Mazda CX-30 2022: Interiér, motor a úpravy

Druhá generace Mazda CX-30 2022 je na cestě. Pokud jste nevěděli, jedná se o jeden z nejprodávanějších modelů značky po CX-5. CX-30 nabízí vynikající pohodlí a také využívá výkonné motory. Bohužel pro rok 2022 to bude jen jeden další přenosový model. Nečekejte tedy nic významného, ​​protože se dočká pouze malého upgradu. Mnoho mediálních zpráv ukazuje, že se dočká několika drobných vizuálních vylepšení, většího pohodlí a dalších technických funkcí.

Stejně jako předchozí model bude mít nový crossover SUV mnoho standardních funkcí, včetně velké obrazovky infotainmentu, Apple CarPlay a Android Auto. Prodej má začít ještě letos a doufáme, že si udrží stejnou cenu jako jeho předchůdce.

Mazda CX-30 2022 Vylepšený design KODO

Na rozdíl od všech modelů Mazda dostává CX-30 2022 vylepšený styl KODO. Je pravda, že toto SUV vypadá kompaktně a je velmi atraktivní. Některé linie na CX-30 jsou však jemněji ostřejší, než jsme viděli na crossoverech. Upřednostňovaná verze je nejlepší volbou s lesklou mřížkou, zatímco prémiová výbava je vybavena LED světlomety a akcenty zadních světel spolu se střešní lištou. Stejně jako dříve je běžný model dodáván se stejnou matnou mřížkou a 16palcovými koly z hliníkové slitiny. Select Trim mimochodem tato kola nahrazuje velmi stylovými 18palcovými litými koly.

K dispozici je také CX-30 Turbo, který obsahuje 18palcové černé hliníkové ráfky, větší výfukové potrubí, lesklou černou mřížku a odznak „TURBO“ na zadních dveřích.


Svůdný styl uvnitř

Mazda CX-30 2022 rozhodně nabízí více prémiovou kabinu než dříve. K dispozici bude více vysoce kvalitních materiálů a stejné uspořádání kabiny. Zavazadlový prostor má stále 20,2 kubických stop a při sklopených sedadlech se může doslova rozšířit na 45,2 kubických stop. Ve stejné třídě nabízí Honda HR-V prostornější kabinu.

Stejně jako předchozí model má i nový stejnou Mazda Connect, 8,8palcovou obrazovku infotainmentu, konektivitu Apple CarPlay / Android Auto, telefon / audio Bluetooth, HD rádio, Wi-Fi a audio systém s 8 reproduktory. Po stránce zabezpečení nabízí CX-30 řadu funkcí. Má adaptivní tempomat s funkcí stop / go, varování při opuštění jízdního pruhu / varování při opuštění jízdního pruhu, zatímco ve variantě výbavy Select je standardně k dispozici sledování mrtvého úhlu s upozorněním na křížový provoz vzadu.

✓ Můžete také zkontrolovat:


Podrobnosti o motoru Mazda CX-30 2022

Mazda CX-30 2022 bude také překlenovací model, pokud jde o jeho motorů. Pohání jej 2,5litrový čtyřválec s výkonem 186 koní a točivým momentem 186 lb-ft. V zásadě je nepravděpodobné, že by Mazda tento motor roztočila a dala mu větší výkon, ale kdo ví. Stejně jako u předchůdce můžeme také očekávat volitelný 2,5litrový turbomotor s výkonem 250 koní a točivým momentem 320 lb-ft.

Kromě toho bychom také měli standardně očekávat stejnou šestistupňovou automatickou převodovku, přičemž pohon všech kol je stále volitelný nebo volí standardně turbomotor.


Datum vydání a cena

Obecně toho o chystané Mazdě CX-30 2022 zatím moc nevíme , ale s největší pravděpodobností to bude přenos z nejnovějšího mediálního pokrytí.

Mnoho webových stránek naznačuje, že datum vydání bude v posledním čtvrtletí tohoto roku. Cena Mazdy CX-30 však bude pravděpodobně o něco vyšší. Aktuální model začíná na 23 000 eur.

Autobrezik