Honda Pilot 2023: Specifikace, cena, datum vydání

The Honda Pilot 2023 debutuje jako velmi očekávaná čtvrtá generace největšího SUV japonské automobilky v Americe. Nový Pilot je delší a širší než jeho předchůdci a Honda jej nazývá nejvýkonnějším SUV značky. Navíc se zbavil soft-roaderského charakteru svého předchůdce a nyní nabízí robustnější vzhled, který je vhodnější pro každodenní použití, ale stále je dostatečně civilní pro každodenní použití.

Honda Pilot 2023: Specifikace, cena, datum vydání

„Honda Pilot je oblíbeným rodinným motorem již dvě desetiletí a nyní jsme ji ještě vylepšili díky většímu vnitřnímu prostoru a kultivovanosti, skvělému novému robustnímu vnějšímu designu a výrazně lepšímu výkonu v terénu,“ řekl Mamadou Diallo, Vice. prezident automobil Prodej, American Honda Motor Co, Inc.

Honda Pilot 2023: co je nového?

Čtvrtá generace modelu Honda Pilot je založena na zcela nové platformě lehkých nákladních vozidel, která nevychází ze základu Acura MDX byl odvozen od čtvrté generace. Podle Hondy se jedná o dosud nejtužší a nejstabilnější strukturu karoserie pro SUV Pilot. Architektura se vyznačuje 60 a 30procentním zvýšením boční tuhosti vpředu a vzadu o 30 procent, zatímco celková tuhost naklánění se zlepšila o 12 procent.

Honda Pilot 2023: Specifikace, cena, datum vydání

Nový Pilot má o 2,8 palce delší rozvor a širší přední a zadní rozchod než třetí generace. Je vybaven revidovaným předním zavěšením MacPherson a novým víceprvkovým zadním zavěšením pro zlepšení jízdního komfortu a ovládání. Honda přitom celou architekturu vybavila velkorysým odhlučněním a silnějšími koberečky pro klidnější, téměř luxusní jízdu v jakémkoli terénu.

Honda Pilot 2023 bude k dispozici u prodejců na konci roku 2022 v pěti úrovních výbavy: Sport, EX-L, TrailSport, Touring a Elite. Podle Hondy je Pilot 2023 jediným vozidlem ve svém segmentu s panoramatickým střešním oknem a flexibilním uspořádáním sedadel až pro osm cestujících.

Standardní motor V6

Všechny úrovně výbavy modelu Honda Pilot 2023 mají pod kapotou zcela nový 3,5litrový motor V6. Celohliníkový motor má 24 ventilů, dvojité vačky (DOHC), vahadla s hydraulickou vůlí a nízkoprofilové hlavy válců, které poskytují výkon 285 koní a 262 lb-ft točivého momentu – o pět koní více než dříve, i když se stejnou točivý moment.

Honda Pilot 2023: Specifikace, cena, datum vydání

Motor je spojen s novou 10stupňovou automatickou převodovkou (s pádly řazení), která pohání přední kola. Pohon všech kol Honda i-VTM4 s rozdělením točivého momentu je k dispozici jako volitelná výbava. Pokročilý systém pohonu všech čtyř kol se vyznačuje tužším zadním diferenciálem, který zvládne větší točivý moment a reaguje o 30 procent rychleji, aby optimalizoval trakci. Systém dokáže nasměrovat 70 procent dostupného točivého momentu na zadní nápravu a 100 procent tohoto točivého momentu rozdělit na levé nebo pravé zadní kolo.

Honda Pilot 2023: Specifikace, cena, datum vydání

Technologie i-VTM společnosti Honda snižuje pravděpodobnost smyku vozidla při lehké jízdě v terénu, což je běžný jev u vozidel s pohonem zadních kol, když sešlápnete plyn příliš daleko.

Kolik dokáže Honda Pilot 2023 přepravit?

Honda Pilot 2023 s volitelným i-VTM4 má při odpovídající výbavě maximální tažnou kapacitu 5 000 lb, stejnou jako Pilot 2022. Honda nespecifikovala tažnou kapacitu Pilot FWD, ale předchozí Pilot 2022 FWD byl schopen až tah 3 500 liber.

Vylepšený design exteriéru

Honda Pilot z roku 2023 působí osvěžujícím dojmem díky dlouhé kapotě, zapuštěným A-sloupkům, vzpřímené mřížce chladiče a rozšířeným blatníkům. Mezi další jedinečné stylové prvky patří přepracovaná zadní světla LED a střešní spoiler v barvě karoserie. Nemyslíme si, že nový design karoserie vypadá tak drsně, jak ho Honda popisuje, ale jsme rádi, že Pilot opustil designový jazyk CR-V, jak se na vlajkové SUV sluší.

Honda Pilot 2023: Specifikace, cena, datum vydání

Základní Honda Pilot Sport má lesklé černé vnější panely, chromované výfukové potrubí, černé střešní ližiny a šedá 20palcová kola. Pilot EX-L se vyznačuje chromovaným lemováním a 18palcovými obráběnými litými koly. Modely Pilot Touring a Elite se vyznačují leskle černou mřížkou chladiče a 20palcovými obrobenými koly z lehké slitiny.

✓ Můžete také zkontrolovat:

Honda nabídne nový Pilot se čtyřmi volitelnými balíčky, včetně paketu HPD s lemy blatníků, nálepkami Honda Performance Development (HPD) a bronzovými litými koly.

Honda Pilot Trail Sport

Honda Pilot 2023 přijde s terénní verzí TrailSport. Poprvé jsme dělali TrailSport Honda pas Viděl jsem to v roce 2022 a byl jsem nadšený. Honda používá stejný vzorec pro Pilot: zvýšené off-roadové odpružení (o palec vyšší než standardní odpružení), nové stabilizátory, upravené tuhost pružin a exkluzivní tlumiče.

Mezi další prvky výbavy patří kluzné plechy (pro olejovou vanu, plynovou nádrž a převodovku), přední a zadní tažné háky, 18palcové ráfky s terénními pneumatikami Continental TerrainContact, nový režim jízdy Trail se softwarem Trail Torque Logic a kamerový systém TrailWatch.

Honda Pilot 2023: Specifikace, cena, datum vydání

Honda navíc testovala Pilot TrailSport na některých z nejnáročnějších amerických terénů, jako jsou hluboké písky Kalifornie, bahnité stezky v Kentucky a červené skály v Moabu v Utahu, aby zajistila terénní schopnosti SUV.

Vysoce kvalitní a všestranný interiér

Pod atraktivním exteriérem Hondy Pilot 2023 se skrývá kvalitní interiér s kvalitními materiály a spoustou prostoru. Na sedadlech druhé a třetí řady je více místa pro nohy a sedadla druhé řady lze pro větší pohodlí sklopit až o 10 stupňů. Modely Pilot Touring a Elite jsou navíc vybaveny novým a inovativním odnímatelným středovým sedadlem Honda, které pojme sedm nebo osm cestujících. Mezi další rodinné prvky patří stabilizační přední sedadla, 14 držáků nápojů, velká odkládací přihrádka v konzole a vyhřívaná sedadla ve standardní výbavě.

Základní Pilot Sport obsahuje sedmipalcový digitální přístrojový displej, sedmipalcovou dotykovou obrazovku infotainmentu s konektivitou Apple CarPlay a Android Auto a čtyři USB porty. Vyšší úrovně výbavy mají 9palcový dotykový displej infotainmentu, Apple CarPlay a Android Auto, bezdrátové nabíjení smartphonu a dva další USB porty pro třetí řadu sedadel. Úrovně výbavy Touring a Elite také obsahují prémiový audio systém Bose s 12 reproduktory a subwooferem.

Standardní bezpečnostní zařízení

Čtvrtá generace Honda Pilot je vzorem pokročilé bezpečnosti, obsahuje osm airbagů a aktualizovanou technologii Honda Sensing s novou 90stupňovou kamerou a 120stupňovým širokoúhlým radarovým systémem. Balíček pokročilých asistenčních systémů pro řidiče zahrnuje varování před mrtvým úhlem, asistenta v dopravní zácpě, rozpoznávání dopravních značek, adaptivní tempomat, varování před opuštěním jízdního pruhu a rozpoznání zadních sedadel.

Honda Pilot 2023: Specifikace, cena, datum vydání

tovární záruka Honda

Všechna vozidla Honda opouštějí továrnu s tříletou zárukou na nárazníky 36 000 mil, pětiletou zárukou na pohonné ústrojí 60 000 mil a pětiletou zárukou proti korozi bez omezení počtu najetých kilometrů.

Doporučená maloobchodní cena Honda Pilot 2023

Doporučená maloobchodní cena modelu Honda Pilot 2023 je poměrně široká: Sport FWD začíná na 40 445 eurech, zatímco nejvyšší model Elite AWD začíná na 53 325 eurech. Robustní terénní vůz TrailSport začíná na 49 645 eurech, zatímco modely EX-L stojí v závislosti na výbavě od 43 000 do 46 000 eur. V nezávazných doporučených cenách je zahrnuta destinační přirážka 1 295 eur.

Zprávy o autech k vidění

Novinky, názory a přehled

Autobrezik