Peugeot 2008 2022: specifikace, cena, datum vydání

Francouzská společnost Peugeot je v automobilovém světě známá jako výrobce kvalitních, světlých a vcelku funkčních crossoverů pro motoristy obou pohlaví a všech věkových kategorií. Takové bude kompaktní městské SUV Peugeot 2008 2022 který potěší fanoušky značky atraktivním vzhledem, pohodlným a praktickým interiérem a dobrými vlastnostmi motorového prostoru. Cenová politika značky přitom zůstává demokratická, což jistě umožní nejen udržet si spotřebitelské publikum, ale také přitáhnout pozornost nových fanoušků.

Peugeot 2008 2022: specifikace, cena, datum vydání

Mimo

Navzdory rozpoznatelné kombinaci brutality, stylu a jasu v designu crossoveru nelze novinku nazvat restylingem dříve vytvořeného modelu. Vůz vypadá trochu blíže „starším“ modelům s indexy 3008 a 5008, ale zachoval si originalitu a originalitu v osvětlovací technice, reliéfech a prvcích nasávání vzduchu.

Peugeot 2008 2022: specifikace, cena, datum vydání

Nejjasnější, soudě podle fotografie, vyšel před crossoverem. Má téměř čtvercový tvar a je posazen ve střední výšce. Tím, že se A-sloupky poněkud zúžily, mírně narostla plocha čelního skla a také úhel sklonu. Bezprostředně před ním je plochá kapuce s malým prolisem uprostřed. Přední hrana kapoty se opírá o černou ozdobnou lištu, která se tyčí nad trojrozměrně vzorovanou šestihrannou maskou chladiče a výbavou světlometů v podobě „ledu“ s kvalitní LED výplní.

Pak již vysoký, ale ne nejobjemnější bodykit začíná platformou pro SPZ, svislými pruhy denních světel podél bočních otvorů pro nasávání vzduchu a také lichoběžníkovým otvorem pro sání rezervního vzduchu. Tento prvek je zakončen bizarně zakřivenou aerodynamickou vložkou, jejíž spodní hrana navíc obsahuje malou černou plastovou ochranu.

Peugeot 2008 2022: specifikace, cena, datum vydání

Profil nové karoserie se vyznačuje elegantní černou střešní ližinou, která přitahuje pozornost k postavě okna v černé barvě a plastovými ozdobnými lištami stoupajícími v zadní části. Přímo pod okny je módní reliéf ve tvaru X, který kombinuje hladké přechody a ostré hrany, a úplně dole, v oblasti výkonných prahů a podběhů kol, je silná vrstva černého plastu. Nápadnými doplňkovými prvky jsou velká zaoblená zrcátka s opakovači směrových světel v libovolné konfiguraci a také malé, ale atraktivní kliky dveří.

Peugeot 2008 2022: specifikace, cena, datum vydání

a Peugeot 2008 2022 Feed má malý spoiler s opakovači brzdových světel nad skloněným sklem, jehož spodní okraj spočívá na pruhu jasných LED světel. Pak přichází na řadu zcela obyčejná hlavní část víka kufru, vyražená pro SPZ, a tuto část karoserie zakončuje černý plastový nárazník s chromovanou vložkou na horní hraně, velké mlhovky a dvě čtyřhranné výfukové trubky na konci rozvedené okraje.

✓ Můžete také zkontrolovat:

Vnitřní

Interiér nový Peugeot 2008 2022 Modelový rok nelze nazvat bohatým, ale vše je velmi krásně provedeno, jako mnoho „francouzských“. Materiály povrchové úpravy: vysoce kvalitní plasty, látky, kůže a leštěné hliníkové vložky jsou velmi příjemné na dotek a solidní multimediální výbava navíc poskytuje dobré emoční zázemí pro každou cestu.

Peugeot 2008 2022: specifikace, cena, datum vydání

Styling frontendu

Všechny ovládací prvky a ovládací prvky crossoveru jsou kompaktní a pro řidiče umístěny co nejpohodlněji. Volant s tradičním peugeotským rovnáním nahoře a dole se vyznačuje pohodlným věncem, masivním středem a množstvím tlačítek na paprskech, které z něj vycházejí. Digitální přístrojový štít lze snadno sejmout z řidiče a je perfektně čitelný v kteroukoli denní dobu. Vedle něj je v malém výklenku malý dotykový displej zábavního systému a těsně pod ním je sada vzduchovodů a klimatizace, známá fanouškům značky.

Peugeot 2008 2022: specifikace, cena, datum vydání

Středový tunel se skládá z elegantního voliče převodovky lemovaného tuctem technických knoflíků, malého organizéru s držáky nápojů a loketní opěrky, ve které je umístěna chlazená odkládací schránka.

sedadla a kufr

Crossover se vyznačuje pěti dobře tvarovanými sedadly s měkkým polstrováním a kombinací látkového a koženého čalounění. Pokud je však na předních sedadlech s vyhříváním, vyvinutou boční oporou a mechanickými pohony pro nastavení polohy sezení hodně místa, pak zadní řada výrazně zužuje prostor pro cestující, takže je lepší se tam pohybovat společně.

Peugeot 2008 2022: specifikace, cena, datum vydání

Kufr novinky není velký: ve složené poloze jeho objem snadno přesahuje značku 430 litrů a se sedadly sklopenými „na podlahu“ sotva dosahuje 1000 litrů.

Technická charakteristika

Na domácím trhu jsou pro nový model akceptovány pouze 1,2litrové motory s turbínou. V počáteční konfiguraci může takový motor produkovat 100 „koní“ a v rozšířeném – již 129. V prvním případě bude šestistupňová manuální převodovka a ve druhém – již „automatická“ se stejným počet provozních režimů. Ve Starém světě vůle Peugeot 2008 2022 dostal stejný motor, zvýšený na 155 výkonů, stejně jako 1,5litrový turbodiesel s 100 nebo 130 k, a ten může jít s osmistupňovou automatickou převodovkou. Pohon je však vždy pouze přes přední kola. Téměř 22 centimetrů světlé výšky vozidla může být důležitým ukazatelem úspěchu nového crossoveru v terénu.

Peugeot 2008 2022: specifikace, cena, datum vydání

Zkušební jízda ukázala, že vůz je velmi odolný, praktický a hospodárný – skvěle se hodí pro jízdu v městském provozu a na dálnici i pro zvládání lehkých terénních podmínek.

možnosti a ceny

Vyvolávací cena vozu je téměř 18 000 eur. Za nejdražší sadu čtyř musíte zaplatit o 6 000 eur více měny.

soutěžní modely

Renault Kaptur, Nissan Quix, Hyundai Kréta a Geely Coolray bojují o peněženky kupujících s francouzským SUV.

Zprávy o autech k vidění

Novinky, názory a přehled

Auto Březík Servis