Peugeot 2008 2022: Prezentace, ceny, technická data

Peugeot

Francouzská společnost Peugeot je v automobilovém světě známá jako výrobce kvalitních, světlých a vcelku funkčních crossoverů pro motoristy obou pohlaví a všech věkových kategorií. Takové bude kompaktní městské SUV Peugeot 2008 2022 který potěší fanoušky značky atraktivním vzhledem, pohodlným a praktickým interiérem a dobrými vlastnostmi motorového prostoru. Cenová politika značky přitom zůstává demokratická, což jistě umožní nejen udržet si spotřebitelské publikum, ale také přitáhnout pozornost nových fanoušků.

Mimo

Navzdory rozpoznatelné kombinaci brutality, stylu a jasu v designu crossoveru nelze novinku nazvat restylingem dříve vytvořeného modelu. Vůz vypadá trochu blíže „starším“ modelům s indexy 3008 a 5008, ale zachoval si originalitu a originalitu v osvětlovací technice, reliéfech a prvcích nasávání vzduchu.

Nejjasnější, soudě podle fotografie, vyšel před crossoverem. Má téměř čtvercový tvar a je posazen ve střední výšce. Tím, že se A-sloupky poněkud zúžily, mírně narostla plocha čelního skla a také úhel sklonu. Bezprostředně před ním je plochá kapuce s malým prolisem uprostřed. Přední hrana kapoty se opírá o černou ozdobnou lištu, která se tyčí nad trojrozměrně vzorovanou šestihrannou maskou chladiče a výbavou světlometů v podobě „ledu“ s kvalitní LED výplní.

Pak již vysoký, ale ne nejobjemnější bodykit začíná platformou pro SPZ, svislými pruhy denních světel podél bočních otvorů pro nasávání vzduchu a také lichoběžníkovým otvorem pro sání rezervního vzduchu. Tento prvek je zakončen bizarně zakřivenou aerodynamickou vložkou, jejíž spodní hrana navíc obsahuje malou černou plastovou ochranu.

Profil nové karoserie se vyznačuje elegantní černou střešní ližinou, která přitahuje pozornost k postavě okna v černé barvě a plastovými ozdobnými lištami stoupajícími v zadní části. Přímo pod okny je módní reliéf ve tvaru X, který kombinuje hladké přechody a ostré hrany, a úplně dole, v oblasti výkonných prahů a podběhů kol, je silná vrstva černého plastu. Nápadnými doplňkovými prvky jsou velká zaoblená zrcátka s opakovači směrových světel v libovolné konfiguraci a také malé, ale atraktivní kliky dveří.

a Peugeot 2008 2022 Feed má malý spoiler s opakovači brzdových světel nad skloněným sklem, jehož spodní okraj spočívá na pruhu jasných LED světel. Pak přichází na řadu zcela obyčejná hlavní část víka kufru, vyražená pro SPZ, a tuto část karoserie zakončuje černý plastový nárazník s chromovanou vložkou na horní hraně, velké mlhovky a dvě čtyřhranné výfukové trubky na konci rozvedené okraje.

✓ Můžete také zkontrolovat:

Vnitřní

Interiér nový Peugeot 2008 2022 Modelový rok nelze nazvat bohatým, ale vše je velmi krásně provedeno, jako mnoho “francouzských”. Materiály povrchové úpravy: vysoce kvalitní plasty, látky, kůže a leštěné hliníkové vložky jsou velmi příjemné na dotek a solidní multimediální výbava navíc poskytuje dobré emoční zázemí pro každou cestu.

Styling frontendu

Všechny ovládací prvky a ovládací prvky crossoveru jsou kompaktní a pro řidiče umístěny co nejpohodlněji. Volant s tradičním peugeotským rovnáním nahoře a dole se vyznačuje pohodlným věncem, masivním středem a množstvím tlačítek na paprskech, které z něj vycházejí. Digitální přístrojový štít lze snadno sejmout z řidiče a je perfektně čitelný v kteroukoli denní dobu. Vedle něj je v malém výklenku malý dotykový displej zábavního systému a těsně pod ním je sada vzduchovodů a klimatizace, známá fanouškům značky.

Středový tunel se skládá z elegantního voliče převodovky lemovaného tuctem technických knoflíků, malého organizéru s držáky nápojů a loketní opěrky, ve které je umístěna chlazená odkládací schránka.

sedadla a kufr

Crossover se vyznačuje pěti dobře tvarovanými sedadly s měkkým polstrováním a kombinací látkového a koženého čalounění. Pokud je však na předních sedadlech s vyhříváním, vyvinutou boční oporou a mechanickými pohony pro nastavení polohy sezení hodně místa, pak zadní řada výrazně zužuje prostor pro cestující, takže je lepší se tam pohybovat společně.

Kufr novinky není velký: ve složené poloze jeho objem snadno přesahuje značku 430 litrů a se sedadly sklopenými „na podlahu“ sotva dosahuje 1000 litrů.

Technická charakteristika

Na domácím trhu jsou pro nový model akceptovány pouze 1,2litrové motory s turbínou. V počáteční konfiguraci může takový motor produkovat 100 “koní” a v rozšířeném – již 129. V prvním případě bude šestistupňová manuální převodovka a ve druhém – již “automatická” se stejným počet provozních režimů. Ve Starém světě vůle Peugeot 2008 2022 dostal stejný motor, zvýšený na 155 výkonů, stejně jako 1,5litrový turbodiesel s 100 nebo 130 k, a ten může jít s osmistupňovou automatickou převodovkou. Pohon je však vždy pouze přes přední kola. Téměř 22 centimetrů světlé výšky vozidla může být důležitým ukazatelem úspěchu nového crossoveru v terénu.

Zkušební jízda ukázala, že vůz je velmi odolný, praktický a hospodárný – skvěle se hodí pro jízdu v městském provozu a na dálnici i pro zvládání lehkých terénních podmínek.

možnosti a ceny

Vyvolávací cena vozu je téměř 18 000 eur. Za nejdražší sadu čtyř musíte zaplatit o 6 000 eur více měny.

soutěžní modely

Renault Kaptur, Nissan Quix, Hyundai Kréta a Geely Coolray bojují o peněženky kupujících s francouzským SUV.

Jak užitečná je publikace?

Kliknutím na hvězdičku ohodnotíte!

Průměrné hodnocení 5 / 5. Počet hodnocení: 1

Zatím žádné hodnocení. Buďte první, kdo ohodnotí.