SsangYong Rexton 2022: Specifikace, cena, datum vydání

Po krátké přestávce oznámil korejský automobilový průmysl zastoupený společností SsangYong Motor Company výrobu pětidveřového SUV. SsangYong Rexton 2022 vyvinuto na technologickém základě analogu Mercedes-Benz stejného typu.

Nový model odpovídá potřebám bohatých mužů středního věku, kteří oceňují své vozy harmonickou kombinací výkonu, jízdního komfortu a skutečného off-roadového potenciálu.

SsangYong Rexton 2022: Specifikace, cena, datum vydání

Restyling se vyznačoval novými designovými řešeními ve vzhledu, výraznou modernizací interiéru kabiny, upravenými parametry odpružení a podvozku.

Případní zájemci mají na výběr také ze čtyř motorů s moderním vysokorychlostním tahem, spotřebou paliva a provozními vlastnostmi.

Mimo

SsangYong Rexton 2022: Specifikace, cena, datum vydání

Na rozdíl od předchozího modelu zdobeného prvky v retro stylu demonstruje nová karoserie Rexton 2022 sportovně-agresivní vzhled charakteristický pro americká a japonská SUV. Tradičně nejvýraznější a nejprezentativnější korejské SUV vypadá naplno. Poznamenává se:

 • dynamické profily žebrovaných stran vrchlíku, které se sbíhají směrem k náběžné hraně;
 • dekorativní chromování masivního osmiúhelníkového obrysu a texturovaná hrubá síťovina nového krytu chladiče;
 • LED obrysy světel ve tvaru C vyrobené z obdélníkových bloků přední optiky.

Příď obsahuje: zajímavou interpretaci mlhovek, vystouplý masivní nárazník, velký formát ventilačních difuzorů a příčné lamely sání ventilačního vzduchu. Terénní doprovod nové modelové řady značky doplňuje soubor výrazných stupňovitých reliéfů.

SsangYong Rexton 2022: Specifikace, cena, datum vydání

a SsangYong Rexton 2022 z pohledu profilu vypadá na videích a propagačních fotkách méně agresivně. V centru pozornosti jsou typické off-roadové proporce karoserie s krátkým motorovým prostorem, jmenovitým sklonem ploché střechy se sadou stříbrných střešních ližin a zadní partií zdobenou v klasickém crossoverovém stylu. V designu a v konstrukčních prvcích bočních stěn:

 • vysoká linie bočního prosklení;
 • stylová zrcátka a vlnité reliéfy charakteristické pro raný vývoj značky;
 • zaoblené rohy obdélníkových podběhů a květinový vzor 180palcových litých hliníkových kompozitních kol.

Vysoká světlá výška, kompaktní body kity, přítomnost stupačky a ochranného kolébkového panelu potvrzují off-roadový status nového modelu 2022 Rexton, deklarovaný výrobcem.

✓ Můžete také zkontrolovat:

Kanony klasického uspořádání crossoveru na zadní části karoserie byly po designové stránce propracovány. V zóně pozornosti je obvyklá kombinace masivního spoileru a zkoseného zadního okna, svislá rovina zdobená firemními symboly a stupňovitými reliéfy víka zavazadlového prostoru, značková grafika klínových parkovacích světel.

SsangYong Rexton 2022: Specifikace, cena, datum vydání

Ve spodním segmentu zádi upoutá pozornost provedení bodykitu z monobloku a diagonální přepážky. Nový design karoserie byl kladně hodnocen účastníky a návštěvníky firemní prezentace.

Vnitřní

Rozšíření programu a zlepšení kvality povrchových materiálů pro objem pětimístného sedanu kompenzuje konzervativní styl designu jen částečně. Zejména:

SsangYong Rexton 2022: Specifikace, cena, datum vydání
 • digitální úklid je slibován pouze ve vrcholné verzi;
 • boční paprsky multifunkčního volantu a středová konzola jsou přetíženy mnoha malými tlačítky a spínači;
 • Informační obsah 7palcového displeje Media Command zanechává mnoho přání.

Oproti moderní automobilové módě jsou masivní obvody deflektorů a konzolí řešené ve stylu dvoutisícovek s aktivátory komponentových možností. O mnoho lepší není vzhled tunelu, který je dodáván s jmenovitým seznamem organizace, včetně lednice, umístěným v oblasti loketní opěrky.

Na pohodlí a ergonomii sedadel nejsou žádné stížnosti. Přední sedadla mají plnou boční oporu, tři rozsahy nastavení, vyhřívání a ventilaci. Nedostatek podobného vybavení částečně kompenzuje pohovka ve druhé řadě s dostatkem místa pro každého ze tří řidičů.

SsangYong Rexton 2022: Specifikace, cena, datum vydání

Po jednoduché přestavbě zadní pohovky vzroste ložný objem zavazadlového prostoru ze standardních 678 na 2086 litrů.

Technická charakteristika

Rozměry karoserie 4755×1900 a 1840 mm, které byly původně zahrnuty do uspořádání SUV, zůstaly v nové verzi nezměněny. V konstrukčních rozdílech podvozku Sang Yong Rexton 2022:

 • lehký nosný rám;
 • pohodlné pro svou třídu pružinové víceprvkové zavěšení;
 • kompletní sada účinných kotoučových brzd, stabilizátorů a aktivních bezpečnostních systémů.
SsangYong Rexton 2022: Specifikace, cena, datum vydání

Objem základního vznětového motoru 2,2 l ponechal prostor pro zvýšení výkonu ze 178 na 199 koní. a zvýšit špičkový tah až na 440 Nm. Výkonové charakteristiky motoru plně realizuje 8stupňová automatická převodovka s pohonem zadních nebo všech kol z řady Hyundai Transys.

Testovací jízda je hotová, výsledky budou oznámeny později. Podle spolehlivých údajů je průměrná spotřeba těžkého oleje na 100 km pouze 7,3-7,6 litru.

možnosti a ceny

Na světovém trhu je nový modelový rok 2022 Sang Yong Rexton oznámen ve dvou hlavních modifikacích. Cena základního modelu v rublech je 45 000 eur, cena nejvyššího modelu je o 200 000 dražší.

konkurentů

konkurenti jsou Mitsubishi Pajero Sportovní , Toyota Highlander , Hyundai Santa Fe , Jeep Grand Cherokee a Kia Mohave.

Zprávy o autech k vidění

Novinky, názory a přehled

Auto Březík Servis