Subaru Forester 2025: ceny, recenze, technická data

Pravděpodobně ukazujeme svůj věk tím, že naléhavě žádáme Subaru, aby znovu prožilo slavné časy Foresteru, ale model 2025 s tichou kabinou a aktualizovanou bezpečnostní technologií je známkou toho, že časy se mění. Jinak Subaru Forester z roku 2025 vypadá příjemně povědomě.

Má například rozpoznatelnou vzpřímenou siluetu s hladšími křivkami, ale není větší než model páté generace, který nahrazuje. Také sdílí stejnou konfiguraci převodovky, převodovky a hnacího ústrojí jako starý Forester.

Nikdo nám však nebrání volat po návratu turbomotoru boxer pod rozšiřující se kapotu Foresteru. A i přes naše dohady rozumíme tomu, co Subaru říká, že si nezahrává s osvědčeným vzorcem.

Forester je nejprodávanějším vozidlem Subaru už téměř tři desetiletí a DNA Foresteru, která dobývá rally, zůstala jádrem každé generace Foresteru od doby, kdy původní model v roce 1997 zahájil trend crossoverů.

2025 Subaru Forester: Co je nového?

Odcházející Forester páté generace tvoří náš seznam nejlepších SUV a crossoverů střední velikosti pro rok 2023 a myslíme si, že Forester pro rok 2025 nebude mít problém udržet si svou korunu.

Forester 2025 se vyznačuje výraznější přední maskou a aktualizovanými světlomety, které odpovídají novému znaku hvězdokupy Subaru. Jeho poloha není nejlepším příkladem aerodynamiky, ale Subaru vybavilo nový Forester přívody vzduchu v otvorech předních kol, které působí proti vztlaku při vysokých rychlostech.

Všechny Forestery mají světlou výšku až 221 mm a poskytují dostatek místa pro pět dospělých. Forester navíc dostane nový posilovač řízení Twin-Six pro WRX. Základní Forester má 43,2 cm kola, zatímco vyšší výbavy mají 45,7 cm a 48,3 cm kolečka.

2025 Forester je založen na globální platformě Subaru, která je o 10 procent tužší, s plnou vnitřní strukturou rámu, pevnějšími sváry a více strukturálními lepidly, díky čemuž je tišší a zlepšuje ovladatelnost na silnici.

motor a převody

Subaru Forester 2025 si zachovává 2,5litrový atmosférický čtyřválcový motor typu boxer svého předchůdce, ale má o 1,5 kW méně než dříve. Vyrábí 132,5 kW a 241 N⋅m točivého momentu, ale Subaru slibuje maximální točivý moment při nižších otáčkách, což řidiči pomáhá dosáhnout lepší akcelerace bez sešlápnutí pedálu.

Motor je spojen s převodovkou Lineartronic CVT (automatická převodovka s plynule měnitelným převodem). Výbavové stupně Premium, Sport, Limited a Touring mají na volantu pádla pro řazení mezi osmi virtuálními rychlostními stupni.

Forester 2025 má samozřejmě symetrický pohon všech kol, ale Subaru zařadilo Active Torque Vectoring a jízdní režimy SI-Drive, aby byla jízda ještě příjemnější. Forester Premium navíc přichází s režimem X s ovládáním sjezdu z kopce, zatímco Forester Sport přichází s režimem Dual X pro dobývání divočiny.

✓ Můžete také zkontrolovat:

Objem kufru Subaru Forester 2025.

Zavazadlový prostor byl vždy Foresterovým slabým místem, ale s radostí můžeme oznámit, že čísla jsou celkově lepší, i když jen nepatrně. Subaru uvádí, že objem je 839 litrů se zadními sedadly nahoře a až 2107 litrů se sklopenými zadními sedadly, což je o něco více než u starého Foresteru 818 a 2100 litrů.

Tichá kabina a nové technické možnosti

Subaru tvrdě pracovalo na tom, aby byl Forester 2025 tím nejpohodlnějším a nejpropracovanějším ve své řadě. Kromě tužšího podvozku má více zvukotěsných materiálů ve střeše, díky čemuž je kabina na dálnici o 39 procent tišší.

Disponuje elektricky ovládanými dveřmi zavazadlového prostoru bez použití rukou, které lze otevřít pouhým umístěním nohy pod zadní nárazník. Mezi další promyšlené prvky patří dálkový bezklíčový vstup, LED světlomety reagující na řízení, automatická dálková světla, háky na náklad, uvítací osvětlení a monitorování tlaku v pneumatikách s individuálním displejem na kolech.

Základní Subaru Forester 2025 přichází s duálním 17,8cm dotykovým displejem s možností připojení smartphonu (Apple CarPlay a Android Auto), rádiem SiriusXM All-Access a Bluetooth. Vyšší úrovně výbavy přicházejí s 29,5cm dotykovým displejem infotainmentu Starlink, který nabízí bezdrátové připojení chytrého telefonu a aktualizace OTA (over-the-air).

Aktualizované funkce zabezpečení (EyeSight)

Všechny výbavy Subaru Forester 2025 jsou vybaveny nejnovější verzí pokročilé asistenční technologie EyeSight. Balíček obsahuje adaptivní tempomat, varování před opuštěním jízdního pruhu, ochranu před čelní srážkou a varování před opuštěním jízdního pruhu s detekcí cyklistů a chodců. V případě potřeby Forester 2025 varuje řidiče a brzdí, aby se vyhnul srážce.

„Nejnovější verze EyeSight funguje plynuleji, rychleji a v širším rozsahu podmínek než předchozí verze,“ uvedlo Subaru v prohlášení. “Tato vylepšení jsou možná díky širšímu zornému poli, aktualizovanému řídicímu softwaru a přidání elektrického posilovače brzd.”

Připomenutí zadních sedadel Subaru je standardní součástí každého modelu Forester 2025 a pomáhá předcházet uvěznění dětí a domácích zvířat tím, že upozorňuje řidiče, aby před opuštěním vozidla zkontroloval zadní sedadlo. V tomto případě se systém nouzového zastavení aktivuje, pokud řidič během aktivace adaptivního tempomatu již nereaguje na varování. Každé Subaru Forester 2025 je standardně vybaveno asistentem nouzového zastavení, který zastaví vozidlo, aktivuje výstražná světla a odemkne dveře.

2023 Forester je IIHS Top Safety Pick s pětihvězdičkovým celkovým hodnocením bezpečnosti od NHTSA. Očekáváme, že Subaru Forester 2025 získá stejná hodnocení od IIHS i NHTSA.

MSRP Subaru Forester 2025

Subaru Forester 2025 bude k dispozici na jaře 2024 ve výbavách Base, Premium, Sport, Limited a Touring. Očekáváme, že základní ceny se budou pohybovat mezi 740 000 Kč a 962 000 Kč v závislosti na možnostech výbavy.

Průměrné hodnocení 4 / 5. Počet hodnocení: 2

Zatím žádné hodnocení. Buďte první, kdo ohodnotí.