě EPA (zvýšení o 4,7 %). V Evropě má Cooper SE dojezd 203 až 234 km v cyklu WLTP.

cena

Varianta MINI Cooper 2022 cena v USA
MINI Cooper SE Classic 29 900 dolarů
Podpis MINI Cooper SE 33 900 dolarů
MINI Cooper SE kult 36 900 dolarů

Ceny nezahrnují dalších 850 USD za místo určení a manipulační poplatek.

Navzdory revizím, MINI Cooper SE 2022 nenákladné. Je to nejlevnější nový elektromobil, který si můžete ve Spojených státech koupit. Při 30 750 USD (včetně poplatku za místo určení) se cena sníží na 23 250 USD poté, co se na nákup nebo pronájem malého elektrického vozidla uplatní federální daňový kredit 7 500 USD.

Cooper SE začíná v Německu na 32 500 EUR, než kredit 9 000 EUR sníží cenu na 23 500 EUR. Bohužel nemůže snést stejný titul jako jeho americký protějšek přes rybník, protože Dacia Spring EV je na německém trhu k dispozici za poúvěrovou cenu 11 490 eur.

✓ Můžete také zkontrolovat:

individualizace

Pokud jde o přizpůsobení, speciální edice Electric Collection přidává možnost nové barvy exteriéru – Island Blue Metallic. Černé kryty zpětných zrcátek, 17palcová kola z lehké slitiny v edici „Electric“ a lesklé vložky v klavírní černi na masce chladiče, rámečku světlometů a zadních světel, loga MINI a klikách dveří završují vylepšení exteriéru.

Kupující, kteří se rozhodnou pro variantu Electric Collection MINI Cooper SE, získají adaptivní LED světlomety, sportovní sedadla, antracitový strop, vyhřívaný volant a propojený navigační balíček s možností objednat si head-up displej a bezdrátové nabíjení.

Možnost vícebarevné střechy.

V Evropě Mini představilo možnost přizpůsobení „Multitone Roof“ pro Cooper SE. Díky unikátnímu procesu nátěru mokré do mokrého si kupující mohou nechat navrhnout střechu ve třech barvách. Možnost přizpůsobení „Multitone Roof“ byla dříve dostupná pouze u modelů ICE.

Střecha je zakončena třemi různými odstíny tmavé San Marino Blue, Pearly Aqua a Jet Black, které vytvářejí dojem plynoucích barevných přechodů. Tato speciální technika lakování, vyvinutá v továrně Mini v Oxfordu, nejprve natírá střechu v Pearly Aqua, přičemž na přední část střechy se aplikuje modrá San Marino a na zadní část černá Jet.

Možnost střešního stanu.

Kupující v Evropě nyní mohou mít Mini Cooper SE se systémem nosičů střešních stanů na míru. Stan je určen pro ty, kteří mají talent na venkovní kempování, lze jej namontovat na střešní kolejnice na střechu Mini Cooper SE pomocí střešního nosiče dostupného v seznamu volitelného příslušenství.

Po montáži na střechu se celé pouzdro střešního stanu otevře uvolněním bezpečnostních pojistek, což způsobí zvednutí konstrukce stanu – úkol, který plní plynové pružiny. Celý stan vás pak uvítá dvěma místy na spaní a okny v něm. Ty lze v případě potřeby otevřít a mít před sebou další moskytiéry. Součástí konstrukce je také skládací hliníkový žebřík s osmi příčkami.

MINI Electric 2022 dostane kabriolet

A zatímco aktuální MINI Cooper SE je k dispozici pouze jako pevná střecha, MINI potvrdilo, že model nové generace s elektrickým pohonem bude odhalen v roce 2025.

„Příběh úspěchu MINI Cabrio bude pokračovat,“ uvedlo překvapivé oznámení značky z 12. května. Vývoj nástupce otevřeného čtyřmístného vozu je hotovou věcí, uvedlo. Bernd Körber, šéf značky MINI, poznamenává, že kabriolet má věrné příznivce, což přesvědčuje společnost o budoucím úspěchu konceptu kabrioletu.

I v chladných klimatických podmínkách, jako je Německo, bylo téměř každé páté prodané MINI kabriolet (prodeje 2020). Kromě toho MINI oznámilo, že do roku 2030 bude zcela elektrickou značkou. Přidání kabrioletu do svého elektrického portfolia je jedním ze způsobů, jak zachovat zábavnost značky.

Celosvětový prodej

Uvedený Mini Cooper SE se ukázal být pro automobilku přiměřeným úspěchem nejen v USA, ale na všech trzích, kde působí a není jen zkušebním balónem. K dnešnímu dni Mini prodalo 30 000 kusů Cooper SE po celém světě. V první polovině aktuálního roku se Mini podílelo na prodejích elektrických modelů více než 15 procenty.

Jak užitečná je publikace?

Kliknutím na hvězdičku ohodnotíte!

Průměrné hodnocení 5 / 5. Počet hodnocení: 1

Zatím žádné hodnocení. Buďte první, kdo ohodnotí.