Nissan Note 2022: Specifikace, cena, datum vydání

Stále více automobilových značek v současnosti bojuje o otevření nových, perspektivních segmentů trhu. Nissan nezůstal stranou a představil Nissan Note Crossover 2022 – třetí generace bestselleru z konce „nuly“ v křížovém formátu. Kromě vizuálních odlišností od civilní verze „mývala“ má novinka odlišnosti v technických komponentech, mírně rozšiřuje možnosti ovládání a má také o něco pohodlnější interiér. Vůz je bohužel „nabroušený“ výhradně pro japonský trh, takže stylový a světlý crossover nemůžete čekat nikde jinde.

Nissan Note 2022: Specifikace, cena, datum vydání, Autobrezik

Mimo

Už jen z fotografie lze Cross Hatch zařadit mezi krásné a moderní auto. Nejlepší tradice moderní módy jsou zde vyjádřeny v kombinaci hladkých kontur a brutálních prvků, mezi které patří výkonný plastový bodykit po celém obvodu karoserie. Nová karoserie navíc ukazuje zajímavé osvětlení, prvky nasávání vzduchu a nejednoznačný, ale originální reliéf.

Nejzajímavěji vypadá přední část crossoveru Nissan Note 2022, která je posazena na střední výšku a i přes svou krátkou délku působí široká. Tento dojem vytváří strmě skloněné velké čelní sklo, které přechází ve skloněnou kapotu s vyvýšenými reliéfy na okrajích. Hlavní část tlamy obsahuje velké klínové světlomety s kvalitní LED výplní a čárkami denního svícení. Zespodu je osvětlovací zařízení „podpíráno“ chromovými lištami, které se zaměřují na obrovský lichoběžník mřížky sání vzduchu s 3D vzorem. A sada kromě platformy pro SPZ a trojúhelníkových slotů s mlhovkami na okrajích obsahuje mohutnou černou plastovou vložku s dalším lichoběžníkem pro přístup vzduchu do motorového prostoru.

Nissan Note 2022: Specifikace, cena, datum vydání, Autobrezik

Restyling se dotkl bočních panelů novinky o něco méně. Zaoblený tvar střechy nyní zdůrazňují sotva znatelné černé střešní ližiny a také velká okna s měkkými obrysy. Jsou sestaveny do tvaru slzy s tenkým plastovým rámem a širokými sloupky. Níže je převážně hladký reliéf spočívající na ochranné vrstvě na prazích a kruhových podbězích kol s obrovskými stylovými disky. Z dalších zajímavých prvků stojí za zmínku zaoblená zrcátka na tenkých nožičkách, mírně vyčnívající kliky dveří a také zesílené prahy.

✓ Můžete také zkontrolovat:

Zadní část vozu se ukázala jako téměř průhledná a obsahuje malý zorník spoileru přes zaoblené sklo, zajímavé „hvězdy“ bočních světel, malý reliéfní reliéf pro SPZ a decentní bodykit s černou ochrannou vložkou na spodku.

Vnitřní

Nissan Note 2022: Specifikace, cena, datum vydání, Autobrezik

Uvnitř nového modelového roku Nissan Note Crossover 2022 neočekávají se žádné zvláštní změny, včetně povrchových materiálů z plastu, látek, koženky a leštěného hliníku. Obecně se středová konzola stala o něco pohodlnější pro řidiče a sedadla pro všechny cestující, především kvůli vzhledu dalšího volného prostoru.

kontrolní a řídící orgány

Nissan Note 2022: Specifikace, cena, datum vydání, Autobrezik

Volant novinky je vyroben ve stylu Nissan: středně velký věnec je doplněn množstvím tlačítek na širokých bočních paprskech, díky čemuž je ovládání velmi pohodlné. Bezprostředně za volantem je digitální přístrojový štít, který zobrazuje celou řadu různých parametrů. Blíže středu je umístěn velkoformátový touchpad příkazového a multimediálního centra s fyzickými pomocnými tlačítky. Pod tím je tenká řada vzduchových kanálů, řada fyzických knoflíků a docela archaická jednotka klimatizace.

Nissan Note 2022: Specifikace, cena, datum vydání, Autobrezik

Na středovém tunelu najdete technologický panel se stylovým přepínačem převodovky na hlavě, organizérem a loketní opěrkou s chlazenou přihrádkou uvnitř.

sedadla a kufr

Vůz má pět plnohodnotných sedadel, na kterých se poměrně pohodlně usadí i dospělí s „nadprůměrnou“ pletí. Každé sedadlo má pohodlný tvar, středně měkkou výplň a také koženkové čalounění s charakteristickým modrým prošíváním. Sedadla řidiče a spolujezdce mají vyhřívání, prodlouženou boční oporu a mechanicky přesné pohony pro nastavení polohy. Ti, kteří jsou na zadní pohovce, mohou snadno změnit polohu opěradla a sklopit středovou loketní opěrku v nepřítomnosti třetího cestujícího.

Nissan Note 2022: Specifikace, cena, datum vydání, Autobrezik

Jak ukázala testovací jízda, objem zavazadlového prostoru se pohybuje mezi 450 a 1000 litry.

Technická charakteristika

Podvozek z Nissan Note Crossover 2022 byl výrazně vylepšen, ale bohužel to neudělalo působivou světlou výšku vozu: pouze 145 mm na výstupu. Charakteristiky motorů jsou také velmi průměrné: hybridní elektrárna s 1,2litrovým motorem dělá skromných 82 „koní“ a funguje jako generátor. Elektromotor verze s pohonem předních kol vykazuje 116 sil, s pohonem všech kol počítejte s 68 „koněmi“ navíc. Světlost této verze bude o 5 mm větší.

Nissan Note 2022: Specifikace, cena, datum vydání, Autobrezik

Námořní zkoušky nového crossoveru ukázaly, že vůz je perfektní pro jízdu ve městě i po dálnici a své majitele potěší komfortem a nízkou spotřebou energie. To znamená, že sjíždění ze silnice, a to i v úrovních výbavy s pohonem všech kol, by mělo být prováděno opatrně.

možnosti a ceny

Neměli byste očekávat velké množství kompletních sad každého modelu. I když vyvolávací cena bude docela demokratická: kolem 18 000 eur.

soutěžní modely

Japoncům se nejvíce přiblížila domácí Lada X-Ray, stejně jako Kia XCeed, Citroen C3 a Renault Sandero Stepway.