SsangYong Korando 2022: Technické údaje, cena, motory

Ssangyong

Po dlouhých odkladech SsangYong Korando e-Motion konečně prolomil kryt v červnu 2021. Korando e-Motion je prvním inzerovaným elektrickým vozidlem SsangYong a jeho výroba byla zahájena 14. června 2021.

Designové vlastnosti

a SsangYong Korando 2022 e-Motion má upravenou přední část, která je typická pro přestavby ICE-BEV, protože požadavky na chlazení jsou u elektromobilu nižší. Ssangyong uvedl, že design e-SUV je inspirován přírodou, zejména zvířaty, která se vyvinula, aby se přizpůsobila svému prostředí, jako jsou žraločí ploutve a šupiny, aby se snížil odpor vodního větru, a tak ukazují vyspělost designu s dynamickým stylem.

Namísto horní mřížky má elektrické Korando čistý a hladký povrch v barvě karoserie s odznakem e-Motion. Kromě toho je mezi lampami místo černého panelu konkávní a texturovaný povrch. Upravený spodní nárazník má tečkovanou část v blízkosti těles mlhových světlometů s modrým zvýrazněním. Přední světlomety mají také modré akcenty, které signalizují ekologickou jízdu pod kapotou.

Na bocích Korando e-Motion je několik charakteristických znaků, ale nejsou tak rozsáhlé. Pouzdro zrcátka je částečně zachováno v modré barvě, stejně jako zvýraznění na panelech zadních dveří. Aerodynamický design 17palcových kol je jedinečný pro čistě elektrickou variantu Korando. Nabíjecí krytka na levém předním blatníku zakrývá nabíjecí port EV.

Na zadní části jsou drobné designové změny. Plně elektrické Korando má zadní světla z čirého skla a nápis Korando na chromované liště mezi nimi. Navíc má modré logo SsangYong a odznak e-Motion na stejném místě, kde má varianta ICE odznak Korando. Písmeno „e“ na odznaku e-Motion je modré a sportovnější kryt zadního nárazníku je celý modrý.

Podle SsangYonga elektrické SUV překračuje nové hranice v designu karoserie a využívá různé materiály pro maximální efektivitu. Je použit objemný, ale aerodynamický obrys a styl je vhodný pro jízdu ve městě. Mezi vylepšení energetické účinnosti patří hliníková kapota, uzavřená mřížka chladiče pro snížení hmotnosti, zlepšení aerodynamiky a snížení těžiště vozidla.

Vnitřní design Korando e-Motion se neliší od dávkovače ICE. SsangYong použil dvoubarevné modré a černé barevné schéma, přičemž modrá zdůrazňuje ekologickou šetrnost modelu.

Společnost SsangYong vybavila nové elektrické vozidlo některými z nejlepších technologií, které nabízí, jako např B. 12,3palcový virtuální přístrojový štít, 9palcový dotykový informační a zábavní systém Infocon s Apple CarPlay a Android Auto, bezdrátová nabíječka chytrých telefonů a přední sedadla s elektrickým nastavením v 8 směrech s nastavením bederní části sedadla řidiče ve 4 směrech a další. Společnost nazývá kombinaci digitálního sdruženého přístroje a dotykového informačního a zábavního systému v modelech „Blaze Cockpit“ a stejnou značku používá u elektrického SUV.

Sada ADAS Korando E-Motion zahrnuje adaptivní tempomat (ACC), omezovač rychlosti, upozornění na pozornost řidiče (DAA), asistent jízdy v jízdním pruhu (LKA) a systém autonomního nouzového brzdění (AEB) s detekcí chodců.

✓ Můžete také zkontrolovat:

Specifikace

a Ssang Yong Korando e-Motion využívá jediný elektromotor, který roztáčí přední kola. Tento motor má výkon 140 kW (188 k) a točivý moment 360 Nm. Motor pohání baterie LG Chem o kapacitě 61,5 kWh. Nabízí dojezd kolem 339 km nebo 211 mil v cyklu WLTP. Rychlé nabíjení na 80 % SoC trvá asi 33 minut. Jeho maximální rychlost je omezena na 156 km/h (97 mph) kvůli ochraně dojezdu. Řidič může upravit úroveň regenerace brzd pomocí pádel řazení za volantem.

SsangYong nabízí v Korando e-Motion úsporné tepelné čerpadlo. Dojezd elektromobilu se může v zimě výrazně snížit, protože nízké teploty zvyšují vnitřní odpor lithium-iontových baterií. Navíc se více energie spotřebuje na vytápění kabiny. K překonání tohoto přirozeného nedostatku snížené účinnosti v zimě se používá tepelné čerpadlo.

První recenze

Společnost Shropshire Star testovala SsangYong Korando e-Motion ve Velké Británii a zjistila, že jde o model s vysokou hodnotou. Recenze uvádí, že je tišší než u benzinových a naftových variant Korando, a to nejen kvůli elektrickému pohonu. SsangYong přijal opatření ke snížení hluku pomocí dodatečného odhlučnění panelů karoserie a za palubní deskou. Nový pomocný rám také vede ke snížení vibrací. Akcelerace je lineární, nevzrušující, ale rychlejší než ICE Korando. Dojezd se během mediální jízdy velmi blížil oficiálně udávané cifře 211 mil.

konkurentů

SsangYong Korando e-Motion by konkuroval o něco menším elektrickým SUV, jako je tento Hyundai Kona EV a Kia e- nerezová ocel soutěžit Kona EV nabízí dojezd 305 km (190 mil) s 39,2 kWh baterií a dojezd 484 km (301 mil) s 64 kWh baterií s prodlouženým dojezdem. a Kia e-Niro je k dispozici se stejnými možnostmi baterie. Dokáže ujet 289 km (179 mil) v konfiguracích standardního dojezdu a až 455 km (282 mil) v konfiguracích s prodlouženým dojezdem.

Cena a datum vydání

15. září 2021 společnost SsangYong odeslala první dávku Korando e-Motion do Evropy z jihokorejského přístavu Pyeongtaek. První jednotky šly do evropských zemí přátelských k elektromobilům, jako je Německo a také Velká Británie. Šarže sestávala z 200 kusů a společnost v příspěvku na blogu (na SsangYong ALLWAYS) 24. září 2021 uvedla, že prodej na prvních trzích bude zahájen v listopadu 2021, což nešlo podle plánu.

Ve Spojeném království je na webových stránkách SsangYong uveden jako datum zahájení prodeje začátek roku 2022. Clive Messenger, nově jmenovaný Sales Manager SsangYong UK, má odborné znalosti v oblasti elektrických vozidel a očekává se, že se ujme uvedení Korando e-Motion jako své první hlavní role. Podle Shropshire Star bude SsangYong nabízet Korando e-Motion ve výbavách ELX, Ventura a Ultimate za cenu 31 995 GBP (včetně PiCG), 34 995 GBP a 37 995 GBP.

Španělsko je jedním z prvních trhů s uvedením Korando e-Motion. Zde SsangYong nabízí SUV ve variantách výbavy Urban a Limited za cenu 36 000 eur, respektive 39 000 eur. V Nizozemsku začínají ceny Korando e-Motion na 39 990 eurech.

Později v tomto roce společnost SsangYong představí nové elektrické SUV střední velikosti (kódové označení: SsangYong J100). Po tomto modelu představí elektrický pick-up, ale realizace plánů závisí na tom, jak rychle noví majitelé s plánem oživení pohnou.

Ssangyong Korando 2022 e-Motion na cestě do Austrálie a na Nový Zéland

SsangYong Korando e-Motion by se mohl vydat i na Nový Zéland a do Austrálie. Mohl by to být nejlevnější elektromobil v regionu. Drive obdrželo potvrzení od SsangYong Australia, že se „zvažuje“ zavedení Korando e-Motion v Austrálii. Pokud jde o uvedení na trh na Novém Zélandu, místní prodejce značky Stuff uvedl, že nové elektrické SUV se „rozhodně“ připravuje.

V roce 2021 společnost SsangYong v Austrálii vykázala zisk v prvním pololetí poprvé od svého založení v listopadu 2018, Chosun Biz informoval 27. srpna 2021. Prodej Ssangyong v Austrálii a na Novém Zélandu vzrostl meziročně o 114 % a 43 % -rok. a v první polovině roku 2021. Vysoké ambice Nového Zélandu v oblasti elektrických vozidel navíc posílí obchodní případ Korando e-Motion v regionu. Očekávejte spuštění později v tomto roce.

SsangYong Korando 2022 E-Motion v Jižní Koreji

SsangYong přijímá předobjednávky na Korando E-Motion v Jižní Koreji. Nové elektrické SUV začne na domácím trhu společnosti ve výbavě E3 za cenu 40 565 000 KRW (25 127 GBP) a nabídne výbavu E5 za cenu 45 987 000 KRW (28 486 GBP).

Ssangyong získal Edison Motors

Podle zpráv z Jižní Koreje byla jihokorejská automobilka Ssangyong Motor prodána konsorciu pod vedením Edison Motors za 305 miliard wonů (255 milionů dolarů). Značka vlastněná Mahindrou se už řadu let potýká se ziskem, přičemž tržby v roce 2021 klesly o 21 procent. V období mezi lednem a zářím 2021 Ssangyong vykázal provozní ztrátu 238 miliard wonů z celkových tržeb 1,8 bilionu wonů, říkají zprávy.

V roce 2010 Mahindra získala značku se 75procentním podílem v naději, že oživí prodeje a přivede ji na mezinárodní trhy. Obchodní plán však nevyšel tak, jak Mahindra doufala, a Ssangyong se proměnil spíše v pasivitu než v ziskovou pobočku. V důsledku toho Mahindra ukončila své investice do Ssangyong, ale snažila se najít kupce pro jihokorejskou značku. To vedlo k tomu, že společnost Ssangyong vyhlásila bankrot s nesplacenou půjčkou ve výši 100 miliard wonů. S Edison Motors nyní na sedadle řidiče se konsorcium pokusí zvrátit vývoj churavějící značky uvedením nových elektromobilů.

Ssangyong rozšiřuje přítomnost dealerů ve Velké Británii

Ssangyong Motors je ve Velké Británii uprostřed rychlé expanze. Navzdory celosvětovému propadu prodejů kvůli nedostatku polovodičů značka pokračuje v rozšiřování své přítomnosti ve Spojeném království a v loňském roce bylo otevřeno až 16 nových prodejců, uvádí AM Online. 14 z nich byly závody ex-Mitsubishi a značka plánuje další expanzi v roce 2022.

Noví prodejci jsou zastoupeni mimo jiné v Peterborough, Pershore, Hull, Bicester a Southampton. Značka v dohledné době nestiskne tlačítko pauzy, protože se do poloviny roku 2022 plánuje rozšířit na 75 prodejců. Díky žádným platbám předem, bezplatnému značení a žádným poplatkům za speciální nástroje a počítačovou diagnostiku značka přilákala potenciální prodejce.

Dave Rose, vedoucí franšízingu ve společnosti SsangYong Motors UK oslavující tuto masivní expanzi prodejců, řekl: “Máme velké plány na další rozšíření sítě během příštích 12 měsíců a pokud tyto plány splníme, budeme naprosto nadšeni.”

Jak užitečná je publikace?

Kliknutím na hvězdičku ohodnotíte!

Průměrné hodnocení 5 / 5. Počet hodnocení: 1

Zatím žádné hodnocení. Buďte první, kdo ohodnotí.